MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nie będzie nowego parkingu i chodników w części osiedla Białostoczek

wal
Mieszkańcy sygnalizują potrzebę zmiany organizacji ruchu w tej części osiedla. Urzędnicy mają inny punkt widzenia
Mieszkańcy sygnalizują potrzebę zmiany organizacji ruchu w tej części osiedla. Urzędnicy mają inny punkt widzenia Wojciech Wojtkielewicz
Nie będzie usprawnienia ruchu na osiedlu Białostoczek. Domagali się tego mieszkańcy. Urzędnicy twierdzą, że nie ma takiej potrzeby, bo kłopoty z przejazdem występują jedynie podczas porannego i popołudniowego szczytu.

Ponad rok temu zakończył się remont Alei Tysiąclecia Państwa Polskiego. To najważniejsza ulica osiedla Białostoczek. Prostopadle do niej biegną ul Radzymińska i Sokokólska. Łączy je ul. Zagumienna i ul. Białostoczek. I właśnie na tej ostatniej mieszkańcy borykają z uciążliwości w ruchu drogowym. O pomoc zwrócili się do radnej Agnieszki Rzeszewskiej. Zaapelowała ona do prezydenta o podjęcie działań przez podległe mu służby w celu usprawnienia ruchu w okolicach ul. Sokólskiej.

- Mieszkańcy wnoszą o utworzenie parkingu w okolicy ulicy Białostoczek od ul. Radzymińskiej do ul. Sokólskiej. Twierdzą, że przez wiele godzin tworzą się duże kolejki i ulice Zagumienna i Sokólska są zablokowane. Ciężko jest wyjechać z końca osiedla Białostoczek - tłumaczy radna apelując o udrożnienie ulicy oraz naprawę chodników.

Co na to urzędniczy? Podkreślają, że na ulicy Białostoczek od roku 2014 obowiązuje organizacja ruchu uwzględniająca wyznaczenie maksymalnej liczby miejsc do parkowania pojazdów i jednocześnie zapewniająca jednokierunkowy ruch pojazdów od ulicy Radzymińskiej do ulicy Sokólskiej.

- Przedmiotowe rozwiązanie zapewnia w pasie drogowym drogi publicznej kompromis pomiędzy funkcją komunikacyjną drogi, a ilością miejsc parkingowych - podkreśla Krzysztof Karpieszuk, sekretarz miasta.

Dodaje, że intensywna zabudowa mieszkaniowa, wielorodzinna w obrębie osiedla Białostoczek i zwiększająca się w związku z tym ilość pojazdów samochodowych, generuje duże natężenie ruchu, które spiętrza się w godzinach szczytu porannego i popołudniowego tj. wyjazdu i powrotu z pracy mieszkańców.

- Powstające utrudnienia mają charakter czasowy i dotyczą wielu ulic na terenie miasta. W pozostałym okresie dobowym ruch w obrębie przedmiotowych ulic jest umiarkowany i odbywa się płynnie - twierdzi sekretarz.

Z kolei w odniesieniu do naprawy chodników zaznacza, że w Białymstoku w miarę możliwości i posiadanych środków są realizowane prace naprawcze tam, gdzie to konieczne.

To kolejna część osiedla Białostoczek, na której nie zanosi się do rychłych zmian w organizacji ruchu. Kilka miesięcy temu o ojej zmianę poprosili mieszkańcy ul. Skidelskiej. Postulowali jej wyłączenia ze strefy zamieszkania, co obecnie uniemożliwia parkowanie i powoduje, że dostają mandaty za pozostawienie aut przed własną posesją. Urzędnicy nie zgadzali się na zmianę organizację ruchu i zapowiadali nasilenie kontroli przez służby.

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny