Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Rejestr dłużników 2019. Łatwo tam trafić, trudniej o wykreślenie. Co robić?
  Wiadomości

  Rejestr dłużników 2019. Łatwo tam trafić, trudniej o wykreślenie....

  Bywa, że przeszacujemy swoje możliwości i popadniemy w długi, które trudno w terminie spłacić. Jeśli jednak zachowamy spokój i będziemy działać racjonalnie, poradzimy sobie i wybrniemy z kłopotów.

 2. Piwo pozostaje ulubionym napojem Polaków. W ubiegłym roku wydali na nie 16,8 mld złotych. W porównaniu do 2017 r. wartość rynku wzrosła o 7,7 proc.
  Z kraju i ze świata

  Pijemy więcej piwa, bo jest ciepło

  Rok 2018 przyniósł wzrost zarówno wielkości sprzedaży piwa, jak i przede wszystkim wzrost wartości rynku. Blisko 80 proc. wzrost segmentu piw bezalkoholowych to dominujący trend na rynku piwa w 2018 roku. Możemy spodziewać się, że segment 0,0% będzie stanowił kilkanaście procent rynku piwa.

 3. 45 proc. jest zdania, że taksometr w aplikacji pozwoliłby na dokładne wyliczenie opłaty i pozyskanie nowych pasażerów chcących znać cenę przed kurse
  Z kraju i ze świata

  Taksówkarze nie będą już blokować ulic.

  Mimo faktu, że dostęp do rynku taxi jest otwarty i nie jest on limitowany regulacjami nakładającymi restrykcyjne wymogi, w tym nie istnieją limity liczby licencji, rośnie nieuczciwa konkurencja. Omija ona aktualne przepisy, zatrudnia kierowców na czarno, bez wymaganych uprawnień, unikając w ten sposób kosztów ponoszonych przez licencjonowanych kierowców. Oczekiwana przez wszystkich nowelizacja ustawy o transporcie drogowym od dwóch lat czeka na wdrożenie, co potęguje niepewność co do przyszłości zawodu taksówkarza, wśród kierowców z licencją taxi.

 4. Wydał 76 złotych, zarobił grubo ponad milion! Rekordowa wygrana w zakładach bukmacherskich. Jak wygrywać?
  Wiadomości

  Wydał 76 złotych, zarobił grubo ponad milion! Rekordowa wygrana w...

  O sporym szczęściu może mówić jeden z użytkowników zakładów bukmacherskich STS. W jeden dzień stał się bogatszy o 1,25 mln złotych, inwestując jedynie 76 złotych! Zakłady bukmacherskie zyskują na coraz większej popularności wśród Polaków. Polacy kochają zakłady bukmacherskie.

 5. ZUS wysyła listy z informacją o nadpłatach. Przedsiębiorcy - jesli złożą wniosek - otrzymają pieniądze z powrotem.
  Strefa biznesu

  ZUS zwraca nadpłacone składki. Firmy odzyskają pieniądze

  ZUS oddaje nadpłacone składki – na jakich zasadach odbywa się zwrot? Jak przedsiębiorcy mogą odzyskać swoje pieniądze? Listy od ZUS dotyczące nadpłat zostały wysłane do ponad miliona firm. Łącznie przedsiębiorcy mają do odzyskania ok. 2,5 miliarda złotych. Jak podaje „Rzeczpospolita” rekordzista ma aż 20 mln złotych nadpłaty.