Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. PZU staje się liderem w dziedzinie PPK. Czym zachęca?
  Wiadomości

  PZU staje się liderem w dziedzinie PPK. Czym zachęca?

  Zaufanie procentuje. Grupa PZU staje się liderem na rynku Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). Mimo że prowadzenie PPK oferuje, aż dwadzieścia instytucji, mniej więcej co 3 pracodawca zdecydował się na ofertę PZU – wynika z danych spółki i Polskiego Funduszu Rozwoju.

 2. Fundusz Trójmorza przyspieszy budowę dróg, kolei i łączy cyfrowych w naszej części Europy.
  Z kraju i ze świata

  Fundusz Trójmorza wzmocni całą Unię

  Mocne i szybkie, a zarazem ciche i ekologiczne lokomotywy napędzane wodorem, ciągnące wagony pełne towarów po nowiutkich torach biegnących znad Morza Czarnego i Adriatyku przez Rzeszów, Lublin i Białystok aż do portów nad Bałtykiem. Szerokie ekspresowe drogi łączące 12 krajów rozciągniętych miedzy tymi trzema morzami, od wybrzeża Grecji po Kłajpedę i Kowno - tak śmiałe wizje snują inicjatorzy Funduszu Trójmorza, który w najbliższych latach ma się stać kluczowym źródłem finansowania przełomowych inwestycji w naszej części kontynentu. Te inwestycje mają stać się kołem zamachowym wspólnej unijnej gospodarki.

 3. Podróżujący wciąż muszą spełnić szereg wymogów.
  Z kraju i ze świata

  Bez wizy nie wyjedziesz do Stanów pracować

  W sierpniu Polska i USA podpisały porozumienie o współpracy w zakresie bezpieczeństwa granic i imigracji, co stanowiło ważny krok na drodze do zniesienia przez USA obowiązku wizowego wobec Polaków. Późniejsza deklaracja o przyłączeniu Polski do Programu Ruchu Bezwizowego (Visa Waiver Program) jest historycznym i długo wyczekiwanym momentem. Być może formalnie nastąpi to już na początku 2020 roku. Jednak program dotyczy tylko wyjazdów turystycznych, bądź biznesowych, trwających nie dłużej niż 3 miesiące.