Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Wniosek o zbadanie zgodności z Konstytucją ustawy z dnia 15 grudnia 2017 r. o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych
  Wiadomości

  Trybunał Konstytucyjny: zniesienie górnego limitu składek ZUS...

  Dobrze wynagradzani pracownicy, a przede wszystkim pracodawcy mogą odetchnąć z ulgą. Próg 30-krotności wynagrodzeń po przekroczeniu którego nie trzeba płacić obowiązkowych składek na ubezpieczenia społeczne nie zostanie zniesiony. Uchwalona w 2017 roku ustawą nowelizacyjną taki zapis jest sprzeczny z konstytucją, orzekł w środę 14 listopada Trybunał Konstytucyjny.

 2. Zajęcie konta firmowego nie różni się znacznie od zajęcia konta osobistego. W obu przypadkach procedura wygląda podobnie.
  Z kraju i ze świata

  Komornik może zająć konto firmowe?

  Egzekucja komornicza z rachunku bankowego to jedna z najczęstszych metod odzyskiwania długu. Komornik może rozpocząć postępowanie dopiero w momencie, gdy posiada wyrok sądu lub sądowy nakaz zapłaty oraz wniosek wierzyciela przeciwko dłużnikowi. A czy możliwe jest zajęcie konta firmowego? Czy komornik może zająć wszystkie środki, czy może powinien zostawić jakąś kwotę wolną od zajęcia na koncie firmowym?

 3. Afera KNF. Czy doszło do próby korupcji przy restrukturyzacji Getin Noble Banku?
  Wiadomości

  Afera KNF. Czy doszło do próby korupcji przy restrukturyzacji Getin...

  Wtorek 13 listopada, po trzydniowej świątecznej przerwie, zaczął się burzliwie dla polskich rynków finansowych. Wszystko za sprawą tzw. taśm Czarneckiego - jednego z najbogatszych polskich biznesmenów, kontrolujący kilka spółek – w tym banków – notowanych na GPW, które mają świadczyć o rzekomej próbie skłaniania do korupcji ze strony szefa Komisji Nadzoru Finansowego.

 4. To jest olbrzymie ryzyko dla perspektyw polskiej gospodarki- tłumaczy ekspert.
  Z kraju i ze świata

  Musimy zatrzymać Ukraińców na polskim rynku pracy

  To ostatni dzwonek, aby stworzyła spójną politykę migracyjną, ukierunkowaną w dużej części na mądrą absorpcję imigrantów zarobkowych ze sprawdzanych kierunków. - Żeby to nie był przyjazd do pracy na parę miesięcy, ale żeby oni mieli jasną perspektywę osiedlenia się tutaj i związania na stałe swoich losów z Polską- mówi ekspert.

 5. KALENDARZ DNI WOLNYCH 2019 - kiedy wziąć wolne, by mieć dłuższy urlop? POBIERZ ONLINE
  Strefa biznesu

  KALENDARZ DNI WOLNYCH 2019 - kiedy wziąć wolne, by mieć dłuższy urlop?

  Kalendarz dni wolnych 2019 - sprawdźcie, kiedy warto brać wolne, by wydłużyć sobie urlop. W jakie dni wypadają święta, kiedy majówka? Wystarczą 3 dni urlopu, by cieszyć się 9-dniowymi wakacjami! KALENDARZ DO POBRANIA ZA DARMO PDF