MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przegląd prasy (25.06.2024). Zobacz prasówkę z najważniejszymi wydarzeniami z wczoraj. Bądź na bieżąco

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 24.06. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Ślub Krzysztofa Rutkowskiego z Mają Plich. W podwarszawskim Rozalinie Rutkowski ożenił się z Mają Plich ZDJĘCIA”?

Prasówka 25.06: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Ślub Krzysztofa Rutkowskiego z Mają Plich. W podwarszawskim Rozalinie Rutkowski ożenił się z Mają Plich ZDJĘCIA

Krzysztof Rutkowski wziął ślub z Mają Plich w podwarszawskim Rozalinie. Maja i Krzysztof mieli przygotowane aż po cztery kreacje! Krzysztof Junior niósł rodzicom obrączki! Byliśmy na miejscu, zobaczcie zdjęcia z uroczystości!

Nie przegap promocji!

📢 37 konsultantów wojewódzkich w ochronie zdrowia otrzymało powołania od wojewody podlaskiego

Wojewoda Podlaski Jacek Brzozowski wręczył akty powołania 37 konsultantom wojewódzkim w ochronie zdrowia: w tym 28 na kolejną kadencję i 9 nowym konsultantom w dziedzinach m.in. fizjoterapii, kardiologii dziecięcej, onkologii i hematologii dziecięcej, otorynolaryngologii dziecięcej, pielęgniarstwa rodzinnego i zdrowia publicznego.

📢 Uwaga! Sklepy wycofują ze sprzedaży fasolkę z pozostałościami pestycydu. Jej spożycie może wiązać się z zagrożeniem dla zdrowia

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed wieloma produktami, które mogą być groźne dla Twojego zdrowia. Najnowsze ostrzeżenia GIS z 24 czerwca 2024 roku informują o fasolce, w której odkryto pozostałości pestycydu.

Czytaj wygodniej najważniejsze wiadomości

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 25.06: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Nowe atrakcje w wakeparku na plaży miejskiej Dojlidy w Białymstoku

Wraz z nadejściem lata, plaża miejska Dojlidy w Białymstoku stała się jeszcze bardziej atrakcyjna dla miłośników sportów wodnych. Od czerwca dostępny jest tutaj nowoczesny wyciąg do sportów wodnych, który przyciąga zarówno mieszkańców, jak i turystów. W tym sezonie oferta została znacząco rozszerzona, co z pewnością ucieszy wszystkich entuzjastów aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, ale i nie tylko!

📢 Pracownicy szpitala w Choroszczy piszą do marszałka. Mają zastrzeżenia do swojego dyrektora

Do zarządu województwa trafiły listy związkowców dotyczące działań dyrektora szpitala w Choroszczy. Krzysztofowi Szewelukowi zarzucają m. in. fatalną sytuację finansową. A to nie koniec zastrzeżeń do dyrektora. Pracownicy szpitala mają mieć przykaz, by podpisywać się pod poparciem dla Szeweluka.

📢 Niewybredne słowa białostockiego radnego Polski 2050. Z Paradą Równości w tle

Z offu słychać m. in. słowa „Totalne oranie łba bzdurami” i „śmieć”. A w tle obrazki z parady równości. Taki filmik pojawił się na facebooku Pawła Skowrońskiego, białostockiego radnego Polski 2050. Szybko doczekał komentarza ze strony Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Co na to działacze partii Szymona Hołowni i sam radny?

📢 Ekstraklasa. Wojciech Strzałkowski na czele Rady Nadzorczej Ekstraklasy SA

Wojciech Strzałkowski Przewodniczący Rady Nadzorczej Jagiellonii Białystok SSA został nowym Przewodniczącym Rady Nadzorczej Ekstraklasy SA. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Ekstraklasy SA jednogłośnie powołało także dotychczasowy Zarząd – prezesa Marcina Animuckiego i wiceprezesa Macieja Kolona na nową kadencję.

📢 Kolekcjonerzy poszukują wyjątkowych antyków. Unikalne przedmioty do kupienia w internecie. Masz je w domu? 24.06.2024

Unikalne antyki poszukiwane przez kolekcjonerów mogą zapewnić Wam dużo pieniędzy. Możemy na nich zarobić fortunę. Często nie mamy świadomości, że przedmioty posiadane w domu warte są dużo pieniędzy. Oto unikalne antyki poszukiwane przez kolekcjonerów. Sprawdźcie, za ile możecie je sprzedać!

📢 Mężczyźni o tych imionach są najgorszymi mężami. Mają trudny charakter [LISTA] 24.06.2024

Od początku wydają się wspaniałymi partnerami życiowymi, a po ślubie wszystko diametralnie się zmienia. Co możemy wyczytać z konkretnych imion? Zobacz, jacy mężczyźni muszą się bardzo starać w roli mężów. Potrzeba jednak więcej silnej woli - ci mężczyźni muszą się mocniej starać, aby być dobry mężami. Zobacz listę męskich imion, które mogą świadczyć o trudnym charakterze.

📢 Grupa Chorten zagrała charytatywny mecz. Jedenaście goli w meczu i tysiące złotych dla podopiecznych Fundacji Chorten

11 goli padło na stadionie Mistrza Polski podczas meczu Grupy Chorten z producentami. Wygrali jednak wszyscy. IV Mecz Charytatywny Grupy Chorten zakończył się wynikiem 6:5 dla reprezentantów firm producenckich.

📢 Nocny pościg w Wasilkowie. Policjanci gonili 16-letniego kierowcę audi, który nie zatrzymał się do kontroli. Rodzice myśleli, że śpi

Kierowca audi nie zatrzymał się do kontroli drogowej w Wasilkowie. Zignorował sygnały policji i zaczął uciekać. Patrol ujął go po 4-kilometrowym nocnym pościgu. Okazało się, że za kierownicą siedział 16-latek, który bez uprawnień i zgody rodziców zabrał samochód na przejażdżkę. Sprawą zajmie się sąd rodzinny.

📢 Białostockie konsulaty honorowe. Jest ich już aż 12! Zobacz, gdzie się znajdują placówki i kto pełni zaszczytną funkcję konsulów

Nie każdy białostoczanin zdaje sobie sprawę z tego, że w stolicy Podlasia istnieje szereg konsulatów honorowych. Od niedawna jest ich aż dwanaście, a włodarze już zapowiadają uruchomienie kolejnego. W Białymstoku funkcjonuje też jeden konsulat generalny , a chodzi tu o placówkę Białorusi.

📢 Srebrny dobrostan dla seniorów, czyli impreza która przyciągnęła do Książnicy Podlaskiej wielu zainteresowanych. Zobacz co się działo

"Srebrny dobrostan dla seniorów", to impreza która odbyła się w ubiegły piątek na 6. Piętrze Książnicy Podlaskiej. Wydarzenie jest częścią projektu „Psychologia na usługach literatury”, na który Książnica Podlaska otrzymała dofinansowanie ze środków MKiDN w ramach programu „Partnerstwo dla Książki”.

📢 Reprezentacja Polski na Euro 2024 - najlepsze MEMY, cięte komentarze. Śmiesznie i strasznie - piłkarska kadra wypunktowana przez internautów

Reprezentacja Polski w piłce nożnej i jej gra to bardzo popularny temat do żartów o czymś świadczą liczne MEMY, śmieszne obrazki i celne, zabawne komentarze na temat postawy piłkarzy z kraju nad Wisłą. Kreatywni internauci mają kolejny powód aby obśmiać kadrę, ponieważ ta w słabym stylu pożegnała się z Euro 2024. Zobacz śmieszne MEMY!

📢 Kobiety o tych imionach mają dobry charakter i piękną osobowość. Sprawdź znaczenie imion 24.06.2024

Czy imię nadane przy narodzinach może zdefiniować życie człowieka? Czy może wpłynąć na jego rozwój, na jego osobowość, charakter? Są osoby, które imionom nadają duże znaczenie.

📢 Wody Polskie zatwierdziły wniosek taryfowy Wodociągów Białostockich. Będą nowe stawki opłat za wodę i odbiór ścieków. Sprawdź, ile zapłacisz

Koniec sporu o ceny wody w Białymstoku. Wody Polskie zatwierdziły wniosek taryfowy Wodociągów Białostockich. To oznacza nowe stawki opłat za dostarczenie wody i odbioru ścieków w Białymstoku, gminie Wasilków (poza Rybnikami) w górę. Najdrożej będzie w pierwszym roku obowiązywania nowej taryfy. Jej skala jest też uzależniona od tego, do której grupy taryfowej zalicza się odbiorca. Mniej w kolejnych latach np. płacić będą ci, którzy otrzymują e-fakturę.

📢 Marek Malinowski: Moje drogi z PiS się rozeszły

Przez lata związany był z Prawem i Sprawiedliwością. Obecnie jest wicemarszałkiem woj. podlaskiego w koalicyjnym zarządzie, na czele którego stoi Łukasz Prokorym, lider białostockiej PO. Po tym, jak Marek Malinowski przeszedł na „jasną stronę mocy”, starzy koledzy nazwali go „zdrajcą”, a na głowę jego – i Wiesławy Burnos, która też weszła do nowego zarządu – wylała się fala hejtu.

📢 Kierowca BMW ściął latarnię na ulicy Ciołkowskiego w Białymstoku. Utrudnienia w ruchu

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło dzisiaj (24.06) w Białymstoku na ulicy Ciołkowskiego. Kierowca BMW nie zachował wystarczającej koncentracji i nie dostosował prędkości do panujących warunków w skutek czego stracił panowanie nad pojazdem. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

📢 Budowa drogi S19 Białystok Zachód-Krynice. Nowe utrudnienia w ruchu. To zachodnio-północna obwodnica Białegostoku

Uwaga kierowcy. Od poniedziałku [24.06.2024] zmieni się dojazd do Krynic. Drogowcy zamykają drogę powiatową prowadzącą z szosy ełckiej (dk65) między innymi do Radiowo-Telewizyjnego Centrum Nadawczego. Ma to związek z budową drogi ekspresowej S19. Jej budowa na odcinku Białystok Zachód-Krynice trwa od marca. Teraz wykonawca - konsorcjum firm Unibep-PORR przystąpi do budowy zasadniczej części wiaduktu. W jego pobliżu jest też teren na węzeł z dostępem do ekspresówki, ale potrzeba decyzji Warszawy i pieniędzy.

📢 Nagrody artystyczne prezydenta Białegostoku wręczone po raz 31. Uroczystość uświetnił występ Alicji Majewskiej i Warsaw String Quartet

Aktorka i artystka kabaretowa Izabela Dąbrowska, pisarka i dziennikarka Marta Sawicka-Danielak, aktor i kompozytor Michał Jarmoszuk, nauczyciel i historyk Mariusz Sokołowski. Oto laureaci 31. Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Białegostoku. Wyróżnienia otrzymali w niedzielę (23.06) z rąk prezydenta Tadeusz Truskolaski. Galę wręczenia nagród uświetnili Alicja Majewska i Warsaw String Quartet.

📢 Stadion Miejski w Białymstoku. Spółka komunalna ma nowego prezesa. Trzeciego w tym roku. Zmiany nastąpiły także w radzie nadzorczej

To już kolejna roszada w Stadionie Miejskim w Białymstoku. W ciągu dwóch miesięcy spółka stadionowa ma trzeciego już prezesa. Zmiany nastąpiły też w radzie nadzorczej. Właścicielem spółki zarządzającej stadionem przy Słonecznej jest miasto Białystok, które posiada w niej 100 procent udziałów. Na Zgromadzeniu Wspólników wykonuje swoje prawa przez oświadczenia Prezydenta Miasta Białegostoku.

📢 Mubi Dub it Tuning Festival w Targach Kielce, jak plan filmu Szybcy i wściekli. Zobacz perełki tuningu

Wyselekcjonowane perełki, które przyspieszają bicie serca każdemu miłośnikowi tuningu można było oglądać w Targach Kielce. Były tu przeróbki zarówno zabytkowych Beetli, BMW, jak i nowiutkich Porsche, czy Nissanów GTR.

📢 SUPERcary na Mubi Dub It Tuning Festival w Targach Kielce. Są warte miliony dolarów!

Za nami 11 edycja Mubi Dub it Tuning Festival w Targach Kielce. Zobacz, jakie supercary przyciągały gości podczas festiwalu. Były takie perełki jak Lamborgini, Bentley, Rolls Royce, Ferrari, czy Chevrolet Corvette. Wartość tych wszystkich aut powala z nóg, bo przekracza miliony dolarów.

📢 Fani motoryzacji z całej Polski na Mubi Dub It Tuning Festival. Tłumy w Targach Kielce w niedzielę

Festiwal Tuningu w Targach Kielce to obowiązkowy punkt w kalendarzu wszystkich miłośników czterech kółek. Wydarzenie zajęło wszystkie hale wystawiennicze oraz teren zewnętrzny. Pod wrażeniem imprezy byli miłośnicy motoryzacji, którzy przyjechali tu z różnych stron Polski. Zobaczcie, jak było w niedzielę.

📢 Festiwal baniek mydlanych przy stadionie miejskim. Tysiące magicznych kul uleciało z wiatrem

Spotkanie z bajkowymi postaciami, dmuchańce, konkursy i animacje, a przede wszystkim warsztaty i pokaz robienia baniek mydlanych. Tysiące tęczowych kul unosiło się w pobliżu stadionu miejskiego przy ul. Słonecznej, gdzie w niedzielę (23.06) odbył się Festiwal Baniek.

📢 Mubi Dub it Tuning Festival 2024. Piękne hostessy wśród perełek motoryzacji

Mubi Dub it Tuning Festival 2024 w Targach Kielce to nie tylko niesamowite pokazy driftu i niepowtarzalnych aut. Uwagę gości w niedzielę przyciągały też piękne hostessy. Zobaczcie je na zdjęciach.

📢 Plum Ekiden. W sobotę dzieci, w niedzielę pobiegli dorośli. Radosne sztafety pomocy potrzebującym

W niedzielę, na stadionie BOSiR w białostockim Zwierzyńcu oraz na przyległych ulicach odbyła się X edycja Plum Ekiden - Sztafety Maratońskiej. W całym wydarzeniu, w sobotę swoje sztafety miały dzieci, wzięło udział ponad 500 drużyn, czyli ponad 2200 osób.

📢 Nietypowa sesja jogi w Białymstoku. W Ogrodzie Branickich odbyły się pierwsze plenerowe zajęcia z wakacyjnego cyklu

Sesja jogi w białostockim ogrodzie Pałacu Branickich przy dźwiękach muzyki elektronicznej. Tak postanowiło spędzić niedzielne (23.06) przedpołudnie kilkadziesiąt osób. Zajęcia poprowadziła nauczycielka jogi i podróżniczka Anna Chomczyk. Tak będzie co weekend, aż do końca sierpnia. Patronem inicjatywy jest miasto Białystok.

📢 Baraże o IV ligę. Sparta Augustów wygrała z Czarnymi Czarna Białostocka 5:1 i jest w komfortowej sytuacji

Sparta Augustów wygrała u siebie 5:1 z Czarnymi Czarna Białostocka w pierwszym meczu barażowym o prawo gry w IV lidze. Ekipa znad Netty, która zajęła trzecie miejsce w rozgrywkach klasy okręgowej, jest w komfortowej sytuacji przed rewanżem, do którego dojdzie w środę - 26 czerwca w Białymstoku.

📢 Transfery. Jagiellonia nie chce oddać Bartłomieja Wdowika do Bragi, a sama interesuje się reprezentantem Angoli

Rui Modesto znalazł się na celowniku Jagiellonii Białystok - informuje szwedzki portal expressen.se. Mistrzowie Polski zamierzają podobno złożyć ofertę za 24-letniego reprezentanta Angoli jego aktualnemu klubowi, którym jest AIK Solna. Polskie media z kolei donoszą, że obrońcą Jagi Bartłomiejem Wdowikiem zainteresowany jest portugalski Sporting Braga.

📢 Giełda rolno-towarowa na Andersa. Co tym razem można było znaleźć na straganach - przegląd niedzielnej oferty

Warzywa, owoce, kwiaty - czyli płody ziemi, a do tego regionalne wyroby, jaja, miody i sery. To tylko kilka z produktów dostępnych w niedzielę (23.06) na giełdzie przy ul. Andersa w Białymstoku. Byliśmy tam i sprawdziliśmy dla Was ceny. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

📢 Finał Festiwalu LALKANIELALKA w Białymstoku. Grupa FaFaRaFa porwała publiczność. Na widowni było szaleństwo

Niesamowity występ na koniec 11. edycji Międzynarodowego Festiwalu Szkół Lalkarskich LALKANIELALKA. W sobotnie popołudnie na scenie Akademii Teatralnej w Białymstoku wyjątkowy pokaz dał zespół FaFaRaFa. Tancerze amatorzy dosłownie porwali widownię wprawiając publiczność w euforię. Występują na scenie od 15 lat. Tym razem w choreografii przygotowanej przez Magdalenę Surwi Rostkowską dali pokaz żywiołowej ekspresji. W tańcu nie zabrakło oczywiście też lalki.

📢 Protest na Przydworcowym. Mieszkańcy skarżą się do wojewody na nowy wieżowiec

Mieszkańcy Przydworcowego apelują, by wojewoda Jacek Brzozowski uchylił plan dla części ich osiedla. Dokument wpuszcza tu wieżowiec wysokości 35 metrów. Przypominają, że plan tu istniał. I na zapisy starego dokumentu są w stanie przystać.

📢 Najgorsze fryzury dla kobiet po 60. roku życia - zdjęcia, inspiracje. Oto lista postarzających fryzur

Po 60 roku. życia na skóra traci swoją elastyczność i widoczne są niedoskonałości w postaci zmarszczek, przebarwień, cieni pod oczami. Ważne jest dobranie koloryzacji i cięcia tak, by fryzura odciągała uwagę od mankamentów urody i optyczne odejmowała lat. Oto lista postarzających fryzur. Tak nie należy czesać się po 60-tce.

📢 Kupalnoczka, czyli Noc Kupały w Załukach w powiecie białostockim

Załuki nad rzeką Supraśl to tradycyjne miejsce w gminie Gródek gdzie świętowana jest Noc Świętojańska. W tym roku święto zgromadziło wielu okolicznych mieszkańców gminy. Zobacz co działo się podczas Nocy Kupały w Załukach.

📢 Dni Białegostoku. Zasłużeni Miastu z medalami od prezydenta. W tym Adrian Siemieniec i inni. Także z Jagi. Koncert Natalii Kukulskiej

Trzynaście osób i jedna organizacja zostały docenione Honorowym Wyróżnieniem Prezydenta Miasta Białegostoku „Urbi Meritus – Zasłużony Miastu”. Prezydent Tadeusz Truskolaski podczas sobotniej (22 czerwca) gali zorganizowanej w ramach Dni Miasta wręczył medale tym, którzy szczególnie przysłużyli się rozwojowi i promocji Białegostoku. To wyraz uznania dla ich pracy i budowania dumy z naszego miasta. Wydarzenie swoim występem uświetniła Natalia Kukulska. Koncert był finałem drugiego dnia tegorocznych Dnia Miasta Białegostoku.

📢 Rolnik szuka żony. Klaudia odpowiadała na pytania. Jedno było bardzo zaskakujące. Zobacz co napisała fanka

Klaudia Waśko to jedna z bardziej aktywnych w sieci uczestniczek programu Rolnik szuka żony. Bohaterka dziewiątej edycji show TVP, która pochodzi z powiatu białostockiego, często dzieli się z fanami informacjami na temat swojego życia prywatnego. Zobaczcie o co ostatnio zapytała ją fanka.

📢 60 lat po dyplomie, czyli spotkanie absolwentów studiów lekarskich z rocznika 1964

Naukę w 1958 roku rozpoczynali jako rocznik liczący przeszło 200 studentów. Na spotkanie jubileuszowe - w sobotę 22 czerwca w Pałacu Branickich - przyjechało w zasadzie z całej Polski kilkanaście osób (plus ich bliscy i przyjaciele). Średnia wieku absolwentów to 85+.

📢 Dzieci pobiegły, by pomóc swoim rówieśnikom. Dziecięca sztafeta Plum Ekiden Mini

Rekordowa liczba dzieci wystartowała w jubileuszowej 10. edycji charytatywnych zawodów Plum Ekiden w Białymstoku, które odbyły się w sobotę, 22 czerwca na stadionie BOSiR w Zwierzyńcu.

📢 Rewitalizacja Parku Planty w Białymstoku. Niektóre alejki już udostępnione. Pies Kawelin w nowym miejscu. Blisko słynnej toalety

Ależ tu pięknie - nie kryli podziwu białostoczanie, którzy w sobotnie przedpołudnie podążali na Podlaskie Śniadanie Mistrzów. Zachwycił ich widok parkowej alejki udostępniony po remoncie. Chodzi o tę część Plant, która przylega do ul. Legionowej w bliskim sąsiedztwie słynnej toalety. Początek alei jest z nową nawierzchnią, a rozpoczyna ją nietuzinkowa rabata z mini rondem. Tuż obok znajduje się rzeźba psa Kawelina, które została przeniesiona z remontowej części w pobliżu lodziarni.

📢 Okrągły Stół Uczniowski. W pierwszy dzień wakacji. Do Białegostoku przyjechała minister edukacji Barbara Nowacka

Młodzież z podlaskich szkół średnich z trzynastu powiatów spotkała się w sobotę w Zespole Szkół Elektrycznych w Białymstoku. W placówce przy Al. 1000-lecia Państwa Polskiego pierwszego dnia wakacji zorganizowano Okrągły Stół Uczniowski z udziałem minister edukacji. Jako miejsce debaty uczniów szkół ponadpodstawowych z woj. podlaskiego na temat polskiej szkoły. Podobne spotkania mają być planowane w innych miastach Polski. Ale już po wakacjach.

📢 Podlaskie Śniadanie Mistrzów w Białymstoku. Sobotni piknik w ogrodzie Branickich. Zobacz, co serwowano!

Drogowa mapa smaków to motyw przewodni tegorocznego Podlaskiego Śniadania Mistrzów. W ogrodzie dolnym Pałacu Branickich w sobotę 22 czerwca rozgościli się białostoccy restauratorzy i wystawcy. Każdy z nich wybrał sobie kraj, którego dania serwuje białostoczanom i i ich gościom. Przy zachmurzonym niebie i przelotnym deszczu.

📢 Tłumy na wernisażu wystawy MARC CHAGALL – między Wschodem a Zachodem!

W piątek w białostockim ratuszu miał miejsce wernisaż wystawy MARC CHAGALL – między Wschodem a Zachodem. Wystawa zgromadziła tłumy w Muzeum Podlaskim.

📢 Krystian Łopaciuk i Kacper Szczurowski wygrali konkurs na „Koncepcję zagospodarowania terenu przed Monasterem w Supraślu”

Krystian Łopaciuk i Kacper Szczurowski, studenci kierunku architektura na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej wygrali konkurs na „Koncepcję zagospodarowania terenu przed Monasterem w Supraślu”. Pracę studentów docenił dr Radosław Dobrowolski, Burmistrz Supraśla.

📢 Białostoczanka Anna Szkobodzińska wygrała konkurs "Alter ego" w Nowym Jorku. Jej praca znalazła się w The BLANC Art Space

Anna Szkobodzińska niedawno zdobyła licencjat kierunku grafika na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej. Jej praca wygrała w kategorii „student” w konkursie "Alter ego". Linoryt "NGC 1027" jest częścią pracy dyplomowej wykonanej w pracowni dr hab. inż. arch. Tomasza M. Kukawskiego, prof. PB.

📢 Zakończenie sezonu artystycznego w Operze i Filharmonii Podlaskiej z „Halką” na czele

Z wielkim rozmachem nad sezonem artystycznym 2023/2024 w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Wyjątkowe wykonanie „Halki” Stanisława Moniuszki zgromadziło duże grono melomanów, dziennikarzy oraz znane osobistości. Ten wieczór z na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

📢 Enej i Margaret rozpalili białostocką publiczność podczas Dni Miasta

Enej i Margaret zapewnili mieszkańcom Białegostoku wrażenia pierwszego dnia Dni Miasta. Publiczność pod sceną śpiewała i tańczyła przy dobrej muzyce. Zobacz jak bawili się Białostoczanie

📢 Dni Białegostoku 2024. Enej i Margaret ponieśli białostocką publiczność. Zobacz jak bawili się mieszkańcy na Dniach Miasta

Enej dał czadu, a Margaret uwiodła mieszkańców swoim śpiewem. Za nami pierwszy dzień Dni Miasta Białegostoku. Nie zabrakło energii i dobrej muzyki. Na scenie pojawił się też Kuba Szmajkowski, który wyrasta na jedną z największych gwiazd na polskiej scenie muzycznej. Zobacz jak bawili się białostoczanie.

📢 Dni Białegostoku 2024. Na początek wystąpił Kuba Szmajkowski z The Voice Kids. Zobacz jak bawili się białostoczanie

W piątkowy wieczór Rynek Kościuszki tętnił życiem. Na scenie wystąpiły wschodzące, ale też działające od lat na scenie gwiazdy. Mogliśmy usłyszeć Kubę Szmajkowskiego, finalistę 1. edycji programu "The Voice Kids", zespół Enej oraz Margaret. Białostoczanie bawili się świetnie, śpiewali ulubione piosenki z wykonawcami, a nawet tańczyli!

📢 Koniec sezonu artystycznego 2023/2024 w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Zobacz kto przyszedł na "Halkę" Stanisława Moniuszki

Przepięknym, koncertowym wykonaniem "Halki" Stanisława Moniuszki zakończył się sezon artystyczny 2023/2024 w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Wydarzenie przyciągnęło melomanów, ale też dziennikarzy i znane osobistości. To był piękny wieczór, który na pewno pozostanie na długo w pamięci uczestników imprezy.

📢 Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku zakończyli rok szkolny. Pięknej uroczystości towarzyszyła radość z rozpoczęcia wakacji!

W piątek 21 czerwca w II Liceum Ogólnokształcącym im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2023/2024. Wzięli w niej udział uczniowie klas I-III, dyrekcja, nauczyciele oraz gość honorowy, Jacek Brzozowski - wojewoda podlaski.

📢 Autobus PKS wjechał w dom. Jego właścicielka od lat walczy z tranzytem przez Dojlidy

Właścicielka domu, w który w poniedziałek wjechał autobus firmy PKS Nova od lat zabiega, by przez Dojlidy nie jeździły ciężarówki. Mieszkańcy dzielnicy liczą, że po wypadku tematem wreszcie zajmą się radni Białegostoku.

📢 Marc Chagall – między Wschodem a Zachodem. Wernisaż wystawy malarstwa już w piątek, 21 czerwca w ratuszu. Warto tam być!

Już w najbliższy piątek, 21 czerwca o godz. 18 warto odwiedzić Ratusz w Białymstoku (Rynek Kościuszki 10). Odbędzie się tam bowiem wernisaż wystawy Marc Chagall – między Wschodem a Zachodem. To niesamowita okazja by zobaczyć na żywo dzieła jednego z najważniejszych przedstawicieli awangardy XX wieku.

📢 Na ulicach Białegostoku mamy nowe misie. WidziMisie

Trwa montaż ośmiu kolejnych miśków, które wzbogacają przestrzeń miejską Białegostoku. Pierwsze niedźwiadki już stoją. W sumie w mieście będzie można spotkać już szesnaście WidziMisiów.

📢 Teraz już tylko wakacje! Uczniowie odebrali świadectwa. Zobacz jak wyglądało zakończenie roku szkolnego w SP nr 52 w Białymstoku

To była piękna uroczystość. Nie zabrakło wzruszeń, podziękowań i gratulacji. Była też część artystyczna, która udała się doskonale. Dyrektor SP nr 52 w Białymstoku podziękowała całej społeczności szkolnej, pracownikom, nauczycielom i rodzicom, za to, że przez cały rok wspierali się nawzajem i tworzyli miejsce, do którego chce się wracać.

📢 Nowe licytacje w regionie. Kia Sportage i inne popularne auta do kupienia od skarbówki w dobrej cenie

Używane samochody w dobrych cenach bardzo trudno jest znaleźć na portalach ogłoszeniowych. Te bez przerwy śledzą handlarze i co ciekawsze oferty natychmiast znikają. Pozostaje cynk od znajomych,że ktoś chce sprzedać fajne auto lub... licytacje Krajowej Administracji Skarbowej. Tu można trafić na auta w różnych cenach, ale zazwyczaj finalnie znacznie niższych od rynkowych.

📢 Transfery. Z Jagiellonią Białystok kojarzony jest Bartosz Biedrzycki z Polonii Warszawa.

Kolejnym transferem Jagiellonii Białystok może być Bartosz Biedrzycki z Polonii Warszawa. 21-letni wychowanek "Czarnych Koszul" gra na pozycji lewego wahadłowego lub skrzydłowego i wzbudza spore zainteresowanie klubów z PKO Ekstraklasy. Wcześnie mistrzowie Polski zakontraktowali już trzech nowych graczy.

📢 Zwycięzcy turniejów policyjnych nagrodzeni. Oto najlepszy patrol i najlepszy dzielnicowy

W czwartek nagrodzeni zostali laureaci turniejów policyjnych podczas wojewódzkich eliminacji do XXVIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych - "Patrol Roku", XIV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku" oraz XXI finału Kynologicznych Mistrzostw Policji. Wyłonieni laureaci będą teraz reprezentować nasze województwo na finałach ogólnopolskich.

📢 Budowa S19. Odcinek Sokółka-Czarna Białostocka. Umowa podpisana. Trasę wybuduje chińska firma Stecol

Niemal rok po ogłoszeniu przetargu drogowcy z białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisali w piątek [21.06.2026] umowę na projekt i budowę 24-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 Sokółka – Czarna Białostocka. Inwestycję zrealizuje chińska firma Stecol Corporation. Zadanie wyceniła na prawie 830 mln zł. To była najtańsza oferta w postępowaniu, w którym nie obeszło się bez odwołań.

📢 Dziś zakończenie roku szkolnego. A pamiętacie jak wyglądały podlaskie szkoły sprzed lat? Rozpoznacie swoich dawnych nauczycieli? [ZDJĘCIA]

Z okazji zakończenia roku szkolnego zajrzeliśmy do naszego archiwum i wybraliśmy dla was ciekawe zdjęcia za szkół regionu sprzed lat. Czy jest wśród nich Twoja szkoła? Rozpoznacie swoich dawnych nauczycieli?

📢 Weekend w Białymstoku. Przed nami wiele wydarzeń i atrakcji. Sprawdź, co będzie działo się w mieście

Spektakle, koncerty, a może joga na świeżym powietrzu? Propozycji na spędzenie weekendu jest mnóstwo. Sprawdź w naszej galerii, co będzie działo się w Białymstoku i okolicach.

📢 TOP 100 miejsc ktore warto zobaczyć latem w województwie podlaskim. Najciekawsze atrakcje turystyczne na Podlasiu i Suwalszczyźnie 2024

Wiecie, gdzie w województwie podlaskim znajduje się wędrująca cerkiew, a gdzie znajdziemy święty głaz w którym są odciśnięte ślady stóp Matki Boskiej? Gdzie w naszym regionie stoją figury sfinksów a gdzie warto pocałować wielką żabę? Przygotowaliśmy dla was zestawienie stu ciekawych atrakcji turystycznych w województwie podlaskim. A co tam! Nazwijmy rzecz po imieniu: to taka ściąga dla osób szukających pomysłów na wakacyjną wycieczkę w regionie. Jest z czego wybierać.

📢 Szkolne lata w Białymstoku na starych zdjęciach. Garść wspomnień z okazji zakończenia roku szkolnego

Jak wspominacie swoją szkołę? Lepiej lub gorzej, ale chyba zawsze z sentymentem. Tu zawierało się pierwsze przyjaźnie, rywalizowało na lekcjach wf lub, dla odmiany, plotkowało z koleżankami. Stołówka, gabinet lekarski czy szatnia: czas przypomnieć sobie te miejsca, a pomogą w tym zdjęcia z naszego archiwum.

📢 Zakończenie roku w Szkole Podstawowej nr 53 za nami. Uczniowie odebrali świadectwa i świętowali z rodziną, nauczycielami i przyjaciółmi

Aż 62 absolwentów Szkoły Podstawowej nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku odebrało w czwartek, 20 czerwca, świadectwa ukończenia szkoły. Prawie sto procent uczniów otrzymało świadectwo z wyróżnieniem! To ogromny sukces zarówno tych młodych ludzi, jak i pedagogów i rodziców, którzy przez cały rok szkolny wspierali i zachęcali do nauki.

📢 Rolnicy. Podlasie. Wielki dom i nowoczesne gospodarstwo. Tak mieszkają i żyją Monika i Tomek z Pokaniewa

Monika i Tomek z Pokaniewa to jedni z bardziej lubianych bohaterów serialu Rolnicy. Podlasie. Widzowie interesują się ich życiem prywatnym, którego w produkcji Focus TV nie zobaczymy. Zobacz jak na co dzień żyją i mieszkają Monika i Tomek Cieślik, którzy prowadzą nowoczesne gospodarstwo.

📢 Dyrektorzy i dyrektorki białostockich LO. Sprawdź kto zarządza liceami ogólnokształcącymi Białymstoku

W Stolicy Podlasia funkcjonuje 17 szkół, które można nazwać liceami ogólnokształcącymi. Wśród nich znajdują się najlepsze tego typu placówki w północno-wschodniej części Polski. Sprawdziliśmy kto piastuje funkcję dyrektorek, dyrektorów oraz wicedyrektorek i wicedyrektorów w białostockich LO.

📢 Wasilkowskie Centrum Seniora zostało oficjalnie otwarte. Już wkrótce ruszą w nim pierwsze zajęcia

Wasilkowscy seniorzy mają już swoje miejsce. Pierwsze zajęcia w Wasilkowskim Centrum Seniora ruszą już 1 lipca.

📢 Nowe oferty pracy w Urzędzie Miejskim w Białymstoku. Zobacz, kogo szuka do pracy prezydent i za ile? Jakie trzeba spełnić wymagania?

Na przełomie wiosny i lata 2024 pojawiły się nowe ogłoszenia o naborze do pracy w Urzędzie Miejskim w Białymstoku. I to nie bynajmniej sezonowej. Komunikatywność, kreatywność, otwartość, wysoka kultura osobista, umiejętność pracy pod presją czasu. To między innym niektóre z wymagań, jakie oczekuje prezydent od kandydatów starających się o zatrudnienie w Urzędzie Miejskim w Białymstoku.

📢 Dni Łap 2024. Wręczono nagrody burmistrza „Kryształowa Podkowa – Wyróżnienie Roku”. Zobacz, co się działo

W niedzielę 16 czerwca odbyły się Dni Łap. Wydarzenie zgromadziło bardzo dużą liczbę mieszkańców gminy i gości. Na przybyłe osoby czekały koncerty, występy taneczne, gra terenowa oraz wiele różnorodnych stoisk. Głównym punktem wieczoru był koncert zespołu MYSLOVITZ. Organizatorami wydarzenia byli burmistrz Łap Krzysztof Gołaszewski oraz Dom Kultury w Łapach.

📢 60 lat po maturze. Absolwenci "Mechaniaka" odwiedzili swoją szkołę

Dziesięciu absolwentów Zespołu Szkół Mechanicznych spotkało się w swojej szkole aby uczcić 60 rocznicę zdania matury.

📢 Ciągniki rolnicze Ursus i atrakcyjne BMW od komornika. Kuszą przede wszystkim ceną

W najbliższym czasie w województwie podlaskim odbędą się licytacje komornicze między innymi sprzętu rolniczego i samochodów. Do kupienia będą między innymi cenione i poszukiwane Ursusy. Zobacz co oferują licytacje komornicze z województwa podlaskiego.

📢 Które państwo ma najsilniejsze lotnictwo wojskowe? Zobacz jak w rankingu wypada polska armia

Portal Global Firepower co roku publikuje ranking armii świata. Można tam znaleźć także klasyfikację pod względem różnego rodzaju broni. Przedstawiamy czołówkę armii świata pod względem lotnictwa. Na czele rankingu są oczywiście największe potęgi militarne, ale są także niespodzianki. Zobacz jak w rankingu wypada Polska.

📢 Budowa drogi S61. To trasa Via Baltica. Odcinek Łomża Zachód-Kolno. To obwodnica Łomży z ponad kilometrową estakadą nad doliną Narwi

Nieco ponad 65 proc. wynosi zaawansowanie rzeczowe prac przy budowie ostatniego fragmentu trasy Via Baltica. Chodzi o odcinek węzła Łomża Zachód do Kolna. Ruszyło betonowanie połączenia segmentów nawisowych mostu nad nurtem Narwi na budowanej obwodnicy Łomży. Tym samym oba brzegi rzeki zostały połączone obiektem o długości 1205 m, na razie w ciągu zachodniej jezdni drogi ekspresowej S61, która ma być udostępniona kierowcom do końca września bieżącego roku.

📢 Domy nad jeziorem na sprzedaż. Do kupienia urokliwe nieruchomości w Podlaskiem. Duży przekrój ofert!

Domek nad jeziorem to marzenie wielu z nas. Sprawdziliśmy jakie oferty takich nieruchomości są obecnie dostępne w naszym regionie. Okazuje się, że jest ich całkiem sporo i są bardzo różnorodne. Ich ceny są rozbieżne, bo kształtują się już od mniej jak 200 tysięcy zł do aż powyżej miliona. Zobacz jak prezentują się domy nad wodą w naszym województwie.

📢 Znani absolwenci i znane absolwentki Liceum Plastycznego w Supraślu. Duża grupa uczniów "Plastyka" osiągnęła sukces. Wielu z nich znasz!

Szkoła - symbol. Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych przez ponad 7 dekad funkcjonowania kształciło młodzież o wrażliwym i twórczym spojrzeniu na świat. Wielu absolwentów, którzy opuścili mury szkoły związało swoją przyszłość z malarstwem, ale nie tylko. Sprawdź kto ukończył tą wyjątkową szkołę.

📢 Zobacz jak w nocy wyglądają kontrowersyjne róże w ogrodzie Pałacu Branickich w Białymstoku. Podświetlone kwiaty prezentują się zjawiskowo

W piątek (14.06) po raz pierwszy została kontrowersyjna instalacja "Królewskie róże", która ustawiona została w ogrodzie Pałacu Branickich. Wielkie sztuczne kwiaty od razu wzbudziły wiele dyskusji co do ich atrakcyjności. Jednym się podobają, drugim nie. Dodatkowo okazało się, że instalacja stanęła nielegalnie. Przyznać jednak trzeba, że róże w nocy prezentują się interesująco. Sprawdźcie!

📢 Rolnik szuka żony. Michał i Adrianna z Podlasia żyją jak w bajce. 130 hektarowe gospodarstwo gwiazd 9. edycji robi wielkie wrażenie

Michał i Adrianna to bohaterowie dziewiątego sezonu programu "Rolnik szuka żony", emitowanego w TVP. Para mieszka w 130. hektarowym gospodarstwie, w którym hodowane są krowy mlecze oraz konie ciężkie, zimnokrwiste. Piękne tereny i malownicza okolica znajduje się w miejscowości Kalinówka-Basie na Podlasiu. Zobacz gdzie wspólne chwile spędzają gwiazdy rolniczego show.

📢 Budowa drogi S19. Białystok Zachód-Krynice. To fragment trasy Via Carpatia i zachodnio-północna obwodnica Białegostoku. Zobacz, postęp prac.

15 proc. sumy kontraktowej wynosi zaawansowanie rzeczowe i finansowe prac przy budowie pierwszego odcinka S19 n północny zachód od Białegostoku. To fragment od Krynic do węzła Białystok Zachód (dawniej Choroszcz). To na nim budowany fragment szlaku Via Carpatia będzie przebiegać nad trasą S8 Białystok-Warszawa. Roboty drogowe rozpoczęły się w połowie marca 2024 roku i bardzo szybko posuwają się do przodu. Zobacz postęp prac.

📢 Zresetuj komputer. Najlepsze MEMY na Dzień Informatyka. Świat programistów to inspiracja do żatów. Internauci śmieją się z informatyków

Kto nie miał w pracy styczności z działem IT ten nie zna życia - można sparafrazować słynne powiedzenie. 8 czerwca obchodzimy Dzień Informatyka. "Typowy" informatyk, rozmawiający w tylko mu zrozumiałym języku, bez poczucia humoru, stał się inspiracją do żartów dla internautów. Zobaczcie najlepsze memy i śmieszne obrazki o informatykach.

📢 Rolnicy. Podlasie. Monika z Pokaniewa znowu pokazała się w przepięknej odsłonie. Zobacz zdjęcie bohaterki serialu

Monika z Pokaniewa to jedna z bardziej lubianych bohaterek serialu Rolnicy. Podlasie. Rolniczka co jakiś czas wrzuca na swój profil nowe zdjęcie w pełnym profesjonalnym makijażu, czym wzbudza zachwyt wśród licznego grona fanów. Zobacz jak ostatnio zaprezentowała się Monika

📢 Plaża Dojlidy rozpoczęła sezon. W sobotę odbył się Turniej Siatkówki Plażowej Kobiet. Zobaczcie zdjęcia

Plaża miejska w Białymstoku jako jedna z pierwszych w Polsce rozpoczęła sezon kąpielowy. Podczas Dnia Dziecka można było wypoczywać pod czujnym okiem ratowników wodnych. Na plażowiczów czekały też liczne atrakcje.

📢 MISTRZOWIE SMAKU 2024 Zgłoś kandydatów do nagród w wielkim plebiscycie gastronomicznym!

Który kucharz gotuje najsmaczniej? Który kelner najsympatyczniej obsługuje klientów? Który barman robi najlepsze drinki? Kto piecze najlepsze ciasta? Gdzie można zjeść najlepsze lody, gdzie warto wybrać się na obiad czy kolację, a gdzie na kawę lub ciasto? Po raz kolejny głosami klientów zostaną przyznane nagrody w plebiscycie Mistrzowie Smaku. NOWOŚĆ! W wielkim finale czekają główne nagrody finansowe w wysokości 20 000 złotych!

📢 Uśmiech, piękno, wdzięk. Kobiety na trasie 11. PKO Białystok Półmaraton. Zobacz zdjęcia

  1. PKO Białystok Półmaraton przeszedł do historii. Zapamiętamy go z rekordowej liczby ponad sześciu tysięcy uczestników i dwóch pobitych rekordów trasy. W rywalizacji nie zabrakło także przedstawicielek płci pięknej, które coraz liczniej stają na starcie białostockiej imprezy. Zobaczcie więc piękniejszą stronę tegorocznego półmaratonu.

📢 PKO Bieg Juniora. Wielkie zawody małych biegaczy. Zobacz na zdjęciach swoje pociechy

O godzinie 14 na Rynku Kościuszki w Białymstoku wystartował PKO Bieg Juniora. To druga impreza biegowa, która towarzyszy niedzielnemu 11. PKO Białystok Półmaratonowi. Dla najmłodszych fanów biegania organizator Fundacja Białystok Biega przygotował cztery trasy o długości: 100 metrów, 400 metrów, 600 metrów i 1 kilometra.

📢 Wręczono Nagrody Srebrnej Róży oraz przyznano tytuł Bibliotekarza Roku 2023. Uroczystości w Książnicy Podlaskiej w Białymstoku

Profesor Halina Parafianowicz to laureatka Nagrody Srebrnej Róży za 2023 rok. Uroczystość w Książnicy była także okazją do wręczenia nagrody Bibliotekarz 2023 roku. Laureatką konkursu została Monika Turecka – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabłudowie.

📢 Droga S61. Trwa budowa ostatniego odcinka trasy Via Baltica. Zobacz postęp prac od węzła Łomża Zachód do węzła Kolno. To obwodnica Łomży

Niemal 64 proc. zaawansowanie finansowe i o 10 proc. mniejsze rzeczowe - taki był na koniec kwietnia postęp prac przy budowie ostatniego fragmentu trasy Via Baltica. Chodzi o 13 kilometrowy odcinek S61 od Łomża Zachód do węzła Kolno. Obwodnica Łomży ma być przejezdna jedną nitką w połowie tego roku. Wszystkie roboty powinny się zakończyć w połowie przyszłego roku.

📢 Podlaskie dla dzieci. Gdzie warto pojechać i spędzić czas z milusińskimi w województwie podlaskim? Sprawdź te atrakcje!

Gdzie warto zabrać dziecko w weekend lub np. majówkę w województwie podlaskim? Propozycji, a tym samym okazji, by oderwać naszą pociechę od ekranu smartfona i komputera jest naprawdę sporo. Zebraliśmy kilkadziesiąt pomysłów na wypad z dzieckiem w podlaskiem w jednym miejscu. Część tych atrakcji zapewne znacie, ale z pewnością nie brakuje też takich, o jakich nie mieliście pojęcia. Ruszajmy w drogę!

📢 Za nami wybory Polska Miss 30+ 2024. Bizneswoman z Białegostoku, Marta Wojno, w TOP 10 i z tytułem komplementarnym. Zobacz zdjęcia

Zakończyła się pierwsza edycja konkursu piękności Polska Miss 30+. Finałowa gala została zorganizowana 6 kwietnia w warszawskim Arche Hotel Krakowska. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Ponad 900 kobiet z całej Polski zgłosiło się do eliminacji, a najpiękniejsze panie wyłoniono z finałowej "30". W czołówce znalazła się białostoczanka - Marta Wojno. Sprawdź jak wypadła i kto sięgnął po koronę.

📢 Oto modne damskie fryzury w tym sezonie. Bob, baby bang czy pixie cut? Te cięcia są najlepsze na wiosnę 2024!

Marzy ci się bob, albo pixie cut, ale zawsze nosiłaś długie włosy i boisz się zdecydować na krótką fryzurę? Być może te metamorfozy dodadzą ci odwagi! Te kobiety różni wiek i typ urody, ale łączy jedno - zdecydowały się na krótkie cięcie, które dodało im urody. Zobacz sama!

📢 Radni przesądzili o losie 28 żywotników z parku Planty. Społecznicy chcieli, by były pomnikami przyrody. Rada miasta miała inne zdanie

Na sesji Rady Miasta Białegostoku radni pochylili się nad obywatelskim projektem inicjatywy uchwałodawczej, która zakładał uznanie 24 żywotników zachodnich z Alei Zakochanych w parku Planty i czterech od strony ul. Legionowej za pomniki przyrody. Według społeczników miało to ocalić drzewa przed wycinką zaplanowaną w ramach rewitalizacji parku. Zdaniem miasta tuje muszą być usunięte ze względu na naturalny stan umierania. Bez tego nie da się też przeprowadzić renowacji Plant zgodnie z historycznymi założeniami. Ostatecznie ten punkt podzieliło 12 radnych. Trzech głosowało, by drzewa były pomnikami przyrody. 11 się wstrzymało. Dwóch nie wzięło udziału w głosowaniu.

📢 VIII Forum Seniora Kuriera Porannego i Gazety Współczesnej. Przyjechało 400 osób z regionu. Zobacz wideo i zdjęcia!

Regionalne dzienniki, Kurier Poranny i Gazeta Współczesna, po raz ósmy zorganizowały Forum Seniora w Białymstoku. Seniorzy rozmawiali o zdrowiu – tym fizycznym, i tym psychicznym, ale też po prostu o szczęśliwym życiu. Na spotkanie przyjechali przedstawiciele organizacji z Białegostoku, Czarnej Białostockiej, Moniek, Wasilkowa, Supraśla, Sokółki, Kobylina-Borzymów oraz Rudki.

📢 Najnowsze licytacje samochodów z podlaskich urzędów skarbowych. Auta osobowe, ciężarowe i naczepy w konkurencyjnych cenach

Licytacje samochodów organizowane przez urzędy skarbowe zyskują coraz większą popularność. Przyciągają osoby zainteresowane używanymi autami w atrakcyjnych cenach. Decyzja o zakupie osobówki, ciężarówki lub naczepy na takiej aukcji może przynieść wiele korzyści. Wśród najnowszych propozycji wystawionych na licytację znalazły się takie auta jak: Renault Magnum 460, Citroen C5, Renault Espace, Audi Q7, Mercedes-Benz, Renault Trafic, DAF, czy Chrysler Voyager.

📢 Rolnik szuka żony. Tak zmieniła się Adrianna Tyszka pół roku po ślubie z Michałem. Oto metamorfoza uczestniczki programu!

Adrianna i Michał, para znana z udziału w popularnym programie "Rolnik szuka żony", wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu związanym z programem. Ada podzieliła się emocjami z tego spotkania, publikując na swoim koncie na Instagramie zdjęcie, które natychmiast zdobyło entuzjastyczne reakcje jej fanów. Jednak internauci zaczęli również rozważać, czy młodzi małżonkowie przypadkiem nie spodziewają się powiększenia rodziny.

📢 Jubileusz 20-lecia pracy Wojciecha Strzałkowskiego w Jagiellonii Białystok. Wśród gości Michał Probierz i Cezary Kulesza oraz wielu innych

To był dobry okres dla Jagiellonii - tak najkrócej podsumowuje przewodniczący rady nadzorczej podlaskiego klubu Wojciech Strzałkowski, który obchodzi właśnie 20-lecie swego zaangażowania w Jagiellonii Białystok. Z tej okazji w hotelu Branicki miała miejsce uroczystość, w której udział wzięło m. in wiele osób, związanych aktualnie i w przeszłości z Żółto-Czerwonymi.

📢 Dyplomatorium Wydziału Lekarskiego 2023. 250 absolwentów kierunku lekarskiego UMB w Białymstoku odebrało dyplomy ukończenia studiów

Wręczenie dyplomów lekarskich absolwentom Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku odbyło się w piątek 13 października w sali konferencyjnej Hotelu Gołębiewski. Dyplomy odebrało 250 absolwentów kierunku lekarskiego. Na uroczystości było łącznie około 700 osób, w tym rodziny przyszłych lekarzy.

📢 III białostocki Marsz Równości przeszedł ulicami miasta. W wydarzeniu wzięło udział około 700 osób. Zobacz zdjęcia

W sobotę 23 września ulicami Białegostoku przemaszerował III Marsz Równości. W wydarzeniu wzięło udział 700 osób. Pierwotna trasa marszu uległa zmianie ze względu na bezpieczeństwo uczestników. Osoby biorące udział w marszu domagali się równych praw dla wszystkich. Organizatorem wydarzenia było stowarzyszenie Tęczowy Białystok.

📢 Ten szpital leczył setki tysięcy chorych. Zobacz unikalne, stare zdjęcia ze szpitala psychiatrycznego w Choroszczy! (GALERIA)

Szpital psychiatryczny w Choroszczy istnieje już ponad 90 lat. Aby przypomnieć, jak wyglądał on na przestrzeni dziesięcioleci, prezentujemy bogatą galerię unikalnych zdjęć, które zachowały się w archiwach szpitala. Są na nich pracownicy, pacjenci oraz założyciele placówki.

📢 Potańcówka na Dni Miasta Białegostoku. Bawili się i młodzi i ci nieco starsi. Nie brakowało humorów i dobrej muzyki

Bawiących się białostoczan dźwiękami nowych i starych, ale wciąż aktualnych przebojów raczył i dj i zespół. Ciężko było znaleźć wolny kawałek miejsca do tańczenia, ponieważ wszyscy pląsali po ulicy Kilińskiego, gdzie odbywała się potańcówka miejska zorganizowana w ramach tegorocznych, zakończonych właśnie Dni Miasta Białegostoku.

📢 Plum Ekiden Mini. Dzieci pobiegły, by pomóc swoim rówieśnikom z Fundacji "Pomóż Im"

W sobotę, dzień przed startem dorosłej sztafety Plum Ekiden odbyły się biegi dzieci w ramach Plum Ekiden Mini. Podobnie jak w „dużej” sztafecie, celem nadrzędnym jest pomoc Hospicjum dla dzieci, dlatego 30% z każdej opłaty startowej przekazane zostanie na rzecz Fundacji „Pomóż Im”.

📢 Ciechanowiec. Puszczanie wianków, koncerty, regionalne potrawy. Zobacz jak świętowano Noc Świętojańską

Po raz kolejny obchodzono Noc Świętojańską w Ciechanowcu. Na przybyłych gości czekało wicie i puszczanie wianków, koncerty zespołów, regionalne potrawy oraz wiele innych atrakcji skierowanych do dzieci i dorosłych. Organizatorami ciechanowieckiej Nocy Świętojańskiej byli Burmistrz Ciechanowca oraz Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny