Taras Romanczuk jedzie na Euro 2024. Kapitan Jagiellonii w meczu z Ukrainą strzelił gola, ale też doznał kontuzji. Polska wygrała 3:1

Kapitan Jagi strzelił gola na 3:0
Kapitan Jagi strzelił gola na 3:0 Sylwia Dąbrowa
Taras Romanczuk strzelił gola w wygranym meczu Polski z Ukrainą 3:1. Kapitan Jagiellonii Białystok swój występ okupił kontuzją. Na szczęście nie na tyle poważną, żeby ominęły go mistrzostwa Europy, które już w piątek zaczynają się w Niemczech. Trener Biało-Czerwonych Michał Probierz po tym meczu ogłosił kadrę na Euro 2024.

Taras Romanczuk strzelił gola w meczu z Ukrainą

Polska - Ukraina 3:1 na Stadionie PGE Narodowym. To przedostatni sprawdzian kadry Probierza przed Euro 2024. Wypadł znakomicie, bowiem już po pół godzinie gry było 3:0 dla Biało-Czerwonych. Pierwszą bramkę zdobył Sebastian Walukiewicz, na 2:0 podwyższył Piotr Zieliński, a trzeciego gola zdobył strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pochodzący z Ukrainy Taras Romanczuk.

Ukraińcy przed przerwą zdobyli gola honorowego, a w drugiej połowie Polacy kontrolowali grę i utrzymali do końca dwubramkowe prowadzenie.

Kontuzja Tarasa Romanczuka

Niestety, zwycięstwo zostało okupione kilkoma kontuzjami. Wiadomo, że na Euro nie pojedzie Arkadiusz Milik, który już w 2. minucie nabawił się urazu i opuścił boisko. Kontuzja jest na tyle poważna, że wyklucza jego udział w ME. W drugiej połowie staw skokowy skręcił też Taras Romanczuk, który także z tego powodu został zmieniony.

Na szczęście jak poinformował PZPN, ten uraz nie wykluczy udziału kapitana mistrzów Polski w zbliżającej się imprezie.

Po podsumowaniu badań lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski potwierdził, że w ciągu kilku dni uda się doprowadzić zawodników (w tym Tarasa Romanczuka - przyp. red.) do pełnej dyspozycji i ich udział w EURO 2024 nie jest zagrożony

W czasie meczu z Ukrainą ucierpiało jeszcze kilku zawodników. Oprócz Milika i Romanczuka urazy zgłosili:

• Nicola Zalewski,
  • Michał Skóraś,
  • Bartosz Salamon,
  • Jakub Kiwior,
  • Kacper Urbański.

Po meczu z Ukrainą Probierz skreślił trzech piłkarzy, którzy nie pojadą na ME. Oprócz Milika w kadrze nie znaleźli się Jakub Kałuziński i Paweł Bochniewicz., Euro 2024 zaczyna się w piątek 14 czerwca. Polska pierwszy mecz rozegra dwa dni później z Holandią.

Kadra piłkarskiej reprezentacji Polski na Euro 2024:

bramkarze: Marcin Bułka (OGC Nice), Łukasz Skorupski (Bologna FC), Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn);

obrońcy: Jan Bednarek (Southampton FC), Bartosz Bereszyński (Empoli FC), Paweł Dawidowicz (Hellas Werona), Jakub Kiwior (Arsenal Londyn), Tymoteusz Puchacz (FC Kaiserslautern), Bartosz Salamon (Lech Poznań), Sebastian Walukiewicz (Empoli FC);

pomocnicy: Przemysław Frankowski (RC Lens), Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin), Jakub Moder (Brighton&Hove Albion), Jakub Piotrowski (Łudogorec Razgrad), Taras Romanczuk (Jagiellonia Białystok), Bartosz Slisz (Atlanta United), Damian Szymański (AEK Ateny), Sebastian Szymański (Fenerbahce Stambuł), Michał Skóraś (Club Brugge), Kacper Urbański (Bologna FC), Nicola Zalewski (AS Roma), Piotr Zieliński (SSC Napoli);

napastnicy: Adam Buksa (Antalyaspor), Robert Lewandowski (FC Barcelona), Krzysztof Piątek (Istanbul Basaksehir), Karol Świderski (Hellas Werona).