MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Piąta edycja "Kobiety Wschodu" - Festiwal Venus Sea Blue w Pałacu Branickich. Zobacz co się będzie działo i kiedy startuje tegoroczna edycja

OPRAC.:
Urszula Śleszyńska
Urszula Śleszyńska
Tegoroczna edycja wydarzenia "Kobiety Wschodu" - Festiwal Venus Sea Blue odbędzie się już 31 sierpnia w Pałacu Branickich
Tegoroczna edycja wydarzenia "Kobiety Wschodu" - Festiwal Venus Sea Blue odbędzie się już 31 sierpnia w Pałacu Branickich Materiały promocyjne
Przed nami piąta edycja wydarzenia artystycznego "Kobiety Wschodu", które w tym roku odbędzie się pod hasłem "Venus Sea Blue". To wyjątkowe przedsięwzięcie, które stanowi platformę prezentacji kultury, sztuki i muzyki kobiet z Białegostoku oraz wschodniej Polski. Impreza odbędzie się w sierpniu, w magicznej scenerii Pałacu Branickich, znanego również jako Wersal Północy.

Spis treści

Pierwotnie plenerowy koncert, będący częścią Festiwalu Wschód Kultury/Inny Wymiar, zyskał na przestrzeni lat szerokie uznanie i potrzebę poszerzenia formuły. Tegoroczna edycja to nie tylko koncerty, ale także warsztaty artystyczne dla młodzieży i dorosłych, spektakularne instalacje świetlne, wystawy twórców oraz prezentacja sztuki z Białegostoku. Wydarzenie po raz pierwszy odbywa się w formie niezależnego Festiwalu, który rozpoczął się już w lutym warsztatami z tworzenia instalacji artystycznych. A wszystko to już 31 sierpnia.

Festiwal podczas którego będzie można się zrelaksować i wziąć udział w muzycznej uczcie

Festiwal Venus Sea Blue odbędzie się w malowniczym otoczeniu ogrodu Pałacu Branickich. Wydarzenia festiwalowe rozlokowane będą na scenach koncertowych w Pawilonie Włoskim oraz w Pawilonie pod Orłem (Altana). Częścią artystycznej oprawy będą imponujące iluminacje świetlne w parku przy Ogrodzie Pałacu Branickich, a także warsztaty artystyczne w pracowni przy ul. Krakowskiej.

W Pawilonie Włoskim usłyszymy artystki reprezentujące różnorodne gatunki muzyczne. Koncerty, zaplanowane na godz. 19-22, będą prezentować oryginalne i współczesne brzmienia, przyciągając zarówno miłośników muzyki, jak i tych szukających nowych artystycznych doznań. W Pawilonie pod Orłem zaprezentujemy artystki łączące muzykę klasyczną z współczesnymi brzmieniami. Ta unikalna fuzja gatunków muzycznych będzie trwać około godziny, wprowadzając widzów w niezwykły świat dźwięków i harmonii.

Iluminacje świetlne i warsztaty a na deser wystawa

Iluminacje świetlne będą kluczowym elementem festiwalu, przekształcając park Pałacu Branickich w podwodny świat inspirowany mitologią Venus. Zastosowane zostaną świetlne girlandy, delikatne lampy przy ścieżkach oraz rzeźby świetlne przedstawiające postacie z morskiej mitologii. Kolory błękitu, zieleni i różu stworzą harmonię i tajemniczość, przestrzeń będzie oświetlona niczym podwodne rośliny, pulsujące w rytmie fal.

Ciekawie prezentują się też warsztaty artystyczne skierowane do młodzieży i dorosłych. Rozpoczęły się już w lutym i odbywają się w pracowni Miss God przy ul. Krakowskiej. Uczestnicy, pod okiem doświadczonych instruktorów min. Luizy Wojdy, tworzą instalacje świetlne, które staną się częścią festiwalowej iluminacji. Program warsztatów obejmie multimedia, instalacje świetlne oraz rzeźbę, zapewniając rozwój umiejętności artystycznych i twórczą ekspresję. Warsztaty są bezpłatne i nadal można dołączyć, pisząc maila na adres: [email protected]

W parku przy Ogrodzie Pałacu Branickich odbędzie się także wyjątkowa wystawa sztuki twórców z Białegostoku. Różnorodność mediów, takich jak malarstwo, rzeźba, fotografia i grafika, tkanina, moda podkreśli bogactwo talentów artystycznych tego regionu. Edukacyjne elementy wystawy, takie jak tablice informacyjne i przewodniki, pozwolą zwiedzającym lepiej zrozumieć kontekst i inspiracje artystek. Do tej pory zgłosiło się ponad trzydzieści twórców z regionu!

Integracja i aktywizacja społeczności

Festiwal "Kobiety Wschodu" - Venus Sea Blue ma na celu nie tylko prezentację twórczości kobiet, ale także integrację i aktywizację lokalnych środowisk twórczych. Współpraca z artystami z kraju i zagranicy oraz aktywne zaangażowanie lokalnej społeczności uczyni to wydarzenie wyjątkowym na mapie kulturalnej Białegostoku. Twórcy wydarzenia poprzez koncerty, warsztaty i prezentacje sztuki, zamierzają stworzyć przestrzeń do wspólnej eksploracji twórczości oraz integracji społeczności artystycznej. "Kobiety Wschodu" przeniosą nas w podwodną podróż, gdzie sztuka, muzyka i światło połączą się w jedną magiczną harmonię. Wstęp na wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Robert EL Gendy Q&A

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny