Regionalny Puchar Polski: Wigry Suwałki - Olimpia Zambrów 3:2 po dogrywce. To był mecz godny finału (zdjęcia)

Migawki z finału wojewódzkiego Pucharu Polski Wigry Suwałki - Olimpia Zambrów
Migawki z finału wojewódzkiego Pucharu Polski Wigry Suwałki - Olimpia Zambrów Anna Gryza-Aneszko
Emocjonujące widowisko obejrzeli kibice w Suwałkach w finale Pucharu Polski na szczeblu województwa podlaskiego. Po zakończonym dogrywką widowisku Wigry wygrały 3:2 z Olimpią Zambrów. W nagrodę Biało-Niebiescy dostali 40 tys. złotych i będą reprezentować nasz region na szczeblu centralnym, którego pierwsza runda zostanie przeprowadzona 25 września.

Bohaterem Wigier by Kamil Zalewski, który przed tym sezonem trafił do suwalskiego klubu z... Zambrowa. Doświadczony napastnik rozstał się z Olimpią w niezbyt miłych okolicznościach i był bardzo zmotywowany, co potwierdził strzeleniem dwóch goli.

Postawa Zalewskiego przechyliła szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy, bo faworytem finału trudno było wskazać. Zambrowanie co prawda opuszczają szeregi trzecioligowców, ale na finał przywieźli najmocniejszy skład i robili wszystko, by na boisku IV ligi osłodzić sobie gorycz degradacji.

Wigry - Olimpia 3:2. Asysta i gol Macieja Makuszewskiego

Goście rozpoczęli bardzo dobrze i szybko objęli prowadzenie. Po rzucie wolnym z niewielkiej odległości gola strzelił głową Eryk Jarzębski. Wigry ruszyły do odrabiania strat i dopięły swego w 33. minucie. Po długo rozgrywanej, cierpliwie przeprowadzonej akcji, piłka trafiła na prawą stronę do Macieja Makuszewskiego. Ten dokładnie dograł ją w pole karne, a Zalewski zdobył swoją pierwszą w finale bramkę.

Po zmianie stron gospodarze zaliczyli drugie trafienie. Po zagraniu piłki ręką przez Adama Radeckiego sędzia podyktował rzut karny, zamieniony na gola przez Makuszewskiego. Olimpia szybko odpowiedziała, a indywidualną akcję celnym uderzeniem od poprzeczkę zakończył Bartosz Ciborowski.

Rozstrzygnięcie zapadło dopiero w pierwszej połowie dogrywki. W 99. minucie Zalewski znów znalazł sobie miejsce w polu karnym Olimpii i wykorzystał dośrodkowanie Przemysława Modzelewskiego, zapewniając Wigrom wygrana i zdobycie Pucharu Polski na szczeblu naszego województwa.

- To był mecz godny, finału. Widzieliśmy wszystko, co ważne: wielkie mocje, pięć goli, dogrywka, wspaniała atmosfera na trybunach i wzorowa organizacja spotkania. Naprawę, bardzo dobrze się to oglądało - ocenia prezes Podlaskiego Związku Piłki Nożnej Sławomir Kopczewski.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z finałowej potyczki w Suwałkach. Ich autorką jest Anna Gryza-Aneszko.

WYNIK FINAŁU

• Wigry Suwałki - Olimpia Zambrów 3:2 po dogrywce (1:1, 2:2) po dogrywce.
  • Bramki: 0:1 - Eryk Jarzębski (19), 1:1 - Kamil Zalewski (33), 2:1 - Maciej Makuszewski (59-karny), 2:2 - Bartosz Ciborowski (69), 3:2 - Kamil Zalewski (99).
  • Wigry: Dębski - Kozłowski (103. Kubrak), Berezjanskij, Karankiewicz, Gulbierz (55. Trąbka), Osipiuk, Makuszewski, (84. Mościcki), Gużewski, Głowicki (96. Modzelewski), Zalewski, Cudowski (110. Omilianowicz).
  • Olimpia: Jasionek - Ciborowski, Wybraniec, Radecki, Gościniarek (77. Szatała), Jarzębski (54. Gojko, 109. Siudak), Korczak (67. Jakimiuk), Malinowski, Romanowicz (85. Bayer), Parobczyk, Drapsa (100. Truchan).