Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Niski poziom bezrobocia, trwające w niektórych branżach miesiącami rekrutacje i problemy kadrowe nadal jeszcze nie wpłynęły znacząco na podejście firm
  Wiadomości

  Dla osób 55+ wciąż nie ma pracy

  Według ekspertów PwC zwiększenie poziomu zatrudnienia osób w wieku 55+ do poziomu, jaki reprezentują Nowa Zelandia, Izrael czy Islandia, czyli kraje z najwyższym w OECD odsetkiem aktywnych zawodowo seniorów, mogłyby przynieść Polsce w wieloletniej perspektywie wzrost PKB nawet o 66 mld dolarów . Za aktywizacją zawodową najstarszych pracowników przemawiają więc nie tylko prognozy demograficzne, ale i faktyczne zyski finansowe.

 2. 23.08.2018 krakow agh akademia gorniczo hutnicza przesadzanie drzewa dzwig robotnicy lipa drzewofot. anna kaczmarz / dziennik polski / polska pres
  Z kraju i ze świata

  To Ukraińcy najczęściej pracują w Polsce na czarno

  Liczba Ukraińców, wobec których stwierdzono nielegalne wykonywanie lub powierzenie wykonywania pracy i prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce od stycznia do września 2019 r. wzrosła o 26 proc. (w porównaniu z analogicznym okresem 2018 r.) wynika z danych Komendy Głównej Straży Granicznej. Nasi wschodni sąsiedzi stanowią największą grupę spośród wszystkich narodowości, które w Polsce działają w szarej strefie.

 3. Zgodnie z zapowiedziami rządu, nauczyciele mogą liczyć na kolejną podwyżkę w drugiej połowie 2020 roku. Ma ona wynieść ok. 6%. Na razie jednak nie znane
  Wiadomości

  Zarobki nauczycieli. Rząd planuje podwyżki w 2020 roku

  Z początkiem września 2019 r. zarobki nauczycieli wzrosły o prawie 10 proc. Podwyżki wynagrodzeń nauczycieli to efekt porozumienia, jakie resort edukacji podpisał w czasie strajku w kwietniu 2019 r. z jedną z trzech central związkowych. Jednak w najbliższym czasie, część nauczycieli otrzyma kolejną podwyżkę wynagrodzeń. Wszystko za sprawą wyższej płacy minimalnej, która będzie obowiązywać od 1 stycznia 2020 r. Zgodnie z zapowiedziami rządu, w 2020 roku nauczycieli mogą się spodziewać jeszcze jednej podwyżki. Sprawdzamy, ile zarabiają aktualnie nauczyciele i ile wynosi średnie wynagrodzenie pedagogów.

 4. ZUS i rząd chcą ograniczyć nadużycia. Zmiany w L4, które mają być wprowadzone w przyszłym roku są jednak kontrowersyjne.
  Zdrowie

  Zmiany w L4. Koniec z udawaniem choroby

  L4 ma być oparte na nowych zasadach. Te zmiany nie wszystkich ucieszą – o zasiłek chorobowy będzie trudniej. Rząd i ZUS chcą skończyć z nadużyciami. Zmiany w zasiłku chorobowym dotkną kobiety w ciąży oraz pracowników próbujących uniknąć zwolnienia z pracy?

 5. System podpowiada pracownikowi sklepu, gdzie musi się udać i jaką cenówkę wymienić. Mało tego, system pilnuje, żeby pracownik faktycznie to zrobił.
  Wiadomości

  Nowe technologie. Zarządzany ze smartfona DSM - Digital STORE MAP...

  Niemal każdy kto robi często zakupy zetknął się z sytuacją, w której sam lub inna osoba stojąca w kolejce do kasy była zaskoczona, że na paragonie potwierdzającym zakup figuruje wyższa cena niż była przy produkcie na półce albo w ofercie. Nierzadko też zdarza się, że w ogóle produkt jest bez ceny i trzeba szukać skanera, by dowiedzieć się, ile trzeba za niego zapłacić.