Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Łapy. NIK wziął pod lupę podstrefę ekonomiczną. I negatywnie ocenił projekt
  Z regionu

  NIK w Łapach. Wytyka błędy

  Były ogromne opóźnienia w inwestycji, a przez to jej koszt wzrósł prawie o połowę. Projekt był też źle przygotowany. Takie są wyniki kontroli NIK w łapskim magistracie.

 2. Danwood z Bielska Podlaskiego zbudował i sprzedał rekordową liczbę domów w 2018 roku
  Strefa biznesu

  Danwood zbudował i sprzedał rekordową liczbę domów

  Danwood S.A. z Bielska Podlaskiego, jeden z najbardziej liczących się na rynku europejskim producentów prefabrykowanych domów w standardzie „pod klucz” zbudował w 2018 rekordową liczbę 1356 domów. To o 150 więcej niż w roku ubiegłym. Miniony rok był także rekordowy dla spółki pod względem poziomu sprzedaży – nowych nabywców znalazło 2000 domów.

 3. Wnuczek i wnuczka biorą pożyczkę albo kredyt, spłacać ma babcia albo dziadek. Stąd duża część długów seniorów
  Wiadomości

  Wnuczek i wnuczka biorą pożyczkę albo kredyt, spłacać ma babcia...

  Aż 5-krotnie w ciągu ostatnich 6 lat wzrosło zadłużenie polskich emerytów. Obecnie wynosi ono 5,6 mld zł, a liczba seniorów mających niespłacone zobowiązania zwiększyła się o 100 tys. Emeryci zadłużają się głównie w bankach, niechętnie korzystają z firm pożyczkowych, nie szukają też wsparcia rodziny. Ale choć po kredyt sięgają częściej niż młodsze pokolenia, to zazwyczaj liczą, czy ich stać na pożyczkę i zdecydowanie płynniej ją spłacają. To najważniejsze wnioski z ostatniego badania „Dlaczego Polacy się zadłużają” przeprowadzonego przez Krajowy Rejestr Długów.

 4. Zaplanowane przez nowy zarząd województwa wydatki sięgną 872 mln zł
  Białystok

  Zmienili budżet. Zabraknie na ul. Raginisa

  Zarząd województwa podlaskiego zmienił budżet przygotowany jeszcze przez ekipę PLS-PO. Dobra wiadomość - wydatki będą wyższe. Zła: na przebudowę ulicy Raginisa białostoczanie poczekają.

 5. Oświadczenia na facebooku 2019. Pojawił się nowy łańcuszek. Ludzie wklejają oświadczenie na swoje FB
  Strefa biznesu

  Oświadczenia na FB. Wiemy, o co w tym chodzi

  Oświadczenia na facebooku 2019. Nowy łańcuszek, treść oświadczenia wklejają na swoje tablice kolejne osoby. Znowu tysiące osób publikuje na swoich FB różnego rodzaju łańcuszki o świadczenia o ochronie praw autorskich. Prezentujemy je poniżej. Użytkownicy prawdopodobnie po raz kolejny obawiają się o swoją prywatność i beznamiętnie przyklejają treść tekstu, który w praktyce nic nie znaczy. Przestrzegamy: takie wstawienie łańcuszka na facebooka nic nie da! Szczegóły w artykule.