MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sejm. Podlaski Zespół Parlamentarny już działa. Sprawdź, którzy posłowie do niego dołączyli

Marta Gawina
Marta Gawina
W Sejmie działa już Podlaski Zespół Parlamentarny
W Sejmie działa już Podlaski Zespół Parlamentarny FACEBOOK
Ważniejsze od politycznych sporów, mają być potrzeby naszego regionu. W Sejmie działa już Podlaski Zespół Parlamentarny. Dołączyli do niego wszyscy posłowie z naszego województwa. Ponad podziałami.

Podlaski Zespół Parlamentarny powstał z inicjatywy posła Krzysztofa Truskolaskiego z Koalicji Obywatelskiej. Pierwsze posiedzenie ma już za sobą. Przewodniczącym zespołu został poseł Kazimierz Gwiazdowski z PiS.

- Na pierwszym posiedzeniu przyjęliśmy regulamin, który zakłada, że funkcja przewodniczącego będzie pełniona rotacyjnie przez pół roku - mówi poseł Krzysztof Truskolaski, jeden z wiceprzewodniczących zespołu. - Wiele nas różni jako polityków, ale łączy województwo podlaskie. Łączy nas dobro regionu i to jest najistotniejsze - podkreśla poseł.

Wśród spraw, które łączą podlaskich posłów ponad podziałami politycznymi wymienił m.in. drogi, czy inne inwestycje infrastrukturalne.

Poseł Krzysztof Truskolaski zgłosił hejt. Internauta napisał: "Będziesz kur... wisiał". Wyrok: więzienie w zawieszeniu i grzywna

- Umówiliśmy się wstępnie, że będziemy rozmawiać o konkretnych tematach, o konkretnych potrzebach mieszkańców Podlaskiego, z którymi wszyscy się zgadzamy. Ma być to zupełnie apolityczny zespół. Politykę możemy robić w parlamencie - podkreśla Krzysztof Truskolaski.

Zapowiada, że jednym z pierwszych tematów ma być budowa S19 oraz północna kolejowa obwodnica Białegostoku, która budzi olbrzymie emocję wśród mieszkańców wielu podlaskich miejscowości.

Podlaska Wiosna ma nowego szefa. Michała Saniewskiego zastąpił Paweł Krutul

W Sejmie działa obecnie ponad sto zespołów parlamentarnych. Przynależność do nich nie jest obowiązkowa. Każdy poseł może zapisać się do dowolnej liczby zespołów. Sporą popularnością wśród podlaskich polityków cieszy się zespół strażacki. Należą do niego Paweł Krutul, Mieczysław Baszko, Stefan Krajewski oraz Kazimierz Gwiazdowski.

Dzieje się w Białymstoku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny