MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kandydat na prezydenta Henryk Dębowski: "Zamierzam dokończyć budowę ścieżek rowerowych i chodników dla pieszych w naszym mieście"

Jakub Wróblewski
Jakub Wróblewski
Kandydat na prezydenta Henryk Dębowski poruszył temat braku chodnika przy ulicy Piasta.
Kandydat na prezydenta Henryk Dębowski poruszył temat braku chodnika przy ulicy Piasta. zdjęcia nadesłane
W środę 13 marca kandydat na prezydenta Białegostoku Henryk Dębowski (PiS) zorganizował konferencję prasową, na której zadeklarował że zamierzam dokończyć budowę ścieżek rowerowych i chodników dla pieszych w Białymstoku. Kandydat zapowiedział, że doprowadzi do budowy chodnika przy ulicy Piasta. Dotychczas realizacja inwestycji nie była możliwa, ponieważ teren przez który biegnie droga należy do PKP.

Brak chodnika przy ulicy Piasta

Mieszkańcy osiedla Pieczurki walczą o chodnik od wielu lat. Konkretnie chodzi o odcinek od bloku Piasta 152 aż do torów przy ulicy Włościańskiej. Mieszkańcy wskazują, że obecny brak chodników stanowi duże niebezpieczeństwo dla pieszych. Warunki są fatalne szczególnie podczas deszczów czy roztopów.

Czytaj też:Mieszkańcy osiedla Pieczurki walczą o chodnik przy ulicy Piasta. Podkreślają, że obecna sytuacja stwarza zagrożenie dla pieszych

Podczas środowej konferencji kandydat na Prezydenta Białegostoku Henryk Dębowski (PiS) obiecywał, że rozwiąże ten problem.

Bycie Prezydentem to bycie blisko ludzkich spraw i troszczenie się nie tylko o sprawy ogólnomiejskie ale i osiedlowe. Dlatego dzisiaj chcę zadeklarować, że zamierzam dokończyć budowę ścieżek rowerowych i chodników dla pieszych w naszym mieście – mówił na dzisiejszej konferencji kandydat na prezydenta Białegostoku Henryk Dębowski.

Z ulicy korzysta duża liczba dzieci, ponieważ uczęszczają do Szkoły Podstawowej nr 19. Dodatkowo na osiedlu Pieczurki znajduje się duży plac zabaw. Korzystają z niego mieszkańcy nie tylko Wygody, ale i osiedla Sybiraków czy Piasta.

Jesteśmy w miejscu, gdzie od lat nierozwiązany pozostaje problem budowy chodnika i ścieżki rowerowej łączącej osiedle Pieczurki z osiedlem Piasta. Brak bezpiecznych chodników na długości kilkuset metrów zmusza dzieci z Pieczurek uczęszczające do szkoły podstawowej do poruszania się błotnistym poboczem.” – mówiła kandydatka na radną Alicja Biały.

Henryk Dębowski zapewnił, że jako prezydent Białegostoku rozwiąże te problemy m.in. nawiązując współpracę z PKP. Powiedział, że zamierza zbudować bezpieczny chodnik oraz przedłużenie ścieżki rowerowej. Henryk Dębowski zaprosił też wszystkich białostoczan do zgłaszania się do niego odnośnie problemów związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego: potrzebą budowy chodników, ścieżek rowerowych czy koniecznością poszerzenia ulic.

Dotychczas nie było zgody na przekazanie gruntu

Miasto w lutym informowało nas, że na mocy ustawy o komercjalizacji i restrukturyzacji przedsiębiorstwa państwowego Polskie Koleje Państwowe jest możliwość nieodpłatnego przekazywania mienia PKP S.A. - w drodze umowy - jednostkom samorządu terytorialnego na własność, na cele związane z inwestycjami infrastrukturalnymi, służącymi wykonywaniu zadań tych jednostek w dziedzinie transportu. Białystok przedstawił taką propozycję w sprawie nieruchomości przy Piasta. Jednak firma PKP zajęła negatywne stanowisko w tej sprawie. Natomiast miasto nie może przeprowadzać inwestycji na nie swoim terenie.

Zobacz też:Nowi policjanci złożyli ślubowanie w Białymstoku. Będą służyć w jednostkach na terenie całego województwa podlaskiego

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny