MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wieczór w reżyserii w białostockiej filii Akademii Teatralnej. Już w sobotę, 13 kwietnia czekają nas ciekawe spektakle. Zobacz jakie

OPRAC.:
Urszula Śleszyńska
Urszula Śleszyńska
Już w sobotę w białostockiej filii Akademii Teatralnej będzie można zobaczyć ciekawe etiudy
Już w sobotę w białostockiej filii Akademii Teatralnej będzie można zobaczyć ciekawe etiudy Materiały promocyjne
Już w najbliższą sobotę, 13 kwietnia o godz. 17 w Teatrze Szkolnym im. Jana Wilkowskiego odbędzie się "Wieczór w reżyserii", czyli prezentacja prac powstałych na kierunku reżyseria teatru lalek. Poznamy etiudy na tematy różne, opowiedziane ciekawymi środkami teatralnymi. Warto się wybrać i zobaczyć co w reżyserii piszczy.

W programie znajdziemy m.in. etiudę "Helena". Spektakl przedstawia prawdziwą historię dziadków reżyserki opowiedzianą głosem jej dziewięćdziesięciotrzyletniej babci. Podróż, w którą bohaterka zabiera widza jest autentyczna, zabawna i wzruszająca. Bardzo intymna, a jednocześnie zaskakująco uniwersalna. Okolice Białegostoku stają się tu całym światem, „kiedyś” splata się z „teraz” w czułym continuum. W tej opowieści miłość pozwala zachować radość życia mimo granicznych doświadczeń – wojny, choroby, śmierci najbliższych. Helena swoją historię opowiedziała w 2019 roku (nagranie pochodzi ze zbiorów Historii Mówionej CLZ). Etiuda powstała na zajęciach „Praca z aktorem w planie lalkowym” prowadzonych przez mgr Helenę Radzikowską na II roku reżyserii.

Reżyserką jest Magdalena Dąbrowska. Występują:

  • Olimpia Helena Satuła – Lesia Pasichnyk
  • Władysław Dąbrowski – Tymoteusz Jucha.

Muzyka: Magdalena Gładkowska Utwór „Puściła po stole” do słów Bolesława Leśmiana – muzyka Adam Strug;
Lalki: Nastia Magdziak i Katarzyna Mystkowska (TTL) oraz Róża Turlińska i Magdalena Dąbrowska (pracownia plastyczna);
Światła: Nastia Magdziak głosy z offu: Magdalena Dąbrowska i Magdalena Gładkowska scenografia: Magdalena Dąbrowska.

Różne oblicza miłości w teatralnym świecie

Zaprezentowana zostanie też "Moja Truda". Etiuda opowiada historię Trudy i Taktyka, pary młodych ludzi świeżo po ślubie. Czasami romantyczna wizja przyszłości może się zderzyć z rzeczywistością i nie znieść konfrontacji. Zobaczymy Trudę i Taktyka w kilku odsłonach ich relacji i dowiemy się, czy są w stanie wyrwać się z tego dziwnego dnia świstaka. Jest to opowieść o strachu przed samotnością, decyzjach młodości i ich konsekwencjach w dłuższej perspektywie. Etiuda inspirowana twórczością Hanocha Levina powstała w ramach zajęć „Technika pracy z aktorem w planie żywym” na III roku reżyserii, pod opieką mgr Magdaleny Miklasz.

Reżyserem jest Vasil Dashkevich (III rok). Występują:

  • Taktyk – Kacper Rokosz (II rok);
  • Truda – Małgorzata Bekisz (II rok).

Zdjęcia: Władysław Shaban.

Po prezentacji tych dwóch spektakli nastąpi 15 minut przerwy, a następnie zobaczymy "Czarny Kwadrat". To krótka historia o człowieku, który zakochał się w obrazie i o obrazie, który uczy się miłości. Etiuda powstała na zajęciach "Praca z aktorem w planie lalkowym" prowadzonych przez mgr Helenę Radzikowską na II roku reżyserii.

Reżyserią i scenografią zajęła się Lesia Mariia Pasichnyk. Występują:

  • Tymoteusz Jucha,
  • Julia Potrykus.

Pracownie: Mariusz Doroszko, Magdalena Dąbrowska.
Makijaż – Olena Bordiuk.

Na koniec czeka nas jeszcze "Przesłuchanie dobrego człowieka". Zlepiony z agitek, strachu, śmierci. Upokorzony przez system, pogrzebany w zapomnieniu, stracony wystrzałem kolejnej kuli w kolejne serce, kolejną głowę. Morderca własnej duszy, sprzedawca swoich emocji – i to tylko w celu ochrony ciała. Człowiek. System. Strata. W zapomnianych komórkach mózgu zaczyna budzić się sumienie. Etiuda powstała na zajęciach "Praca z aktorem w planie lalkowym" prowadzonych przez mgr Helenę Radzikowską na II roku reżyserii.

Reżyseria - Lada Borovska. Występują:

  • Kacper Rokosz
  • Małgorzata Bekisz
  • Agnieszka Solska.

Scenografia: Nastia Magdziak.

Spektakle odbędą się 13 kwietnia (sobota) o godz. 17 w Teatrze Szkolnym im. Jana Wilkowskiego (ul. H. Sienkiewicza 14) w salach 114, 214, 215 i 216 (sale na pierwszym i drugim piętrze bez windy). Rezerwacje biletów przyjmowane są telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 9-15 (tel.: 85 743 54 53). Bilety w cenie 20 zł Wiek odbiorców: 14+.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny