Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Podlascy politycy prognozują, czego możemy się spodziewać w 2024 r. Co mówią Truskolaski, Sasin, Żywno, Krajewski, Trofimiuk i Wasilewski?

Adam Jakuć
Adam Jakuć
Od lewej: Jacek Sasin (PiS), Krzysztof Truskolaski (PO), Maciej Żywno (PL 2050), Stefan Krajewski (PSL)
Od lewej: Jacek Sasin (PiS), Krzysztof Truskolaski (PO), Maciej Żywno (PL 2050), Stefan Krajewski (PSL) Polska Press
Nowy rok przyniesie z pewnością wiele emocji. Uwaga opinii publicznej będzie się skupiać nie tylko na działaniach nowego rządu, ale także na wyborach samorządowych i europejskich. Poprosiliśmy znanych podlaskich polityków o prognozy na rok 2024.

Podlascy politycy zgadzają się, że najważniejszymi wydarzeniami tego roku będą wybory samorządowe (w kwietniu) i do europarlamentu (w czerwcu). Co jeszcze przyniesie nowy rok, zapytaliśmy następujących działaczy z województwa podlaskiego:

  • Jacek Sasin, posła PiS,
  • Krzysztof Truskolaski, posła PO,
  • Maciej Żywno, wicemarszałka Senatu, Polska 2050,
  • Stefan Krajewski, wiceminister rolnictwa, PSL,
  • Jan Trofimiuk, sekretarz Nowej Lewicy w Podlaskiem,
  • Dariusz Wasilewski, jeden z liderów Konfederacji w Podlaskiem

Szef PO w Podlaskiem Krzysztof Truskolaski uważa, że będzie to rok przełomowy dla Polski i województwa podlaskiego.

Mamy nadzieję, że społeczeństwo udzieli nam silnego mandatu, potwierdzając tym samym poparcie dla naszej polityki naprawy i rozwoju - mówi poseł PO.

Pełną treść prognoz podlaskich polityków znajdziesz w naszej galerii:

Zdaniem byłego wicepremiera Jacka Sasina ogromne wyzwania stoją przed nowymi posłami do Parlament Europejskiego.

Należy postawić na ludzi, którzy będą bronić polskiej racji stanu i będą w stanie sprzeciwiać się polityce marginalizującej naszą Ojczyznę. Jestem głęboko przekonany, że nasza drużyna sprosta tym wyzwaniom - deklaruje poseł Sasin.

Walkę o poprawę sytuacji imigrantów i mieszkańców na wschodniej granicy zapowiada lider Polski 2050 w Podlaskiem Maciej Żywno, który po wyborach parlamentarnych został wicemarszałkiem Senatu.

Osobiście zaangażowany jestem w działania zmierzające do zaprzestania pushbacków na naszej wschodniej granicy i te działania nadal będę kontynuować, jak również w działania zmierzające do lepszej ochrony naszej granicy, wsparcie służb mundurowych, także w zakresie psychologicznym. Ta pomoc jest także potrzebna mieszkańcom pogranicza, zwłaszcza dzieciom - przekonuje wicemarszałek.

Z kolei Stefan Krajewski, nowy wiceminister rolnictwa z PSL, obiecuje utrzymanie programów socjalnych, wsparcie dla rolników oraz rozwój infrastruktury w regionie.

W tym roku przejedziemy całą trasą Via Baltica oraz rozpoczynamy budowę trasy Via Carpatia, ale także pamiętamy o lokalnych drogach, na które również potrzebne jest wsparcie- zapewnia poseł Stefan Krajewski.

Jan Trofimiuk, sekretarz Nowej Lewicy w regionie, ma nadzieję, że ten rok przyniesie sfinalizowanie starań byłego posła Pawła Krutula o utworzenie dywizji wojska polskiego na Podlasiu.

Ta inicjatywa wzmocni siły zbrojne na naszym terenie i nie tylko przyniesie korzyści pod względem bezpieczeństwa, ale i gospodarki - nowe miejsca pracy i inwestycje to istotny czynnik wpływający na rozwój regionu - uważa działacz Nowej Lewicy.

Dariusz Wasilewski, z podlaskiej Konfederacji, zarzuca nowej koalicji rządzącej, że zapomniała o obietnicach przedwyborczych, takich jak podwyższona kwota wolna od podatków czy dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców, czy zlikwidowanie podatku Belki.

Natomiast zajęła się dofinansowaniem nieefektywnej ekonomicznie i medycznie procedury in vitro, wspierając setkami milionów ten krwawy biznes, dodatkowo zwiększyła zadłużenie państwa - krytykuje Wasilewski.

Pełną treść prognoz noworocznych i opinii podlaskich polityków znajdziecie Państwo w naszej galerii.

Zobacz także:

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu W czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny