Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Fundusze europejskie dla Podlaskiego. Jak je wydawać z lepszym skutkiem dla wzrostu standardu życia w regionie
  Z regionu

  Fundusze europejskie dla Podlaskiego. Co zmienić?

  Powinniśmy zmienić definicję firmy dużej, żeby zwiększyć efektywność naszych przedsiębiorstw i ich możliwości tworzenia wartościowych miejsc pracy… Przeznaczamy wielkie kwoty na pobudzenie do pracy tych, którzy i tak nie chcą pracować, zamiast wspierać rozwój kompetencji wyższej kadry menedżerskiej… Takie między innymi uwagi padły podczas debaty redakcyjnej poświęconej roli funduszy europejskich w rozwoju regionu.

 2. Cztery białostockie firmy wybudują nowe lub przebudują już istniejące centra logistyczne
  Strefa biznesu

  Budowa i przebudowa centrów logistycznych w woj. podlaskim

  Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, w wyniku konkursu rozstrzygniętego przez zarząd regionu powstaną dwa centra logistyczne, a dwa istniejące zostaną rozbudowane.

 3. W cztery lata długi Polaków nie spłacane w terminie pomnożyły się trzykrotnie. Teraz to już 1,5 mld złotych!
  Wiadomości

  W cztery lata długi Polaków nie spłacane w terminie pomnożyły się...

  Jeszcze cztery lata temu długi Polaków wobec firm pożyczkowych, notowane w KRD, wynosiły 589 mln zł. W tym czasie wzrosły niemal 3-krotnie do 1,49 mld zł. Dostępność pożyczek na wyższe niż do niedawna kwoty, czyli nawet 20 tys. zł z kilkuletnim terminem spłaty, jest widoczna także w danych KRD – statystyczny Polak ma teraz do oddania firmie pożyczkowej średnio 4 531 zł. W 2015 r. było to prawie o połowę mniej - 2 451 zł.

 4. Wiadomości

  Jedziesz zagranicę na narty? Sama Karta EKUZ nie zawsze wystarczy

  Sezon na białe szaleństwo trwa w najlepsze. Jak wynika z danych Polskich Kolei Linowych, blisko połowa amatorów sportów zimowych wybiera polskie stoki, a pozostali szusują za granicą, głównie w Austrii i Włoszech. Planując aktywny wypoczynek zimą, trzeba pamiętać, że uprawianie sportu może wiązać się nie tylko z zabawą, ale także z potencjalnymi kontuzjami czy nawet wypadkami.

 5. Do zatrucia doszło podczas wylewania posadzki epoksydowej. Poszkodowani narzekali na odruchy wymiotne i zawroty głowy.
  Z regionu

  Trujące opary w zakładzie. Prawie 200 osób ewakuowanych

  We wtorek po godz. 8 w siedzibie firmy AC S.A. przy ul. 42-go Pułku Piechoty doszło do interwencji straży pożarnej.