Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Zarobki w gastronomii dla wielu są bardzo atrakcyjne, ponieważ poza podstawą, pracownicy otrzymują także napiwki, które w zależności od renomy restauracji,
  Wiadomości

  Zarobki w wakacje. Gdzie można zarobić najwięcej?

  Wakacje to czas, który można poświęcić nie tylko na odpoczynek, ale również na wzbogacenie swojego CV oraz rozwój. Niezależnie od charakteru pracy, mamy szansę na zdobycie nowego doświadczenia, które może wpłynąć w dużym stopniu na naszą przyszłą karierę. Celem podjęcia pracy wakacyjnej może być także zgromadzenie funduszy na podróż marzeń, którą możemy zrealizować podczas innej pory roku.

 2. To dobry moment, aby przyśpieszyć w Polsce prace nad ułatwieniami administracyjnymi w zatrudnianiu Ukraińców.
  Z kraju i ze świata

  Ukraińcy nie wyjadą z Polski do Niemiec

  Przyjęte przez niemiecki parlament regulacje prawne, które w przyszłym roku ułatwią obywatelom spoza Unii Europejskiej podejmowanie pracy w Niemczech, nie spowodują masowego wyjazdu ukraińskich pracowników z Warszawy do Berlina, czego obawiają się polscy przedsiębiorcy.

 3. Kasy z elektronicznym zapisem kopii zostaną ostatecznie wycofane do 31 grudnia 2022 roku. Wyjątkiem będą podatnicy prowadzący działalność w branżach
  Wiadomości

  Nowe prawo: 19.06.2019. Nie masz jeszcze kas fiskalnych online?...

  Nowe przepisy o kasach fiskalnych – jakie zmiany czekają na przedsiębiorców? Od 1 maja 2019 obowiązują nowe przepisy w zakresie kas fiskalnych. Urządzenia z elektronicznym oraz papierowym zapisem kopii będą stopniowo wycofywane z rynku na rzecz nowego typu kas online. Pochodzące z nich dane będą spływać bezpośrednio do Centralnego Repozytorium Kas. Jaki jest dokładny harmonogram procesu wprowadzenia nowoczesnych kas oraz proponowane rozwiązania w tym zakresie?

 4. W ostatnich dekadach szybko się bogacimy, przeprowadzamy się do większych mieszkań i domów, albo co kilka lat na nowo aranżujemy wnętrza i ogrody, aby
  Wiadomości

  Zakupy przez Internet. Zielone Pogotowie i inni - dlaczego furorę...

  To może być bardzo dobry pomysł na własny biznes. Polacy uwielbiają urządzać ogródki czy choćby tylko ozdabiać roślinami - ile się tylko da - balkony. Jak w wielu innych branżach prawdziwy boom notujemy w sprzedaży przez internet. Aplikacja w smartfonie, jak widać zachęca nie tylko do zakupu butów czy ciuszków, ale nawet tak poważnych nabytków jak basen czy meble do ogrodu.

 5. Europejski Kongres Finansowy 2019 rekomenduje działania dla Europy
  Strefa biznesu

  Europejski Kongres Finansowy 2019 rekomenduje działania dla Europy

  Trzy dni obrad i dyskusji, kilkuset uczestników, tematy kluczowe dla przyszłości europejskiej gospodarki . Europejski Kongres Finansowy obfitujący w ciekawe wystąpienia zakończył się przyjęciem rekomendacji dla Europy.