MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nasz Patronat. Artyści zaprezentowali swoje prace, a przy okazji pomogli choremu chłopcu. Wystawę, którą stworzyli można oglądać w operze

Urszula Śleszyńska
Urszula Śleszyńska
Można było podziwiać piękne obrazy
Można było podziwiać piękne obrazy Magdalena Turowska
Obrazy 13 artystów można oglądać w Operze i Filharmonii Podlaskiej w ramach wystawy "Uwolnij Kreację". Ekspozycja jest dostępna do 30 czerwca. Artyści, którzy ją współtworzą są niezwykle kreatywni, a przecież kreatywność to nieodłączna część każdego z nas, niezależnie od tego, czym zajmujemy się w życiu, lub kim uznajemy, że jesteśmy.

Wernisaż wystawy, który odbył się pod koniec kwietnia, przyciągnął do Opery i Filharmonii Podlaskiej wielu miłośników sztuki, ale nie tylko. Wszyscy chcieli zobaczyć obrazy, które nie dość, że piękne to miały jeszcze moc... pomagania!

Naszym największym sukcesem jest to, że udało nam się sprzedać wszystkie obrazy, które były przeznaczone na cegiełki na pomoc dla 6-letniego Olka, podopiecznego Fundacji Rodziny Czarneckich - mówi Emilia Gałecka-Kościańska, jedna z organizatorek imprezy. - Całość tej kwoty pokryje koszty turnusu rehabilitacyjnego, na który zbierali bliscy chłopca. Jesteśmy bardzo szczęśliwi również dlatego, że goście i odwiedzający nie zawiedli, a duża przestrzeń, na której te obrazy się mieszczą, była podczas wernisażu wypełniona ludźmi.

Niezwykłe prace 13 wyjątkowych artystów można oglądać do końca czerwca

Prace powstały w czasie warsztatów malowania intuicyjnego Vedic Art. Są unikalne, żywe i oddziałują na odbiorcę budząc cały wachlarz emocji, a czasem nieuświadomionych potrzeb, np. bliskości z samym sobą. Zajęcia Vedic skierowane są do wszystkich poszukujących jeśli chodzi o szukanie nowych dróg rozwoju osobistego i własnej kreatywności. Organizatorem wystawy jest Fundacja Rodziny Czarneckich przy wsparciu artystek: Marty Konert, Joanny Kijak Rajcy, Emilii Gałeckiej-Kościańskiej, Dominiki Czarneckiej.

Autorami obrazów są:

 • Agnieszka Cylwik
 • Agnieszka Dembowska
 • Aleksandra Meina
 • Beata Zdankiewicz
 • Dominika Weronika Czarnecka
 • Emilia Gałecka-Kościańska
 • Izabela Adamska
 • Joanna Dembowska
 • Joanna Kijak-Rajca
 • Marcin Czeremcha
 • Marta Konert
 • Piotr Bagiński
 • Małgorzata Kijak.

Olek, cichy bohater wydarzenia to pogodny 6-latek. Jego bliscy od urodzenia walczą o jego sprawność i ulgę w bólu, który towarzyszy mu na co dzień. Aleksander urodził się w ciężkiej zamartwicy. Bardzo duże niedotlenienie sprawiło, że w konsekwencji cierpi na czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce i padaczkę. Konieczna jest ciągła rehabilitacja chłopca oraz turnusy rehabilitacyjne. Koszt jednego dwutygodniowego turnusu to około 10 tysięcy złotych.

Tak jak już wspomniałam cieszymy się, że udało się pomóc Olkowi, ale na tym nie chcemy poprzestawać - dodaje Emilia. - Chcemy, żeby powstały kolejne edycje naszego wydarzenia, wystawy "Uwolnij Kreację" z artystami, którzy chcą kreować swoje życie, rozwijać się malarsko i tworzyć sztukę. Będziemy te nasze artystyczne działania łączyć z charytatywnym charakterem imprezy, ponieważ taki wernisaż to świetna okazja, żeby w jednym miejscu zebrać ludzi, którzy chcą pomagać i pomóc mogą, za co bardzo dziękujemy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Robert EL Gendy Q&A

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny