Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. - Trudno sobie wyobrazić, że ktoś będzie miał ubraną maseczkę w restauracji. To byłby absurd- stwierdził prezydent.
  Koronawirus

  Kiedy zostaną otwarte lokale gastronomiczne i siłownie? Prezydent...

  - Maseczka stanowi barierę niezwykle istotną i tutaj pojawia się kwestia dlaczego jedne działalności mogą być otwarte, a inne objęte są silniejszymi restrykcjami- tłumaczył prezydent Andrzej Duda podczas wtorkowego Q&A pytany o otwarcie lokali gastronomicznych oraz branży fitness. - Niestety, tak to trzeba sobie uczciwie powiedzieć, zarówno branżą gastronomiczna jak i branża fitness są na szczycie tych miejsc gdzie dochodzi do potencjalnego ryzyka transmisji koronawirusa- uzupełnił minister zdrowia.

 2. Trzynasta emerytura 2021 jest gwarantowana obowiązującą ustawą. Czternastą na 2021 r. dopiero ustawa musi ustanowić. Podobnie jak zatwierdzić wysokość
  Wiadomości

  Sejm decyduje o wysokości trzynastej i czternastej emerytury: ile...

  Emeryci w tym roku dostaną dodatkowe pieniądze dwa razy: w kwietniu trzynastą emeryturę, a w listopadzie czternastą. O tym jaka będzie ostateczna wysokość tych świadczeń zadecyduje Sejm. Bazą jest bowiem najniższa emerytura, tę zaś określa ustawa o emeryturach i rentach, której stosowną zmianę rząd w połowie grudnia skierował do Sejmu, a teraz w drugiej połowie stycznia zajmował się nią będzie Sejm.

 3. - Rząd powinien dążyć do załagodzenia sytuacji oraz odbudowy zaufania, zamiast straszyć przedsiębiorców- czytamy.
  Koronawirus

  Rada Przedsiębiorczości: Rząd nie zastosował się do ustalonych...

  - Rada Przedsiębiorczości wyraża stanowczy sprzeciw wobec działań rządu naruszających umowę społeczną dotyczącą ograniczeń wykonywania działalności gospodarczej w okresie epidemii COVID-19- czytamy w przesłanym stanowisku. - Rząd powinien dążyć do załagodzenia sytuacji oraz odbudowy zaufania, zamiast straszyć przedsiębiorców- czytamy.

 4. Skąd najczęściej odchodzą pracownicy? Zobacz, na co warto zmienić branżę
  Praca

  Które branże zmieniamy najczęściej? Zobacz, na kogo warto się...

  W których branżach występuje największa rotacja pracowników? Na jakich stanowiskach zwiększyła się liczba ofert pracy? Zobacz, kto najczęściej zmienia pracę i jakie oferty są atrakcyjne dla pracowników.

 5. - Żeby dołączyć się do walki o wolność i o normalne życie, wystarczy iść do knajpy na pizzę i piwo- apeluje polityk partii KORWiN
  Koronawirus

  Bunt Przedsiębiorców. Premier Morawiecki: Tych, którzy łamią...

  Przedsiębiorcy otwierają swoje biznesy. Premier Mateusz Morawiecki przypomniał, że polski rząd przyjął ustawę, która "dodatkowo wzmacnia konsekwencje i są one egzekwowane przez Głównego Inspektora Sanitarnego przy wsparciu Policji". - W przypadku bardzo wielu przedsiębiorców zadziałało to odpowiednio, zadziałało to jak kubeł zimnej wody- tłumaczył. W sieci dostępna jest Interaktywna Mapa Wolnego Biznesu na której możemy sprawdzić, które lokale są otwarte. - Uważam, że robią jak najbardziej słusznie. Wiele z tych zakazów jest nielogicznych- stwierdził z kolei na antenie Polskiego Radia Paweł Kukiz, przewodniczący ruchu Kukiz'15.