Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Polska 2050: Rada potrzebuje nowego spojrzenia na funkcjonowanie Białegostoku

Andrzej Matys
Andrzej Matys
Marek Sakowicz, szef podlaskiej PL2050 Szymona Hołowni przedstawił w poniedziałek pięcioro liderów list w kwietniowych wyborach do białostockiej rady miasta
Marek Sakowicz, szef podlaskiej PL2050 Szymona Hołowni przedstawił w poniedziałek pięcioro liderów list w kwietniowych wyborach do białostockiej rady miasta Wojciech Wojtkielewicz
W poniedziałek (4.03) białostocka Polska 2050 Szymona Hołowni przedstawiła liderów okręgów w wyborach do Rady Miasta Białystok. Kandydatkę lub kandydata na prezydenta Białegostoku poznamy w przyszły wtorek, 12 marca.

Jak powiedział Marek Sakowicz, przewodniczący Regionu Podlaskiego partii Szymona Hołowni zbliżająca się kampania samorządowa to debiut Trzeciej Drogi. Poinformował też, że zostały zarejestrowane listy z kandydatami TD do Rady Miasta Białystok, a jej kandydaci uzyskują w sondażach coraz większe poparcie.

- W naszej opinii rada ta potrzebuje świeżości, nowego spojrzenia na funkcjonowanie miasta i nowego podejścia do rozwiązywania problemów, z którymi borykają się mieszkańcy. Dlatego 90 proc. naszych kandydatów to osoby nowe, które nigdy wcześniej nigdy wcześniej nie startowały w wyborach – mówił Marek Sakowicz i zaznaczył, że z piątki liderów tylko jeden ma doświadczenie jako radny.

Czytaj również:

Listy wyborcze w pięciu białostockich okręgach KKW Trzecia Droga PSL – PL2050 otwierają:

  • w okręgu nr 1 - Izabela Maria Polecka, która (także po kampanii) chce się zajmować sprawami dotyczącymi m.in. centrów aktywności międzypokoleniowej’
  • w okręgu nr 2 - Eliza Agnieszka Cybulko (komunikacja publiczna, psychiczne i fizyczne bezpieczeństwo dzieci oraz szeroko pojęta edukacja),
  • w okręgu nr 3 - Maciej Dybowski (przede wszystkim zieleń w mieście i wsparcie lokalnych przedsiębiorców w rozwijaniu biznesu)
  • w okręgu nr 4 - Marcin Józef Dziemian (m.in. zieleń i przedsiębiorcy ze szczególnym uwzględnieniem rzemieślników)
  • w okręgu nr 5 - Tomasz Kalinowski, obecny radny (szkoła jest ok, czyli wszystko co dotyczy szkół: od modernizacji po skrócenie ich pracy).

Dodajmy, że na kolejnych miejscach list PL2050 znaleźli się m.in.: Dorota Sawicka - niegdyś dziennikarka Radia Białystok, która specjalizowała się w relacjonowaniu prac białostockiego samorządu czy Adam Kujawa - koordynator regionu ds włączenia społecznego w PL2050 (wcześniej pełnomocnik prezydenta Białegostoku ds. osób z niepełnosprawnościami) albo Kamil Gopaniuk - organizator Białostockich Wypraw Rowerowych.

Nadal natomiast nie znamy kandydata PL2050 w wyborach na prezydenta Białegostoku. Jak zapewnił Marek Sakowicz, oficjalna kandydatura zostanie podana 12 marca.
Na razie wiadomo, że o fotel prezydenta Białegostoku będą walczyli: obecny włodarz Tadeusz Truskolaski (popiera go KO), Henryk Dębowski z PiS i Rafał Greś (Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy).

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny