MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Białystok. Interwencja w sprawie zaśmieconych placów zabaw. Mieszkaniec: "Młodzież zamiast kopać piłkę na boisku, kopie puszki i butelki"

Jakub Wróblewski
Jakub Wróblewski
Do naszej redakcji zwrócił się mieszkaniec Białegostoku z prośbą o interwencję. Zwrócił uwagę na zaśmiecone place zabaw znajdujące się przy kilku ulicach w Białymstoku.

Zwrócił się do nas mieszkaniec z prośbą o interwencję w sprawie zaśmieconych placach zabaw. Czytelnik chcący zachować anonimowość przekazuje, że bałagan panuje na kilku placach zabaw m.in. przy ulicy Zachodniej, Merkurego, Jagiełły, Łodzińskiego, Bacieczki oraz Szkolnej.

Bałagan jest od początku roku. Zgłaszaliśmy już dawno sprawę do miasta. Jednak spotkało się to z brakiem reakcji. Od dwóch miesięcy dzieci bawią się na brudnym placu zabaw. Młodzież zamiast kopać piłkę na boisku, to kopie puszki i butelki - przekazuje oburzony czytelnik.

Odpowiedź miasta

Miasto przekazuje, że Zarząd Mienia Komunalnego ma zawartą umowę na stałe utrzymanie czystości i porządku oraz pielęgnację zieleni na terenach sportowo-rekreacyjnych w okresie wzmożonego korzystania przez mieszkańców, tj. od 1 kwietnia do 31 października.

Na terenach cieszących się dużym zainteresowaniem sprzątanie odbywać się będzie codziennie od poniedziałku do piątku. Natomiast w okresie jesienno-zimowym sprzątanie zlecane jest po stwierdzeniu złego stanu sanitarno-porządkowego podczas kontroli przez pracowników Zarządu Mienia Komunalnego - informuje Agnieszka Błachowska z Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Urzędniczka przekazuje, że od stycznia 2023 r. przeprowadzono ponad 60 kontroli terenów rekreacyjnych. Część kontroli została przeprowadzona na wskazanych przez czytelnika placach zabaw. W wyniku kontroli dokonano ponad 30 zleceń uprzątnięcia terenu i opróżnienia śmietniczek. Ponadto w maju ma zostać wymieniony piasek we wszystkich piaskownicach na terenach rekreacyjnych.

Czytaj też:Weekend w Białymstoku. Przed nami wiele wydarzeń i atrakcji. Sprawdź, co będzie działo się w mieście i okolicach

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny