MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kandydaci PL2050: Trzeba wspierać przedsiębiorców, nowoczesną komunikację miejską, rozbudowę terenów zielonych i parków

Andrzej Matys
Andrzej Matys
Prezentacja kandydatów PL2050 do rady miasta z okręgu nr 3 - Maciej Dubowski
Prezentacja kandydatów PL2050 do rady miasta z okręgu nr 3 - Maciej Dubowski Wojciech Wojtkielewicz
Odczarowanie Dojlid, które powinny być miejscem rekreacji dla całych rodzin, budowa nowoczesnych parków czy wsparcie dla lokalnych przedsiębiorców, którzy przez sytuację geopolityczną na wschodzie znaleźli się w trudnej sytuacji. Między innymi takimi sprawami chcą się zająć w radzie Miasta Białystok kandydaci na radnych w okręgu nr 3 z Polski 2050 Szymona Hołowni.

W najbliższych wyborach (7.04) o mandaty w Radzie Miasta Białystok w okręgu nr 3 będą się ubiegali: Maciej Dybowski, Urszula Kurnicka, Maja Maria Markiewicz, Adam Kujawa i Edyta Faluk. O miejsce w sejmiku województwa podlaskiego (w okręgu nr 1) walczy natomiast Łukasz Nazarko.

- Musimy powołać radę przedsiębiorców, aby w ten sposób pomagać firmom, które eksportowały swoje towary na wschód, a przez wojnę straciły odbiorców. Potrzebują więc pomocy w znajdowaniu nowych rynków zbytu – mówił Maciej Dybowski.

Czytaj również:

Z innych spraw, którymi kandydaci PL2050 chcieliby się zająć w białostockiej radzie trzeba wymienić m.in.: zieleń w mieście i rewitalizację podwórek, budowę ogrodów społecznych na wszystkich osiedlach miasta, nowoczesną i tanią komunikację w Białymstoku, stworzenie na osiedlach miejsc do wspólnego spędzania czasu przez wszystkich mieszkańców, przeniesienie transportu na obwodnice miejskie i drogi dwupasmowe (by poprawić bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów) oraz organizację punktów aktywacji społecznej między pokoleniami.

- Nasze miasto musi i będzie się zmieniało, ale można to robić z poszanowaniem samych mieszkańców, parków, lasów i zabytków. Moim marzeniem jest to, aby seniorzy i osoby z niepełnosprawnościami mogły w pełni korzystać z życia społecznego – oświadczył Adam Kujawa, pełnomocnik regionu ds włączenia społecznego w PL2050.

Czytaj również:

Z kolei, zdaniem kandydata POL2050 do sejmiku, Białystok nie jest miastem zielonym, bo ledwie 5 proc. jego powierzchni stanowią parki i zieleńce: - Dlatego najwyższy czas, by wraz ze wzrostem świadomości środowiskowej i ekologicznej zacząć inwestować w zieleń, a nie tylko rozpatrywać ją w kategoriach przeszkód inwestycyjnych. Dlatego najwyższy czas zainwestować w parki XXI wieku, bo zieleń jest ważna w życiu mieszkańców tak, jak technologia – stwierdził Łukasz Nazarko.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny