Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

OiFP. Opera już sprzedaje bilety na „Zemstę nietoperza”

Anna Kopeć
"Zemsta nietoperza" wystawiona w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu
"Zemsta nietoperza" wystawiona w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu Dariusz Gdesz/Polaskapress
Premiera jednej z najsłynniejszych operetek wiedeńskich odbędzie się 9 grudnia. Dzieło Straussa będzie wystawiane do końca lutego. Można rezerwować miejsca.

Nie uciekamy od klasyki, przygotowujemy niezwykle barwne przedstawienie kostiumowe widziane poprzez secesję wiedeńską i świat Gustava Klimta, świat delikatnej erotyki, dowcipu, szaleństwa i snu - mówi Andrzej Bubień, reżyser „Zemsty nietoperza”. - To historia o tym, że całe życie jest grą, a ludzie nigdy nie zdejmują masek, cały czas lawirują, oszukują. I jeśli z tego punktu spojrzeć na tekst operetki, to okaże się, że jest niebywale aktualna dzisiaj. Ta historia opowiada kilka ważnych rzeczy też o nas dzisiaj.

Opera i Filharmonii Podlaskiej rozpoczęła sprzedaż biletów na dzieło Johanna Straussa.

To jedna z najsłynniejszych wiedeńskich operetek, skomponowana w rekordowo szybkim czasie, bo zaledwie w ciągu sześciu tygodni. Już po premierowym spektaklu na scenie Theater an der Wien zdobyła sławę i powodzenie. Dzieło, mimo sędziwego wieku, wciąż cieszy się niesłabnącym powodzeniem na całym świecie.

Inwestycje kulturalne. Chcą milionów na kulturę

W operze podlaskiej wprowadzi nas w nastrój karnawału. Reżyserii operetki według libretta Richarda Genée i Karla Haffnera podjął się Andrzej Bubień - wieloletni dyrektor artystyczny Teatru na Wasijewskiej w Sankt Petersburgu. Scenografię zaprojektował prof. Paweł Dobrzycki - znany białostockiej publiczności z realizacji spektakli „Straszny dwór”, „Korczak”, „Upiór w operze”, „Skrzypek na dachu” i „Traviata”.

Akcja operetki rozegra się w efektownych scenografiach nawiązujących do secesji wiedeńskiej, które w pełni oddadzą bogactwo i przepych XIX-wiecznych salonów wiedeńskich. Główną inspiracją projektów scenograficznych stały się prace jednego z najznamienitszych i najbardziej rozpoznawalnych przedstawicieli secesji - Gustava Klimta.

OiFP. Nowości w repertuarze opery podlaskiej
Kierownictwo muzyczne nad spektaklem objął Grzegorz Berniak, dyrygent na stałe współpracujący z operą. Z tancerzami pracuje choreograf Jarosław Staniek, słynący z realizacji takich hitów musicalowych, jak „Jesus Christ Superstar”, „Chicago” czy „Hair”. Magiczną scenografię dopełnią kostiumy autorstwa Anity Bojarskiej, artystki współpracującej z Teatrem Rozrywki. Chór przygotowała prof. Violetta Bielecka.

Premiera „Zemsty nietoperza” odbędzie się 9 grudnia. Operetka będzie gościła na deskach opery do końca lutego. Do sprzedaży trafiła pierwsza pula biletów - na spektakle do końca grudnia. Można także rezerwować miejsca na spektakle do 26 lutego.

Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej

Fryderyk 2016. Orkiestra i Chór Opery i Filharmonii Podlaski...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny