MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Srebrny dobrostan dla seniorów, czyli impreza która przyciągnęła do Książnicy Podlaskiej wielu zainteresowanych. Zobacz co się działo

OPRAC.:
Urszula Śleszyńska
Urszula Śleszyńska
Nie zabrakło występów artystycznych
Nie zabrakło występów artystycznych Sylwia Znamierowska/ Książnica Podlaska
"Srebrny dobrostan dla seniorów", to impreza która odbyła się w ubiegły piątek na 6. Piętrze Książnicy Podlaskiej. Wydarzenie jest częścią projektu „Psychologia na usługach literatury”, na który Książnica Podlaska otrzymała dofinansowanie ze środków MKiDN w ramach programu „Partnerstwo dla Książki”.

Tematem były samorealizacja oraz rozwój intelektualny, emocjonalny i fizyczny osób w wieku 50+. Dr Wanda Matras-Mastalerz opowiedziała o budowie mózgu, o jego potrzebach, o tym, jak poprawiać swoją pamięć i koncentrację na każdym etapie życia. Wystąpienie połączone z ćwiczeniami obrazującymi, jak działa umysł, były na tyle wciągające dla przybyłych, że w przerwach nie odstępowali wykładowczyni na krok. Pytań tez nie zabrakło. Wanda Matras-Mastalerz to trenerka stymulacji pamięci i rozwoju intelektu, współpracownik kilkunastu małopolskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku, adiunkt w Instytucie Nauk o Informacji Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, doktor nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa, Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu.

Ofertownik senioralny i występy artystyczne

Główny punkt programu był poprzedzony „Ofertownikiem senioralnym”, podczas, którego przedstawiciele organizacji zrzeszających seniorów i działających na ich rzecz opowiadali o tym, co proponują swoim członkom i sympatykom. Wśród nich byli:

  • UTW z Białegostoku,
  • UTW z Łap,
  • Akademia +50,
  • Klub Turystyczny „Mozaika” działający przy Regionalnym Oddziale PTTK w Białymstoku,
  • Stowarzyszenie Szukamy Polski – wydawca i twórca popularnego czasopisma internetowego „Podlaski Senior”,
  • Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA Oddział Białostocki,
  • Oficyna Wydawnicza Silver.

Publiczność rozbawiały i umilały czas trzy zespoły artystyczne, których członkami są przedstawiciele pokolenia 50+. Flamenco zatańczyła Rosa Tardia, tańce cygańskie Sare Roma, a humorystycznymi piosenkami uraczył przybyłych zespół Śpiewamy razem z Łap.

Kontynuacją wydarzenia był zaplanowany na kilka dni później Stymulujący spacer terapeutyczny na trasie Księżyno – Turczyn –Białystok, pod hasłem „W poszukiwaniu dobrostanu”, który współorganizuje klub Mozaika działający przy białostockim PTTK. Spotkanie było też okazją do zakupienia książek z dużą czcionką od Oficyny Wydawniczej Silver oraz do wypożyczania publikacji na temat dobrostanu z zasobów Książnicy Podlaskiej. Na seniorów czekały także kawa, herbata, ciasta, owoce i inne przysmaki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jerzy Stuhr nie żyje. Aktor zmarł w wieku 77 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny