MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koniec sezonu artystycznego 2023/2024 w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Zobacz kto przyszedł na "Halkę" Stanisława Moniuszki

Urszula Śleszyńska
Urszula Śleszyńska
Wszyscy przybyli do OiFP liczyli na muzyczną ucztę
Wszyscy przybyli do OiFP liczyli na muzyczną ucztę Urszula Łobaczewska
Przepięknym, koncertowym wykonaniem "Halki" Stanisława Moniuszki zakończył się sezon artystyczny 2023/2024 w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Wydarzenie przyciągnęło melomanów, ale też dziennikarzy i znane osobistości. To był piękny wieczór, który na pewno pozostanie na długo w pamięci uczestników imprezy.

Koniec sezonu artystycznego 23/24 w OiFP

Wśród osób, które odwiedziły w piątkowy wieczór Operę i Filharmonię Podlaską nie zabrakło samorządowców i artystów. Wszyscy nastawieni na ciekawy muzycznie wieczór.

W kończącym się właśnie sezonie artystycznym Operze i Filharmonii Podlaskiej udało się zorganizować 269 wydarzeń na które przybyło 75 tysięcy osób. W piątkowy (21 czerwca) wieczór publiczność usłyszała koncertowe wykonanie „Halki” Stanisława Moniuszki we włoskiej wersji językowej. Orkiestrę i Chór poprowadził maestro Fabio Biondi, wybitny włoski skrzypek i dyrygent, założyciel zespołu Europa Galante.

A komu mało muzycznych atrakcji, ten będzie mógł jeszcze w niedzielę, 23 czerwca, posłuchać jednego z najbardziej rozpoznawalnych zespółów z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej w Polsce. Stare Dobre Małżeństwo od przeszło trzech dekad prowadzone jest przez Krzysztofa Myszkowskiego – charyzmatycznego pieśniarza, kompozytora i autora o studenckim rodowodzie. Występy tej legendarnej formacji stanowią atrakcję koncertową na niespotykaną dotąd skalę. Stare Dobre Małżeństwo regularnie zapełnia największe i najbardziej prestiżowe sale koncertowe w kraju.

Wystawa i taras widokowy OiFP dostępne również w wakacje

Dodatkowo od 7 czerwca w Sali Wystawowej OiFP można oglądać wystawę prac pokonkursowych III Ogólnopolskiego Triennale Tkaniny Artystycznej Uczniów Szkół Plastycznych. Realizacje prezentowane na Triennale imponują ogromną różnorodnością technik i materiałów, od tradycyjnej tkaniny warsztatowej po batik, haft, filc, a nawet odważne działania reliefowe i przestrzenne. W jednym miejscu spotykają się tradycja i nowoczesność, gdzie materiały tradycyjne, takie jak wełna, bawełna czy juta, kontrastują z włóknami sztucznymi, tekstylnymi, a nawet metalowymi. Wystawa będzie dostępna do 15 września.

Jak co roku na okres letni OiFP otwiera też taras widokowy na dachu. Czynny będzie w czerwcu, lipcu i sierpniu, w soboty i niedziele. W czerwcowe weekendy taras można odwiedzać od godziny 12 do 20 (zakup/odbiór biletów do godz. 19), w lipcu i sierpniu od godz. 12 do 21 (zakup/odbiór biletów do godz. 20.30). Na najwyższy taras można wejść schodami od strony cerkwi pw. św. Marii Magdaleny. Bilet w cenie 15 zł można kupić na stanowisku przy kasach biletowych (foyer OiFP, wejście główne). Dzieci do 13. roku życia mogą wejść nieodpłatnie – wystarczy okazać legitymację szkolną, ale trzeba być pod opieką osoby dorosłej i pobrać bezpłatny bilet na stanowisku przy kasach biletowych (nie dotyczy to szkolnych grup zorganizowanych).

Warto jednak pamiętać, że w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych (opady deszczu, silny wiatr itp.) wejście na taras widokowy nie będzie możliwe.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Lady Pank: rocznica debiutanckiej płyty

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny