MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kandydaci PL2050 o swoich pomysłach na prace w radzie miasta i sejmiku

Andrzej Matys
Andrzej Matys
Kandydaci Trzeciej Drogi - Polski 2050, czyli sześć osób do Rady Miasta Bialystok i jeden kandydat do sejmiku (pierwszy z prawej) podczas prezentacji na osiedlu Leśna Dolina
Kandydaci Trzeciej Drogi - Polski 2050, czyli sześć osób do Rady Miasta Bialystok i jeden kandydat do sejmiku (pierwszy z prawej) podczas prezentacji na osiedlu Leśna Dolina Andrzej Matys
We wtorek (26.03) poznaliśmy kolejnych kandydatów KKW Trzecia Droga - Polska 2050. To sześć osób, które walczą o mandaty białostockich radnych w okręgu nr 4 i jeden kandydat do podlaskiego sejmiku. Prezentacja odbyła się podczas konferencji na białostockim osiedlu Leśna Dolina.

Jak powiedział Marcin Dziemian, Leśna Dolina to jedno z pięciu osiedli w okręgu nr 4, które nie ma ma żadnego zielonego obszaru funkcjonalnego, który można nazwać parkiem. Oznacza to, że kilkadziesiąt tysięcy białostoczan jest pozbawionych spokojnego miejsca do wypoczynku.

- Teren za blokami przy ul. Batalionów Chłopskich to działka miejska, którą można niewielkim kosztem zaadaptować na park o charakterze leśnym. Niestety zaniedbania miasta sprawiły, że część tej działki jest na tyle niebezpieczna, że rosnące tu topole i osiki zagrażają życiu, zdrowiu i mieniu mieszkańców. Dlatego należy jak najszybciej usunąć drzewa już przewrócone i te zagrażające budynkom – uważa lider listy w okręgu 4 i kandydat partii Szymona Hołowni.

Czytaj również:

Jego zdaniem, Białystok ma wiele działek, które można przekształcić w parki kieszonkowe lub leśne, bo korzystali z nich mieszkańcy. - Tworzenie funkcjonalnych obszarów zielonych będzie jednym z celów radnych PL2050 w nowej radzie miasta – zapowiedział Marcin Dziemian.
Pozostali kandydaci na radnych z partii Szymona Hołowni to:

  • Monika Drozdowska (chce walczyć o poprawę jakości komunikacji miejskiej, co ma zapewnić m.in. mniejsze korki oraz lepsze zarobki dla mieszkańców, którzy dojadą do zakładów z lepszymi ofertami pracy w dalszych częściach miasta),
  • Tomasz Kempisty (obiecuje wspierać rozwój małej i średniej przedsiębiorczości w mieście),
  • Katarzyna Bielska (zamierza dbać o zdrowie i rozwój fizyczny mieszkańców Białegostoku),
  • Bogdan Kułak (emeryt, który chce zainicjować utworzenie regionalnego centrum seniora),
  • Agnieszka Ignatowicz (jako radna zapowiada wspieranie rozwoju budownictwa społecznego, jako szansy na mieszkanie),
  • Łukasz Kierznowski (chce by sejmik stworzył wojewódzki system stypendiów dla studentów wszystkich rodzajów studiów i kierunków).
od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny