Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Chatbot w strategii omnichannelowej. O czym pamiętać? Specjaliści porozmawiają o tym w Krakowie
  Firma

  Technologia, które rozwinie Twoją firmę

  Chatboty stwarzają szereg nowych możliwości, jeśli chodzi o kontakt z użytkownikiem. Dowiedz się, w jaki sposób prowadzić w nich kampanie wszechkanałowe, jakie dane o użytkownikach pozwalają zbierać chatboty oraz jak zaprojektować charakter bota.

 2. 02.10.2014 wroclaw zdjecie ilustracyjne gwr znak znaki lpg gaz stacja tankowania gazu benzynowa fot. janusz wojtowicz / polskapresse gazeta wroclaws
  Z kraju i ze świata

  LPG mocno podrożało na stacjach. Bedą kolejne podwyżki

  W ostatnich tygodniach byliśmy świadkami gwałtownych i znacznych wzrostów cen paliwa LPG na stacjach benzynowych. Kierowcy pojazdów wyposażonych w instalację na propan-butan płacą nawet ponad 20 gr więcej na litrze.

 3. Emerytura plus praca. Zobacz, kiedy warto dorabiać do świadczenia, a kiedy wręcz przeciwnie
  Wiadomości

  Emerytura plus praca. Zobacz, kiedy opłaca się dorabiać

  Emerytura na bardzo niskim poziomie zmusza wielu seniorów do szukania dodatkowych źródeł dochodów. Tylko w ciągu ostatnich czterech lat liczba czynnych zawodowo emerytów zwiększyła się o 30%. Zobacz, ile można dorobić do emerytury, żeby wysokość świadczenia nie uległa zmianie.

 4. Wszystkie wskaźniki składowe świadczą o otaczającym sektor spowolnieniu. Popyt na produkty przetwórstwa spada – zarówno z powodu zmniejszenia zapotrzebowania
  Z kraju i ze świata

  Spowolnienie nie odpuszcza

  W opublikowanym komunikacie IHS Markit, listopadowy wskaźnik PMI dla polskiego sektora przetwórstwa przemysłowego wyniósł 46,7 pkt. To 13. miesiąc z rzędu poniżej pułapu 50 pkt, co oznacza, że od ponad roku menedżerowie logistyki obserwują ogólne pogorszenie warunków prowadzenia biznesów w swoich gałęziach. Zarazem jest to niewątpliwie korekta w stosunku do październikowego odczytu 45,6 pkt, który porównywalny był wyłącznie do rzeczywistości kryzysu 2008-2009. Otwartym pytaniem pozostaje, na ile zróżnicowana sytuacja gałęzi przetwórstwa przekłada się na dzisiejszy wynik.

 5. Lek na cukrzycę, metformina, zanieczyszczony! Dziennik Gazeta Prawna informuje, że Ministerstwo Zdrowia zwoła dziś sztab kryzysowy.
  Zdrowie

  Leki na cukrzycę z trującą substancją

  Metformina zanieczyszczona? Ten lek na cukrzycę przyjmuje niemal dwa mln Polaków. Okazuje się, że może on zawierać trujący środek chemiczny, mogący wywoływać choroby nowotworowe. Dziś rano Ministerstwo Zdrowia zwołało sztab kryzysowy. W sprawie zabrał już głos minister zdrowia, Łukasz Szumowski.