MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Spór o plakat w gminie Supraśl. Stoi w Zaściankach przy drodze z Bobrownik. Informuje o przyszłej inwestycji w Grabówce

OPRAC.: wal
Nie jesteśmy przeciwko inwestycji, ale uważamy, że przed wyborami burmistrz mami mieszkańców - podkreśla radny Radosław Sakowski,, kandydat na burmistrza
Nie jesteśmy przeciwko inwestycji, ale uważamy, że przed wyborami burmistrz mami mieszkańców - podkreśla radny Radosław Sakowski,, kandydat na burmistrza T.Maleta
Kolejna odsłona sporu między zwolennikami oddzielenia Grabówki od gminy Supraśl i jej burmistrzem. Tym razem poszło o treść i koszty plakatu, który stoi w Zaściankach przy Szosie Baranowickiej. Informuje on idei budowy Centrum Integracji Społecznej z dofinansowaniem w przyszłej perspektywie unijnej. Mieszkańcy Grabówki podkreślają, że są za inwestycją, ale przeciwstawiają propagandowym działaniom burmistrza. Z kolei Radosław Dobrowolski odpowiada, że ma prawo informować o zamierzeniach na terenie gminy.

Wizualizacja na plakacie pokazuje przyszły budynek Centrum Integracji Społecznej, który ma powstać niedaleko przedszkola przy rondzie w Grabówce. Informuje o przewidywanym dofinansowaniu ze środków unijnych w kwocie 5 mln zł oraz podejmowanych działaniach przez władze gminy Supraśl w 2024 roku. Obejmują one zakup działki przez gminę oraz zlecenie opracowania koncepcji projektowej. Bilbord podpisany jest jako materiał informacyjny gminy Supraśl.

Nie jesteśmy przeciwko tej inwestycji. Chcemy, by powstała, bo takiego miejsca w tej części gminy brakuje. - mówi radny Radosław Sakowski, kandydat na burmistrza w wyborach 7 kwietnia, a zarazem jeden z liderów ruchu na rzecz odłączenia Grabówki od g. Supraśl.

Przypomina, że ta inwestycja pokazana na plakacie jest rozwinięciem pomysłu mieszkańców Grabówki z 2017 roku wpisania do gminnego programu rewitalizacji gminy potrzeby utworzenia takiego miejsca. Do burmistrza Dobrowolskiego maja dwa główne zarzuty.

- Że w 2017 roku nie wystąpił o środki zewnętrze na powstanie takiego miejsca. Gdyby to zrobił, to taki obiekt moglibyśmy mieć już od trzech lat - mówi Radosław Sakowski. - Po drugie: przedstawianie dzisiaj koncepcji projektowej, która ma się nijak do planu zagospodarowania, a którego zmiana będzie trwała do 3 lat, jest po prostu nie w porządku wobec mieszkańców. Mamie ich kolorowymi obrazkami, co tu powstanie niemal zaraz, jest nie na miejscu.

Plan zagospodarowania musi zostać zmieniony, bo budowa Centrum jest możliwa jedynie na 14 proc. powierzchni zakupionej działki, Jednym z powodów takich ograniczeń są plany budowy dublerów Szosy Baranowickiej,

- Mam prawo informować mieszkańców gminy, że przygotowujemy się do inwestycji - odpowiada Radosław Dobrowolski. Gminą rządzi od 2010 roku i ponownie ubiega się o reelekcję. - O tym, że kupiliśmy działkę i że trwa przygotowanie koncepcji projektowej, która ma być gotowa do końca roku.

Dodaje, że wszczęto prace nad zmianą planu miejscowego.

- Będzie to trwało o pół roku dłużej niż przygotowanie dokumentacji projektowej - podkreśla Radosław Dobrowolski. - Natomiast 2025 i 2026 rok to jest termin inwestycji. Ma na nią zabukowane środki z UE.

Dodaje, że działka został kupiona nie tylko po to, by zrobić tam obiekt użyteczności publicznej, ale także po to, by powstały tam miejsca parkingowe oraz plac zabaw dla przedszkola i żłobka.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny