MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Radny pytał prezydenta o możliwość ograniczenia sprzedaży alkoholu. W sklepie nocnym. Urzędnicy twierdzą, że nie ma

OPRAC.: wal
Radny Jarosław Grodzki (w tle) pytał prezydenta o ograniczenie nocnej sprzedaży alkoholu w jednym ze sklepów na osiedlu Przyjaźń. Prezydent Tadeusz Truskolaski nie widzi jednak podstaw do takiej regulacji
Radny Jarosław Grodzki (w tle) pytał prezydenta o ograniczenie nocnej sprzedaży alkoholu w jednym ze sklepów na osiedlu Przyjaźń. Prezydent Tadeusz Truskolaski nie widzi jednak podstaw do takiej regulacji Wojciech Wojtkielewicz
Czy i kiedy możliwe jest wprowadzenie ograniczenia sprzedaży alkoholu w godzinach 22 do 6 w sklepie na osiedlu Przyjaźń - zapytał radny Jarosław Grodzki prezydenta Białegostoku. Interpelację skierował dwa tygodnie przed wyborami. Nazajutrz po głosowaniu sekretarz miasta odpowiedział, że nie ma przesłanek do wprowadzenia osiedlowej prohibicji.

[spis_treści][spis_tresci]

Radny Jarosław Grodzki powoływała się na prośby otrzymane od mieszkańców osiedla Przyjaźń. Chodzi o ich problemy, z którymi borykali się od dłuższego czasu będące pokłosiem działalności sklepu całodobowego, znajdującego się w pawilonie handlowym posadowionym na działce gruntu nr 446/2, obręb 12, Antoniuk.

- Przez całodobową sprzedaż alkoholu, niszczony jest spokój domowy osób tam mieszkających - zaznaczał w interpelacji radny.

Radny o nocnej sprzedaży alkoholu na osiedlu Przyjaźń w Białymstoku

Podkreślał, że lokatorzy budynków przy ul. Solidarności 6 i 8 skarżą się na:

  • nocne krzyki,
  • zakłócanie porządku,
  • picie alkoholu na pobliskich placach zabaw,
  • a także niebezpieczne sytuacje, do których może dojść przez klientów, wspomnianego sklepu, pod wpływem alkoholu.

- Mieszkańcy wskazują, iż możliwym rozwiązaniem problemu byłby zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych, tj. od godz. 22 do godz. 6 - wskazał radny pytając zarazem o możliwości ograniczenia sprzedaży alkoholu w porze nocnej.

Nie będzie prohibicji na osiedlu Przyjaźń

Swoją interpelację złożył dwa tygodnie przed wyborami, w którym ponownie ubiegał się o reelekcję. Z tego samego okręgu, w którym znajduje się sklep nocny. 7 kwietnia Jarosławowi Grodzkiemu po raz kolejny udało się odnowić mandat. Nazajutrz po głosowaniu otrzymał odpowiedź na interpelację. Z upoważnienia prezydenta (startował na radnego w tym samy okręgu z tej samej listy co radny) podpisał się pod nią sekretarz miasta Krzysztof Karpieszuk.

Przypomniał w niej, że rada gminy zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi może ustalić, w drodze uchwały ograniczenia w godzinach nocnej sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży. Między godziną 22 a 6. Jednak na terenie miasta Białegostoku takie prawo miejscowe nie zostało wprowadzone. Poza tym taka uchwała nie może mieć charakteru indywidualnego, gdyż jest to akt prawa miejscowego o zakresie obowiązywania ograniczonym do obszaru działania organów, które go ustanowiły.

- Brak jest podstaw prawnych do ograniczenia godzin sprzedaży napojów alkoholowych w sklepie na Osiedlu „Przyjaźń” w Białymstoku - podkreślił sekretarz.

Przypomnijmy, że zarówno Jarosław Grodzki, jak i Tadeusz Truskolaski zostali wybrani na radnych w okręgu nr 5. Ponieważ prezydent ponownie wygrał wybory prezydenckie, to jego mandat przejmie Maciej Pęitka.

od 7 lat
Wideo

Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny