Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Zmiany w kodeksie pracy 2019. Wysokość zarobków przestanie być tajemnicą [17.01.2019]
  Wiadomości

  Zmiany w kodeksie pracy 2019. Wysokość zarobków przestanie być...

  Wciąż niewiele firm w Polsce decyduje się na ujawnienie proponowanych zarobków w ogłoszeniu o pracę. Wysokość wynagrodzeń to temat tabu nie tylko podczas procesów rekrutacyjnych. Nie rozmawiają o nich pracownicy, a pracodawcy zobowiązują ich do utrzymania wynagrodzeń w tajemnicy. Jednak w niedługim czasie może się to zmienić.

 2. Zgodnie z ustawą użytkownicy, którzy stali się właścicielami dostaną na poświadczenie tej zmiany specjalne zaświadczenie.
  Z kraju i ze świata

  Nie musisz płacić w tym roku za użytkowanie wieczyste

  Ustawa, która przekształca prawo użytkowania wieczystego we własność wstrzymuje konieczność wnoszenia opłat do końca lutego 2020 roku. Żeby natomiast pozbyć się problemu dalszego płacenia za grunt i skorzystać przy tym z bonifikaty, warto się pospieszyć i złożyć odpowiedni wniosek jeszcze w tym roku.

 3. Powstanie w McDonald's w Augustowie. Przy ul. Wojska Polskiego. Na zdjęciu: McDonald's w Ełku
  Z regionu

  Będzie nowy McDonald's. Zobacz gdzie!

  Wielu mieszkańców długo na to czekało. Do tej pory augustowianie, by zjeść coś z McDonald's, musieli jeździć do Suwałk.

 4. Park of Poland to będzie największy park rozrywki w Europie
  Strefa biznesu

  Oto Park of Poland! [ZDJĘCIA]

  Suntago Wodny Świat to pierwszy etap budowy olbrzymiego kompleksu rozrywkowego Park of Poland, który powstanie niedaleko Łodzi.

 5. Zakaz handlu w niedziele: wrócą DWIE niedziele handlowe w miesiącu, bo PiS traci wyborców? [17.01.2019]
  Aktualności

  Będą dwie niedziele handlowe, bo PiS traci wyborców?

  Ostatnie doniesienia medialne ws. o zaostrzeniu ustawy o zakazie handlu i wprowadzenia zmian w 2019, skutkujących tylko jedną niedzielą handlową w miesiącu sugerują, że takie rozwiązanie przyczynia się do spadku liczebności wyborców PiS, którzy niekoniecznie zgadzają się z zakazem handlu w niedziele w takim wymiarze. Ponadto, jak informuje portal wiadomoscihandlowe.pl - skrywana przed światem jest analiza skutków ustawy ograniczającej handel w niedzielę, przygotowana przez ekspertów Biura Analiz Sejmowych i próżno jej szukać na witrynach internetowych Sejmu. Co z niej wynika i czy czeka nas powrót do dwóch niedzieli handlowych w miesiącu?