Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Przedsiębiorcy zgodnie uznali, że w efekcie wprowadzenia i zwiększenia liczby niedziel wolnych od handlu najbardziej poszkodowani zostali właśnie najemcy
  Z kraju i ze świata

  Niedziela handlowa zmieniła życie Polaków

  Niedziela bez handlu to temat ważny i aktualny dla Polaków, co pokazuje rekordowa liczba wyszukiwań w internecie. W sobotę, przed ostatnią pracującą niedzielą kwietnia, hasło „niedziela handlowa” było znów na 1. miejscu według analizy trendów Google. Od ponad roku pojawia się w każdy weekend (piątek-sobota) w rankingu TOP 10 najpopularniejszych fraz. Ustawowy zakaz handlu wpływa na życie codzienne wszystkich Polaków, ich wybory, styl życia, sposób spędzania czasu czy miejsce robienia zakupów.

 2. Koniec z wycieczkami szkolnymi do McDonald's. Nauczyciele nie będą mogli zabierać tam uczniów [24.05.2019 roku]
  Strefa biznesu

  Nauczyciele nie będą mogli zabierać uczniów do McDonald’s

  Wizyty w barach ze złotą koroną i w innych sieciach fast food powinny zniknąć z harmonogramu wycieczek przedszkolnych i szkolnych. Takie jest stanowisko Ministerstwa Zdrowia, które 30 kwietnia wystąpiło o interwencję w tej sprawie do resortu edukacji - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

 3. W modelu Q90 Samsung wprowadził nowe rozwiązania, które jeszcze bardziej wpłyną na wrażenia z oglądania.
  Z kraju i ze świata

  Telewizor dopasujesz do swojego wnętrza

  QLED Q90 to najwyższy model z oferty telewizorów 4K firmy Samsung oferowany w tym roku. Obraz w jakości 4K zachwyca bogactwem kolorów nie pomijając szczegółów. Z kolei zaawansowane technologie, wykorzystujące sztuczną inteligencję, pomogą wejść na wyższy poziom emocji. Dodatkowe wrażenia zapewnia platforma Smart TV oraz unikatowe rozwiązania, takie jak połączenie Jednym Prawie Niewidocznym Przewodem czy Tryb Ambient, dzięki któremu ekran będzie budził zainteresowanie także wtedy, gdy jest wyłączony.

 4. Nie ma górnego ograniczenia kosztów kredytu zaciąganego przez małego lub średniego przedsiębiorcę.
  Z kraju i ze świata

  Dofinansowanie na OZE. Gwarancja kredytu do 2,5 mln euro

  Zgodnie z wymogami unijnej polityki klimatycznej do 2020 roku Polska musi zwiększyć udział odnawialnych źródeł w końcowym zużyciu energii do 15 proc. Jedną z metod osiągnięcia tego celu są inwestycje w fotowoltaikę. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się lub rozważa taką inwestycję. BGK wesprze taką inwestycję poprzez gwarancje spłaty kredytu. Maksymalna kwota gwarancji to 2,5 mln euro.

 5. W związku z tym Federacja Przedsiębiorców Polskich proponuje, by w połączeniu z podwyższeniem płacy minimalnej została zwiększona kwota pracowniczych
  Z kraju i ze świata

  Płaca minimalna musi wzrosnąć

  Federacja Przedsiębiorców Polskich wskazuje, że płaca minimalna od 2020 roku powinna wzrosnąć do 2,5 tys zł brutto. Stosując metodykę analogiczną do wykorzystywanej w rządowej ocenie skutków regulacji rozporządzeń w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę – można szacować, że podwyższenie płacy minimalnej do 2,5 tys zł brutto spowodowałoby wzrost wpływów do sektora finansów publicznych o 2,2 mld zł w skali roku. FPP proponuje, by 1,6 mld zł z tej kwoty przeznaczyć na obniżenie klina podatkowego i podwyższenie kwoty pracowniczych kosztów uzyskania przychodu do ponad 333 zł miesięcznie.