MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Baraż o IV ligę. Niesamowity rewanż Czarnych Czarna Białostocka. Pokonali Spartę Augustów 7:2 i odrobili stratę czterech goli

Czarni Czarna Białostocka pokonali w rewanżowym meczu barażowym o IV ligę Spartę Augustów 7:2 Wojciech Wojtkielewicz
W piłce nożnej wszystko jest możliwe. W pierwszym meczu barażowym o IV ligę Sparta Augustów pokonała Czarnych Czarna Białostocka 5:1. W rewanżu Czarni odrobili straty z nawiązką i wygrywając 7:2 obronili czwartą ligę.

"W pierwszym meczu przegraliśmy z Augustowski Klub Sportowy "Sparta" 5:1… jednak to jeszcze nie przekreśla naszych planów" - taki wpis mogliśmy przeczytać w mediach społecznościowych Czarnych Czarni Białostocka po porażce w pierwszym meczu barażowym o IV ligę ze Spartą 1:5, a przed środowym rewanżem.

Jednak mało, który z kibiców Czarnych wierzył w swój zespół. Cztery bramki zaliczki Sparty było ogromnym kapitałem zespołu z Augustowa przed drugim spotkaniem, które odbyło się na bocznej murawie Stadionu Miejskiego w Białymstoku.

Pierwsza połowa była wyrównana i wcale nie zapowiadała, że Czarni pokuszą się o niespodziankę i odrobią stratę. Trochę wiary wlała w serca najzagorzalszych kibiców Czarnych bramka Mateusza Łabieńca strzelona tuż przed przerwą, po fatalnym zresztą błędzie obrony Sparty.

Pięć minut po wznowieniu gry Łabieniec po raz drugi pokonał bramkarza Sparty i było 2:0. Sparta odpowiedziała jednak golem kontaktowym w 65 minucie, którego strzelcem był Paweł Stasiński.

Na Czarnych nie zrobiło to wielkiego wrażenia i ich ataki nabierały tempa, a Sparta skupiła się bardziej na obronie niż ofensywie i to okazało się być zgubnym.

Na osiem minut przed końcem Czarni wygrywali 4:1. Dwa gole dołożyli Dawid Drozdowski i Eryk Kajewski. Do odrobienia start przez Czarnych brakowało jeszcze dwóch goli. Sparta strzeliła drugą bramkę w 83 minucie i było "tylko" dla Czarnych 4:2.

Piłkarze Sparty jednak słabli, a występujący w roli gospodarzy piłkarze z Czarnej Białostockiej zagrali koncertowe ostatnie minuty. Trzy bramki zdobyte przez Grzegorza Makala, Mateusza Szuchnickiego i najważniejsza zdobyta przez Marcina Pawnuka w piątej minucie doliczonego czasu gry sprawiły, że Czarni mogli odbyć taniec radości wygrywając 7:2.

Czarni Czarna Białostocka - Sparta Augustów 7:2 (1:0).
Bramki: 1:0 Mateusz Łabieniec 43, 2:0 Mateusz Łabieniec 50, 2:1 Paweł Stasiński 65, 3:1 Dawid Drozdowski 69, 4:1 Eryk Kajewski 82, 4:2 Dawid Kruza 83, 5:2 Grzegorz Makal 85 z karnego, 6:2 Mateusz Szuchnicki 87, 7:2 Marcin Pawnuk 90+5.
Czarni: Krajewski - Drozdowski, Frankowski (80 Małyszko), Gliński, Gołdowski (70 Krechak, 90. Migielewicz), Kajewski, Kosicki (84 Wynimko), Łabieniec, Makal, Pawnuk, Szuchnicki.
Sparta: Pawlik - Bobkowski (76. Przemielewski), Czajka, Kułak, Łada (60 Pretko), Maslov, Milewski, Niedźwiecki (50 Gryczan), Prostko, Sowulewski, Stasiński (68 Kruza).