Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Różanystok: Deszczyk i dreszczyk - czar afrykańskich bajek

(ak)
Dwudniowe warsztaty to spotkanie z kulturą afrykańską.
Dwudniowe warsztaty to spotkanie z kulturą afrykańską. mat. organizatora
Salezjański Ośrodek Wychowawczy w Różanymstoku zaprasza do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu "Bez Granic" w najbliższy weekend 13 - 14 marca. W programie warsztaty bębniarskie oraz prezentacja opowieści z odległej Afryki

Warsztaty gry na bębnach z grupą Strefa Rytmu - to profesjonalna szkoła gry na bębnach, sześciu najlepszych instruktorów oraz profesjonalne instrumenty. Warsztaty poprowadzą m.in. Kuba Pogorzelski i gość specjalny Mohamed "Gaspard" Conde z Gwinei:

13 marca (sobota) - godz. 12.00 - 16.00
14 marca (niedziela) - godz. 10.00 - 14.00

Deszczyk i dreszczyk - Czar afrykańskich

14 marca ( niedziela) godz. 17.00 - Sala teatralna Selezjańskiego Ośrodka Wychowawczego

Magiczna podróż do świata afrykańskiej kultury mówionej. Dwoje niezwykłych artystów słowa przedstawi bajki, baśnie i opowieści z Burkina Faso. Michał Malinowski opowiada tak barwnie i żywo, że publiczność drży słuchając jego historii. Sophie Heidi Kam ujawnia ciekawe zwyczaje i rytuały ludów Sahelu.

Publiczność zapozna się z prastarymi opowieściami przekazywanymi z dziada pradziada wokół ognia lub w cieniu baobabu. Usłyszy o zdradzie i prawdziwej przyjaźni, rozważy jak działać by nie zranić innych i pęknie ze śmiechu odkrywając historię Szakala i Zajączka. Zapoznając się z zachowaniem egzotycznego bestiarium dojdzie do wniosku, że przypomina ono zaskakująco nasz współczesny "cywilizowany" świat i zada sobie pytanie jak postępować każdego dnia.

Ten unikalny program opowieści jest przeznaczony dla różnorodnych grup wiekowych. Słuchają go z pasją zarówno mali jak i duzi.

Sophie Heidi Kam - urodzona w stolicy Burkina Faso pisarka, dramaturg, autorka zbioru bajek afrykańskich. Wychowała się na opowieściach swojej babci. Zarażona pasją słowa mówionego i mądrością przekazu bajek i baśni, postanawia je spisać.

Bardzo szybko zostaje zauważona przez krytykę, a jej utwory zdobywają wiele nagród międzynarodowych. Zajmuje się również poezją i teatrem. Jej dramaty wystawiane były w różnych krajach Afryki i Kanadzie. Weszły na stałe do programu nauczania w Burkina Faso.

Obecnie pracuje nad zbiorem bajek i baśni ze swojej grupy etnicznej Bobo. Opowiada z wielką rozwagą i mądrością.

Michał Malinowski - opowiadacz, pedagog i pisarz, jeden z najważniejszych ekspertów sztuki opowiadania w Polsce. W wyniku zaszczepionych przez podróże i studia w Polsce, Szwajcarii, Japonii i USA pasji opowiadania i kontynuowania tradycji ustnej, otwiera w 2002 roku Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści.
W ramach tego przedsięwzięcia organizuje spotkania, warsztaty i festiwale, uwrażliwiając słuchaczy na potrzebę wykorzystania sztuki opowiadania w szkole, pracy i życiu codziennym.
Swoje autorskie programy opowiadań prezentuje w szkołach, bibliotekach, domach kultury, na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach, jak również w Polskim Radio.
Szczegółowe informacje i zgłoszenia pod numerem tel. 515136966. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.**

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny