MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Platforma Obywatelska wskazuje swojego wiceprezydenta Białegostoku

Andrzej Kłopotowski
Andrzej Kłopotowski
Tomasz Klim
Tomasz Klim Wojciech Wojtkielewicz
Znamy nazwisko kolejnego wiceprezydenta Białegostoku. Wśród najbliższych współpracowników Tadeusza Truskolaskiego ma znaleźć się Tomasz Klim.

Taka jest ostateczna rekomendacja Platformy Obywatelskiej. Wcześniej wśród nazwisk wskazywano radną wojewódzką Annę Augustyn. Ostatecznie jednak działacze PO nie zdecydowali się na osłabienie swej siły w nowym sejmiku w momencie, gdy wciąż ważyć się będą losy zarządu województwa.

Wiceprezydent Białegostoku. Zmiana na Platformie

W czwartek (18 kwietnia) wieczorem zebrał się zarząd powiatu Białystok Platformy Obywatelskiej.

- Udzieliliśmy rekomendacji panu Tomaszowi Klimowi – mówi „Porannemu” poseł Krzysztof Truskolaski, lider podlaskiej Platformy Obywatelskiej. – To osoba z dużym doświadczeniem. Jest prawnikiem. Uznaliśmy, że dobrze by było, gdyby prawnik wrócił do grona najbliższych współpracowników prezydenta.

Tomasz Klim specjalizuje się w audycie wewnętrznym i kontrolingu. W Platformie Obywatelskiej jest od 20 lat. Pełni funkcję skarbnika białostockiej PO. Prywatnie to syn innego działacza PO – Józefa Klima.

- W tej chwili naszą rekomendację przedstawimy prezydentowi. i czekamy na jej akceptację – dodaje Łukasz Prokorym, szef białostockich struktur PO.

Rekomendacja Klima oznacza, że wiceprezydentem z ramienia Platformy Obywatelskiej przestanie być Zbigniew Nikitorowicz. Wieloletni dziennikarz „Kuriera Podlaskiego” a później „Kuriera Porannego” do samorządu wszedł w roku 2006. Zdobył wtedy mandat radnego z ramienia Platformy Obywatelskiej. Był szefem klubu PO w radzie. Z powodzeniem startował też w wyborach po czterech latach. Od 2017 roku sprawował funkcję wiceprezydenta Białegostoku. Teraz miałby znaleźć swoje miejsce w jednej ze spółek gminnych.

Wiceprezydenci i stanowiska do obsadzenia

Z naszych informacji wynika, że kolejnym wiceprezydentem może zostać Marek Masalski. To działacz związany z Forum Mniejszości Podlasia, czyli organizacji zrzeszającej środowisko prawosławne, które wsparło w wyborach Platformę Obywatelską (PO wraz z FMP, Nowoczesną i Komitetem Truskolaskiego tworzą w Białymstoku szeroką Koalicję Obywatelską). Masalski od lat działa w Prawosławnym Ośrodku Miłosierdzia „Eleos” Diecezji Białostocko-Gdańskiej. Jest tu dyrektorem. Masalski był zarówno radnym Białegostoku, jak też województwa podlaskiego. W ostatnich wyborach starał się o mandat radnego sejmiku.

Masalski w gronie wiceprezydentów miałby zastąpić Przemysława Tuchlińskiego z Nowoczesnej.

Stanowiska wiceprezydenta pewnym może być Rafał Rudnicki, jako zaufany Tadeusza Truskolaskiego (oficjalnie reprezentuje Komitet Truskolaskiego). Ostatnie stanowisko zajmie przedstawiciel Trzeciej Drogi. Jego nazwisko poznamy w najbliższych tygodniach.

od 7 lat
Wideo

Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny