MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koncert Galowy Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Białymstoku już 30 kwietnia. Nie może was zabraknąć. Warto się wybrać i obejrzeć występy

OPRAC.:
Urszula Śleszyńska
Urszula Śleszyńska
Już w najbliższy wtorek, 30 kwietnia będzie można zobaczyć dyplomantki w akcji na scenie podczas koncertu galowego
Już w najbliższy wtorek, 30 kwietnia będzie można zobaczyć dyplomantki w akcji na scenie podczas koncertu galowego Materiały promocyjne
Już we wtorek, 30 kwietnia odbędzie się Koncert Galowy Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Białymstoku. Początek o godzinie 18 w Białostockim Ośrodku Kultury (ul. Legionowa 5). Zapowiada się pięknie spędzony czas z tańcem i młodymi, zdolnymi ludźmi. Warto się wybrać i dać się ponieść tańcu.

Podczas Koncertu Galowego zaprezentują się pierwsze w historii Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca dyplomantki- osiem uczennic klasy dziewiątej, w repertuarze tańca klasycznego, współczesnego i charakterystycznego.

Wstęp na wydarzenie jest otwarty dla publiczności, bilety są jeszcze dostępne w kasie BOK w cenie 30 zł.

Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca jest jedyną w regionie północno- wschodniej Polski dziewięcioletnią szkołą artystyczną (baletową), która kształci młodzież w zawodzie Tancerz. NSST w Białymstoku uzyskała prawa szkoły publicznej w 2018 roku, nadane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jedyna taka szkoła, idealna dla wszystkich miłośników tańca

Szkoła ta daje możliwość najbardziej utalentowanym dzieciom i młodzieży na spełnienie marzeń – zawodową karierę taneczną. Program nauczania jest przygotowany zgodnie w wymogami obowiązującymi szkoły, które zostały wpisane do ewidencji szkół artystycznych. Organem nadzorującym działalność szkoły jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Podstawowymi przedmiotami nauczania są:

 • taniec klasyczny,
 • taniec współczesny.

Inne przedmioty to:

 • taniec ludowy i charakterystyczny,
 • taniec dawny,
 • techniki uzupełniające,
 • partnerowanie,
 • rytmika,
 • umuzykalnienie,
 • audycje muzyczne,
 • historia tańca,
 • akrobatyka,
 • charakteryzacja.

Dzieci i młodzież uczą się w 15-osobowych klasach pod okiem wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej z odpowiednimi uprawnieniami. W pierwszej klasie zajęcia odbywają się 3 razy w tygodniu, w kolejnej 4 razy, a w wyższych klasach 5 razy w tygodniu. Zajęcia prowadzone są w dogodny sposób – popołudniami oraz w soboty. Pozwala to uczniom kontynuować kształcenie w ich dotychczasowych szkołach ogólnokształcących i nie koliduje z nauką.

Dzieci rozpoczynają naukę w wieku 9 lat, najzdolniejsze mogą ubiegać się o przyjęcie do wyższych klas szkoły nawet do 16 roku życia. Nauka w szkole obejmuje 9-letni cykl kształcenia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Robert EL Gendy Q&A

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny