MKTG SR - pasek na kartach artykułów

"Zamiast kwiatów, postulaty". Kandydatki Lewicy do rady miasta zaprezentowały swoje postulaty

Jakub Wróblewski
Jakub Wróblewski
W konferencji udział wzięli m.in. kandydat Lewicy w wyborach na prezydenta Białegostoku Andrzej Aleksiejczuk oraz kandydatki na białostockie radne Małgorzata Linkiewicz i Katarzyna Rośińska.
W konferencji udział wzięli m.in. kandydat Lewicy w wyborach na prezydenta Białegostoku Andrzej Aleksiejczuk oraz kandydatki na białostockie radne Małgorzata Linkiewicz i Katarzyna Rośińska. Wojciech Wojtkielewicz
W czwartek 7 marca kandydatki Lewicy do białostockiej rady miasta zaprezentowały swoje postulaty. Wśród nich znalazły się m.in. sprawnie działający ośrodek interwencji kryzysowej, dostęp do środków higieny osobistej dla kobiet, zapewnienie opieki okołoporodowej czy rozwój przedszkoli oraz żłobków. Postulaty kandydatek wsparł kandydat Lewicy na prezydenta Białegostoku.

Kandydatki Lewicy przedstawiły na konferencji prasowej w przededniu Dnia Kobiet postulaty, które uważają, że należy wdrożyć na szczeblu samorządowym. Małgorzata Linkiewicz zaznaczyła, że połowę społeczeństwa stanowią kobiety, natomiast w samorządach nie jest to odzwierciedlone. Kandydatka Lewicy z okręgu wyborczego nr 2 podkreśliła, że Lewica ma silną reprezentację kobiet, które angażują się społecznie. Działaczki pokazały czerwone kartki marszałkowi Szymonowi Hołowni.

Kolejny raz mówi się nam, że musimy na coś czekać. Słyszymy, że prawa kobiet w tym momencie nie są najważniejsze. Dlatego mamy czerwone kartki, które pokazujemy Szymonowi Hołowni. Marszałek pokazuje kto tu rzeczywiście jest przeciwko aborcji. Większość jego wyborców i wyborczyń jest za legalizacją aborcji. Zwraca się przeciwko własnemu elektoratowi - mówiła Małgorzata Linkiewicz.

Katarzyna Rosińska liderka Lewicy w białostockim okręgu wyborczym nr 5 wskazała, że należy dostosować infrastrukturę miejską do potrzeb kobiet. Wśród postulatów znajduje się lepsze doświetlanie ulic, rezygnacja z wąskich uliczek, poszerzanie chodników, wydłużenie czasu światła zielonego na pasach oraz wprowadzenie równi pochyłych przed trudnymi do pokonania schodami.

Chcemy zwrócić uwagę na to, co kiedy być może wydawało być się pomysłem dziwnym, mianowicie dostęp do środków higieny osobistej dla kobiet. Obecnie samorządy w Polsce wspierają dostęp do środków higieny osobistej w miejscach publicznych, a także szkołach i uczelniach - mówiła kandydatka Lewicy.

Liderka Lewicy w okręgu wyborczym nr 5 podkreśliła, że Białystok potrzebuje sprawnie działającego ośrodka interwencji kryzysowej.

Mamy dosyć tego, że cały czas kobiety doświadczające przemocy muszą szukać w Internecie informacji dotyczących ogólnopolskich organizacji. Musimy zadbać o nasze mieszkanki - zaznaczyła Katarzyna Rosińska.

Kandydatki zaapelowały, aby Białystok przystąpił do Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w życiu lokalnym. Katarzyna Rośińska przedstawiła również postulaty związane ze zdrowiem takie jak zapewnienie opieki okołoporodowej czy całodobowy gabinet ginekologiczny.

Zdrowie kobiet jest najważniejsze. Opieka zdrowotna kobiet jest najważniejsza. Decyzja kobiet o swoim zdrowiu jest najważniejsza - mówiła lidera Lewicy w okręgu nr 5.

Małgorzata Linkiewicz zwróciła uwagę jak ważne są żłobki oraz przedszkola.

Często istnienie żłobków i przedszkoli jest być albo nie być kobiety na rynku pracy, ponieważ jeżeli nie ma dostępu do publicznej opieki żłobkowej, przedszkolnej, to kobieta zostaje sama w domu z dzieckiem - mówiła Małgorzata Linkiewicz.

Postulaty kandydatek wsparł kandydat Lewicy na prezydenta Białegostoku Andrzej Aleksiejczuk.

Zobacz też:Wybory 2024. Podlaska Lewica przedstawiła kandydatów na radnych. Andrzej Aleksiejczuk powalczy o fotel prezydenta Białegostoku

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny