MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wykładowcy białostockiej filii Akademii Teatralnej ze stypendiami naukowymi. Zobacz czego uczą na co dzień i co jeszcze robią

OPRAC.:
Urszula Śleszyńska
Urszula Śleszyńska
Białostocka filia Akademii Teatralnej skupia świetnych wykładowców
Białostocka filia Akademii Teatralnej skupia świetnych wykładowców Marta Siergiej
To kolejny sukces białostockiej Akademii Teatralnej. Jej wykładowcy: dr Michał Jarmoszuk (aktorstwo) i mgr Robert Jarosz (reżyseria) otrzymali trzyletnie stypendia Ministra Nauki dla wybitnych młodych naukowców. To duże wyróżnienie, bo do konkursu wpłynęło aż 1708 wniosków o przyznanie stypendium.

Minister Nauki, Dariusz Wieczorek przyznał stypendia 228 młodym naukowcom, w tym 32 doktorantom reprezentującym 53 dyscypliny naukowe i artystyczne. Laureaci konkursu aż przez 3 lata będą otrzymywali stypendia w wysokości 5 390 zł miesięcznie. Na ten cel przeznaczono ponad 44 mln zł.

Wnioski stypendialne były oceniane przez Zespół doradczy do oceny wniosków o przyznanie stypendiów ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki dla studentów i wybitnych młodych naukowców metodą punktową – w ramach poszczególnych dyscyplin nauki i sztuki.

Wykładowcy Akademii Teatralnej ze stypendiami

Doktor Michał Jarmoszuk to aktor, absolwent i wykładowca Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filii w Białymstoku, gdzie prowadzi zajęcia:

  • Gra aktora w masce.

Jest aktorem Białostockiego Teatru Lalek. Realizuje też autorskie projekty teatralne oraz muzyczne.

Z kolei mgr Robert Jarosz to reżyser, dramatopisarz, absolwent reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie Filii w Białymstoku oraz Podyplomowych Studiów Menadżerów Kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W latach 2016–2020 pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. artystycznych w Teatrze Lalek „Guliwer”, wcześniej przez trzy lata pracował tam jako kierownik artystyczny. W Filii prowadzi zajęcia:

  • Dramaturgia – ćwiczenia.

Stypendystom gratulujemy!

od 16 lat
Wideo

Dziś 81. rocznica Ludobójstwa na Wołyniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny