Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uhowo. Od 1 listopada przewoźnicy zawieszają kursy do tej miejscowości. W tym miesiącu otwarto jej obwodnicę. Pasażerowie załamani (zdjęcia)

OPRAC.: wal
Obwodnica Uhowa została oddana do użytku 4.10.2021 po wybudowaniu wiaduktu nad torami.
Obwodnica Uhowa została oddana do użytku 4.10.2021 po wybudowaniu wiaduktu nad torami. Wojciech Wojtkielewicz
Mieszkańcy boją się, że zostaną odcięci od dostępu do drogowego transportu publicznego. Okazuje się, że od 1 listopada autobusy zarówno publicznego, jak i prywatnego przewoźnika nie zajadą do Uhowa. Pasażerowie mówią, że to przez otwarcie obwodnicy.

Obwodnicę Uhowa otwarto w tym miesiącu po oddaniu do użytku wiaduktu nad torami.

- Hucznie i z pompą otwarta, stała się utrapieniem - napisała do redakcji pani Anna. - Podzieliła miejscowość na pół, a od listopada doszedł nam nowy problem.

Okazuje się, że od nowego miesiąca do miejscowości nie będą zajeżdżać autobusy Plus Busa i PKS Nova (w przypadku tej firmy utrzymany został jedynie kurs do Białegostoku realizowany przez oddział spółki w Siemiatyczach). Informacja pojawiła się już na stronach internetowych przewoźników

- Powodem brak przystanku na nowej obwodnicy, co powoduje konieczność korzystania ze starych i nadrabianie drogi - dodaje pani Anna.

Próbowaliśmy to potwierdzić w obu firmach, ale nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi. O problemie mieszkańców wiedzą za to władze gminy Łapy. Burmistrz informuje, że na wniosek sołtysa wsi i mieszkańców Uhowa w drugiej połowie września, a więc jeszcze przed oddaniem do użytku obwodnicy Uhowa przez nowy wiadukt nad torami, interweniował u przewoźników świadczących autobusowe usługi transportowe na trasie Łapy-Białystok-Łapy.

- Zwróciłem się z prośbą o uwzględnienie w przebiegu tej trasy konieczności zjazdu z obwodnicy i zabrania pasażerów z dotychczasowych przystanków przy ul. Kościelnej oraz Białostockiej w Uhowie - mówi burmistrz.

Zapewnia, że po pojawieniu się informacji, że mimo wszystko od 1 listopada autobusy nie wjadą do Uhowa, ponowił prośbę o wyjaśnienie tej sytuacji.

O wyjaśnienie sprawy zwróciliśmy się też do Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, który zarządza obwodnicą. Okazuje się, że obecnie ze względu na prace dotyczące odwodnienia wiaduktu kolejowego w okolicy skrzyżowaniu wprowadzona została czasowa organizacja ruchu. Polega ona na zamknięciu wjazdu na przejazd kolejowy.

- Planowane jest ponowne otworzenie przejazdu kolejowego na początku listopada 2021 r., co zapewni możliwość przejazdu przewoźników przez miejscowość Uhowo i korzystanie z istniejących przystanków - wyjaśnia Mariusz Nahajewski, dyrektor PZDW.

Dodaje, że w przypadku stałego zamknięcia przejazdu kolejowego przez PKP S.A. w ramach przebudowy linii kolejowej E75 Czyżew — Białystok, planowane jest zapewnienie przystanków w okolicy nowo wybudowanego skrzyżowania z sygnalizacją świetlną w Uhowie.

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny