MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Powiat białostocki obchodził 25-lecie. Odznaczono osoby zasłużone dla rozwoju powiatu

ma
Była to okazja do podsumowania minionego ćwierćwiecza oraz podziękowań i odznaczeń osobom zasłużonym dla rozwoju powiatu. W jubileuszowych uroczystościach w czwartek, 11 kwietnia wziął udział Robert Jabłoński, dyrektor Gabinetu Marszałka w urzędzie marszałkowskim, który przekazał władzom powiatu pamiątkowy grawerton od zarządu województwa

– Powiat białostocki to doskonały przykład dobrej współpracy samorządów różnych szczebli. Gratuluję i dziękuję wszystkim samorządowcom zaangażowanym w jego rozwój, na co dzień widzimy namacalne efekty waszej pracy w postaci dróg, ośrodków zdrowia czy szkół, które są rozbudowywane, rewitalizowane. Cieszę się, że samorząd województwa swoim wsparciem, nie tylko finansowym, mógł przyczynić się do realizacji tych inwestycji, by mogły służyć mieszkańcom– zaznaczył dyrektor.

Starosta białostocki Jan Bolesław Perkowski podkreślił, że powiat i jego funkcjonowanie zmieniły się przez te lata. Przedstawił też najważniejsze dokonania i zmiany, które zaszły na przełomie ostatnich lat.

Powiat białostocki obchodził 25 - lecie

– Od momentu powstania powiat białostocki przeszedł długą drogę. Ostatnie lata były trudne, ale udało się jednak utrzymać dobry poziom rozwoju, by teraz dumnie zaprezentować te najważniejsze, największe inwestycje powiatu. Cieszę się również, że możemy ponad podziałami robić coś dobrego dla mieszkańców, że tutaj ważny jest człowiek – mówił starosta.

ZOBACZ TAKŻE: https://poranny.pl/powiat-bialostocki-kupil-nowe-ciagniki-z-osprzetem-zeby-lepiej-dbac-o-swoje-drogi/ar/c1-17846135

Wartość wszystkich inwestycji w powiecie białostockim zrealizowanych w ciągu ostatnich 5 lat wyniosła 29 mln zł. Były to m.in.:

  • remonty i przebudowy
  • szkół
  • domów pomocy społecznej
  • szpitali
  • dróg

W inwestycjach tych wielokrotnie partycypowało Województwo Podlaskie.

W trakcie uroczystości wręczono odznaczenia oraz wyróżnienia tym, którzy najbardziej przyczynili się do rozwoju Ziemi Białostockiej. Medal Zasłużonych dla Powiatu Białostockiego otrzymał marszałek Artur Kosicki, a w jego imieniu odebrał go dyrektor Robert Jabłoński. Wyświetlony został film, w którym zaprezentowano najważniejsze inwestycje oraz najpiękniejsze tereny powiatu białostockiego. Uroczystość uświetniał recital wokalny.

W wydarzeniu wzięli udział parlamentarzyści, m.in.: senator Marek Komorowski, wojewoda podlaski Jacek Brzozowski, samorządowcy z regionu, przedstawiciele służb mundurowych oraz pracownicy jednostek powiatu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny