MKTG SR - pasek na kartach artykułów

I sesja Rady Powiatu Białostockiego. Przewodniczącą samorządu została Bożena Nienałtowska. Starostowie pozostali na swoich funkcjach

OPRAC.: wal
Na pierwszym posiedzeniu po wyborach z 7 kwietnia radni powiatowi złożyli ślubowanie i wybrali władze samorządu. Przewodniczącą rady została Bożena Nienałtowska
Na pierwszym posiedzeniu po wyborach z 7 kwietnia radni powiatowi złożyli ślubowanie i wybrali władze samorządu. Przewodniczącą rady została Bożena Nienałtowska Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Jan Perkowski ponownie starostą, Roman Czepe ponownie wicestarostą. Z kolei Bożena Nienałtowska pierwszy raz została przewodniczącą rady powiatu białostockiego. W głosowaniu tajnym radni powiatowi zebrani na pierwszej sesji kadencji 2024-2029 wybrali władze powiatu białostockiego. Tym samym potwierdzenie uzyskał układ sił wykrystalizowany podczas wyborów 7 kwietnia.

Rada Powiatu Białostockiego liczy 27 radnych. 14 należy do klub PiS, trzech do Naszego Podlasia, ośmiu do Koalicji Obywatelskiej i dwóch do Trzeciej Drogi Polski 2050-PSL. Podczas pierwszej sesji, na której radni odebrali zaświadczenie o wyborze i złożyli ślubowanie, obecnych było 26 radnych.

I sesja Rady Powiatu Białostockiego

Do objęcia fotela przewodniczącego rady PiS rekomendował Bożenę Nienałtowską, a Koalicja Obywatelska Anna Grycuk. W głosowaniu tajnym 17 głosów otrzymała radna Prawa i Sprawiedliwości. Dziewięć padło na przedstawicielkę KO.

Bożena Nienałtowska jest radną z okręgu nr 2, który obejmuje gm. Suraż, Juchnowiec Kościelny i Zabłudów. W wyborach 7 kwietnia poparło ją 1102.

Z kolei walce o fotel starosty stanęli dotychczasowy starosta Jan Perkowski z PiS i liderka opozycji spod szyldu KO Jolanta Den. W głosowaniu tajnym ponownie w takim samy stosunku głosów wygrał kandydat Prawa i Sprawiedliwości.

Mam nadzieję na dobra współprace z opozycja, A panu życzymy zdrowia - mówiła Jolanta Den gratulując Janowi Perkowskiego.

Starosta zapewnił, że nic się nie zmienia.

- Nie są ważne szyldy partyjne. Tak naprawdę działamy na rzecz mieszkańców powiatu białostockiego. Ponad podziałami. Najbardziej liczy się człowiek, nie funkcje - mówił Jan Perkowski.

Jeszcze lepszy wynik w głosowaniu tajnym uzyskał kandydujący na wicestarostę Roma Czepe, który pełnił tę funkcję przez ostatnie 5,5 roku. Otrzymał 18 głosów.

- Bardzo serdecznie dziękuję - powiedział Roma Czepe.

Na pozostałych członków zarządu powiatu białostockiego starostwa zaproponował kandydatury dotychczasowych jego członków: Zdzisława Łukaszewicz i Henryka Suchockiego z PiS oraz Jana Gradkowskiego z Naszego Podlasia. Otrzymali odpowiednio 21, 20 i 20 głosów.

- Nie ma to jak starzy, dobrzy znajomi - podsumował przewodnicząca rady skład nowego zarządu w takim samym składzie jak poprzednio.

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny