Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Katarzyna Bonda, Mikołaj Buszko, Monika Siecińska-Jaworowska i prof. Wojciech Maksymowicz odebrali nagrody Promotor Polski (zdjęcia, wideo)

Jerzy Doroszkiewicz
Jerzy Doroszkiewicz
VI Wschodni Kongres Gospodarczy. Nagrody Promotor Polski
VI Wschodni Kongres Gospodarczy. Nagrody Promotor Polski Jerzy Doroszkiewicz
Nagrody wręczono podczas VI Wschodniego Kongresu Gospodarczego. Wyróżnienie trafiło do Katarzyny Bondy, Mikołaja Buszki, Moniki Siecińskiej-Jaworowskiej i prof. Wojciecha Maksymowicza.

26 września 2019 r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” uhonorowała czworo laureatów tytułem Promotora Polski.

Jedna z nagród trafiła do Katarzyny Bondy, jednej z najpoczytniejszych autorek kryminałów w Polsce.

- Bardzo miło być produktem i usługodawcą, który ma tak zaszczytny tytuł jak "Promotor Polski", myślę że wszyscy moi koledzy będą mi zazdrościli tego logo - powiedziała Katarzyna Bonda odbierając nagrodę. - Na poważnie - pochodzę z Hajnówki, to małe miasteczko na Podlasiu. Urodziłam się rzeczywiście w Białymstoku, ale to Hajnówka jest moim miejscem rodzinnym. Kiedy wyjeżdżałam z Hajnówki z moimi marzeniami i planami, nie spodziewałam się, że wrócę do Białegostoku żeby odebrać taką nagrodę, że moje książki będą czytane na całym świecie i wychodziły w milionowych nakładach. Oczywiście, nie żyje się i nie robi niczego dla nagród, tylko dla siebie i dla innych ludzi. Ja opowiadam historie, pan Mikołaj tworzy niesamowity festiwal i uduchawia ludzi, osoby które zajmują się medycyną czy biznesem - też każdy ma swoją misję. Obiecuję, że dalej będę promować Polskę i robić to tak skutecznie, żeby wstydu nie było.

Najpopularniejsza autorka powieści kryminalnych w Polsce urodziła się w Białymstoku i wychowała w Hajnówce. Obecnie mieszka w Warszawie. Wszystkie jej powieści zyskały status bestsellerów. Jest autorką trylogii kryminalnej z Hubertem Meyerem: „Sprawa Niny Frank”, „Tylko martwi nie kłamią”, „Florystka”, a także dokumentu kryminalnego „Polskie morderczynie”. Ogromną popularność (ponad 2 miliony sprzedanych egzemplarzy w Polsce) oraz prestiżowe nagrody przyniosła jej seria z profilerką Saszą Załuską: „Pochłaniacz”, „Okularnik”, „Lampiony”, „Czerwony Pająk”. Prawa do wydań zagranicznych zostały dotąd sprzedane do 14 krajów, zakupiły je największe wydawnictwa na świecie.

Jako pierwszy wyróżniony został Mikołaj Buszko – za wymyślenie i zorganizowanie Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej Hajnówka. Festiwal ma na celu prezentację światowego dorobku oraz popularyzację wysokich wartości artystycznych i duchowych muzyki cerkiewnej. Jego formuła stwarza okazję do dyskusji, spotkań, wymiany doświadczeń i nawiązania przyjaźni między uczestnikami z różnych środowisk. Do tej pory we wszystkich edycjach wzięło udział blisko 900 chórów z 40 krajów świata (Europy, Azji, Ameryki Północnej i Afryki).

Nagroda Promotor Polski trafiła również do Moniki Siecińskiej-Jaworowskiej, prezes firmy Suempol.

– Suempol pod jej kierownictwem przekształcił się z przedsiębiorstwa przerabiającego ręcznie krewetki na zlecenie holenderskiego partnera w nowoczesną, międzynarodową firmę, posiadającą zakłady w Bielsku Podlaskim oraz fabryki w Niemczech i we Francji. Suempol zatrudnia ok. 1500 pracowników (w Polsce, Francji, Niemczech, Norwegii i Holandii) i jest europejskim potentatem w produkcji łososia wędzonego – mówi Michał Lipiński, dyrektor Konkursu „Teraz Polska”, uzasadniając nominację.
Statuetkę w imieniu prezes odebrał mąż - Arkadiusz Jaworowski.

Wyróżnienie trafiło również do prof. Wojciecha Maksymowicza.

– Pan profesor mawia, że cudów nie czyni, ale inaczej patrzą na jego pracę pacjenci i ich rodziny. Jest związany z Kliniką Neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie, przy której powstała pierwsza Klinika Budzik dla Dorosłych. I właśnie w uznaniu za dokonania dla Kliniki Budzik dla Dorosłych w Olsztynie pan profesor otrzymuje wyróżnienie Promotor Polski – wyjaśnia Lipiński.

– Jak wielu z Państwa wiadomo, „Teraz Polska” to nie tylko konkurs wyróżniający najlepsze produkty i usługi. To również kwartalnik poświęcony najważniejszym tematom gospodarczym, społecznym i kulturalnym. To Konkurs „Wybitny Polak”, w którym nagradzani są Polacy i osoby polskiego pochodzenia na stałe mieszkający za granicą, którzy przez swoje dokonania i sukcesy promują Polskę. To wreszcie realizowany od 2017 r. projekt Promotor Polski. W jego ramach nagradzane są osoby, których liczne sukcesy przyczyniają się do budowania marki Polska, zarówno w świadomości Polaków, jak i za granicą – mówi Andrzej Czernek, wiceprezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego. – Fundacja chce nagradzać ludzi działających lub wywodzących się z danego regionu, których osiągnięcia współtworzą pozytywny wizerunek naszego kraju. Inicjatywa ta ma pokazać sukcesy w dziedzinie przedsiębiorczości, kultury, nauki, które powinny mieć wpływ na nasze poczucie tożsamości i na naszą dumę – dodaje Czernek.

Nagrody Promotor Polski zostały wręczone podczas VI Wschodniego Kongresu Gospodarczego.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny