IV liga. Wigry Suwałki kontynuują triumfalny marsz, ale KS Wasilków nie odpuszcza

Piłkarze z Wasilkowa (ciemniejsze stroje) nie bez trudu wygrali 2:1 w Bielsku Podlaskim facebook.com/turbielsk
Wigry Suwałki nie tylko zamierzają awansować do III ligi, ale chcą też uczynić to w imponującym stylu. Powstrzymać lidera nie zdołała Wissa Szczuczyn, przegrywając na wyjeździe 0:5. Za Biało-Niebieskimi jak cień podąża KS Wasilków, który wygrał 2:1 trudny mecz w Bielsku Podlaskim z Turem.

Od triumfu 3:1 w starciu na szczycie w Wasilkowie piłkarze Wigier odnieśli pięć zwycięstw, notując w nich imponujący bilans bramkowy 32:0. O tym, że suwalczanie mają szczelną obronę i wiele argumentów w ataku przekonała się Wissa, która tylko do końcówki pierwszej połowy utrzymywała bezbramkowy remis.

Wigry - Wissa 5:0. Zmarnowali rzut karny, wykorzystali dwa rzuty wolne

W strugach ulewnego deszczu suwalczanie mieli przewagę, ale nie potrafili przełożyć tego na gole, marnując nawet rzut karny. Aż nadeszła 41. minuta, kiedy ni to po strzale, ni to po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Macieja Makuszewskiego futbolówka wylądowała wreszcie w siatce ekipy ze Szczuczyna.

Jeszcze przed zmianą stron z wolnego, tym razem już w pełni zamierzony sposób, przymierzył Kacper Głowicki i było 2:0 dla Biało-Niebieskich. Po przerwie liderzy dokładali kolejne trafienia i zakończyli spotkanie z dorobkiem pięciu goli, zachowując miejsce na szczycie tabeli.

Tur - KS Wasilków 1:2. Odmienili losy potyczki w kilka minut

KS Wasilków ma coraz mniejsze szanse na wyprzedzenie Wigier, ale nie odpuszcza. W Bielsku Podlaskim wiceliderowi nie było łatwo, a Tur w 50. minucie objął nawet prowadzenie, po strzale Marcina Bazylewskiego. Potem jednak goście w kilka minut odwrócili losy potyczki. Po rzutach rożnym bramki zdobyli najpierw Kacper Niedźwiecki, a wkrótce po nim najlepszy strzelec IV ligi - Jan Pawłowski.

- Uważam, że rozegraliśmy dobre zawody i mimo przegranego meczu jestem dumny z postawy chłopaków. Mieliśmy ośmiu młodzieżowców w wyjściowym składzie, którzy dźwignęli to i zawiesiliśmy rywalom wysoko poprzeczkę. Niestety, z czterech bardzo dobrych sytuacji wykorzystaliśmy tylko jedną, a i przy straconych golach można było zachować się znacznie lepiej - komentuje w klubowych mediach trener Tura Dariusz Szklarzewski.

WYNIKI 32. KOLEJKI

• Tur Bielsk Podlaski - KS Wasilków 1:2 (0:0). Bramki: 1:0 - Bazylewski (50), 1:1 - Niedźwiecki (58), 1:2 - Pawłowski (60).
  • Hetman Skłodowscy Tykocin - Promień Mońki 3:2 (1:0). Bramki: 1:0 - Dymek (45), 1:1 - Chojnowski (51), 2:1 - Dymek (61), 2:2 - Godlewski (79), 3:2 - Sawicki (90).
  • Wigry Suwałki - Wissa Szczuczyn 5:0 (2:0). Bramki: 1:0 - Makuszewski (41), 2:0 - Głowicki (45), 3:0 - Cudowski (50), 4:0 - Omilianowicz (80), 5:0 - Gużewski (81).
  • MOSP Białystok - Czarni Czarna Białostocka 3:1 (3:0). Bramki: 1:0 - Turczewski (11), 2:0 - Sacharewicz (33), 3:0 - Kupiński (38), 3:1 - Bienasz (86).
  • Sparta 1951 Szepietowo - Cresovia Siemiatycze 2:3 (2:2). Bramki: 1:0 - Kapica (8), 2:0 - Hładuniuk (27), 2:1 - Mantur (30), 2:2 - Kowalczuk (35), 2:3 - Piotrowski (90).
  • KS Michałowo - Krypnianka Krypno 5:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Szadłowski (39), 2:0 - Grabowski (47), 3:0 - Roszkowski (49), 3:1 - Ołów (58), 4:1 - Kuźma (66), 5:1 - Szadłowski (69).
  • Warmia Grajewo - KS Śniadowo 2:0 (0:0). Bramki: 1:0 - Żbikowski (58), 2:0 - Edison (87).
  • Orlęta Czyżew - Dąb Dąbrowa Białostocka 6:0 (2:0). Bramki: 1:0 - Jastrzębski (4), 2:0 - Steć (26), 3:0 - Jaźwiński (48), 4:0 - Szycko (50-samobójcza), 5:0 - Jastrzębski (66), 6:0 - Zakrzewski (68).
  • KS Grabówka - Ruch Wysokie Mazowieckie 4:2.

1. Wigry Suwałki 32 87 153-29
2. KS Wasilków 32 87 124-25
3. Ruch Wysokie Mazowieckie 32 77 97-40
4. Warmia Grajewo 32 73 105-37
5. Tur Bielsk Podlaski 32 52 58-46
6. MOSP Białystok 32 48 60-60
7. Wissa Szczuczyn 32 46 62-70