MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Andruszkiewicz: Głosowanie na pana Hołownię i Polskę 2050 to zmarnowany głos

Andrzej Matys
Andrzej Matys
W poniedziałek (21.08) wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz zorganizował w Białymstoku konferencję. Mówił, że mieszkańcy Podlaskiego nie powinni głosować na Szymona Hołownię i jego partię
W poniedziałek (21.08) wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz zorganizował w Białymstoku konferencję. Mówił, że mieszkańcy Podlaskiego nie powinni głosować na Szymona Hołownię i jego partię Andrzej Matys
W poniedziałek (21.08) w Białymstoku podlaski poseł PiS i wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz skrytykował program Polski 2050 dla województwa podlaskiego. Jego zdaniem, głosowanie na partię Szymona Hołowni skończy się tym, że mieszkańcy stracą poczucie bezpieczeństwa, a nagle pojawi się Donald Tusk.

Ponieważ niedawno Szymon Hołownia zaprezentował program swojej partii na wybory, wiceminister Andruszkiewicz postanowił przypomnieć, co lider Polski 2050 mówił nie tylko na spotkaniu przedwyborczym, ale również podczas swojej kariery politycznej.

Spis treści

Podlaskie jest konserwatywne, a Hołownia

- Szymon Hołownia będzie podlaskim liderem koalicyjnej listy PSL i PL2050. Pan Hołownia i jego doradcy wiedzę, że większość mieszkańców naszego województwa cechuje się bardzo mocnym przywiązaniem do wartości konserwatywnych, chrześcijańskich, a w związku z ostatnimi działaniami na wschodzie bardzo ważna jest kwestia bezpieczeństwa militarnego i bezpieczeństwa społecznego to fundamenty działania PiS. Szymon Hołownia zabiegając o poparcie Podlasian też będzie odwoływał się do tych wartości, bo wie, że głosząc swoje dotychczasowe poglądy, tego poparcia nie zdobędzie – mówił Adam Andruszkiewicz.

Czytaj również:

Dlatego postanowił ostrzec mieszkańców regionu i przypomnieć prawdziwe postulaty Szymona Hołowni wypowiadane w mediach. Zarzucił więc liderowi PL2050, że był przeciwko budowie zapory na granicy z Białorusią, która chroni przed atakami hybrydowymi reżimu białorusko-rosyjskiego, który przerzuca na naszą stroną nielegalnych migrantów.

Bez zapory na granicy i bez 800+

- Być może głos na Szymona Hołownię oznacza demontaż zapory w Podlaskiem. Pan Hołownia wypowiadał się też jako zwolennik przyjęcia euro, co uderzyłoby niezwykle w kieszenie mieszkańców naszego województwa. Oznaczałoby to likwidację polskiej waluty, drożyznę i utratę suwerenności walutowej – mówił wiceminister cyfryzacji.

Czytaj również:

Przekonywał też, że wybór Szymona Hołowni oznaczałby likwidację 800+, bo lider PL2050 mówił, że jest przeciwko temu rozwiązaniu, więc jeśli zyska poparcie mieszkańcy Podlaskiego nie będą mogli liczyć na comiesięczne 800 zł na dziecko.

Nie będzie gotówki i ten światopogląd…

Kolejnym grzechem Hołowni ma być likwidacja gotówki, a zastąpienie jej pieniądzem cyfrowym. – Rząd jest przeciwko temu. Gotówka powinna zostać w obiegu, a rozwiązania cyfrowe mogą być alternatywą, a nie przymusem – tłumaczył Adam Andruszkiewicz.

Na zakończenie dodał, że Hołownia często zmienia światopogląd, bo gdy trzeba odwołuje się do Boga i Kościoła, a jednocześnie potrafi pojawić się na czarnych protestach, na których rzucano obelgi na Kościół. – Głosowanie na pana Hołownię oznacza więc zmarnowany głos, bo tak naprawdę z pudełka wyskoczy Donald Tusk, jako prawdziwy lider – podsumował wiceminister Andruszkiewicz.

Czytaj również:

PL2050: Wypowiedzi lidera warto znać

- A głosując na pana Andruszkiewicza pozwalamy mu na to, by immunitet poselski nadal chronił go przed prokuratorem i wyjaśnieniem stawianych mu zarzutów. Jego wiarygodność jest znikoma, tak samo jak znajomość pełnych wypowiedzi naszego lidera. Przypomnę zatem, że Szymon Hołownia nie jest zwolennikiem likwidacji obrotu gotówkowego. Natomiast gotówka musi pozostać w obrocie, gotówka nie może być zakazana z wielu powodów. Pierwsze to powody prawne, a drugie to powody takie, że ludzie mają, muszą mieć prawo do prywatności. Zwłaszcza w państwie, które tak inwigiluje ludzi również ich rachunki bankowe jak robi to państwo PIS. Sam często używa gotówki, płaci gotówką. I w tej sprawie my i nasi posłowie wypowiadali się mnóstwo razy, również dementując wyrwany fragment powielanej przez rywali politycznych wypowiedzi – skomentował Maciej Żywno, kandydat na senatora i wiceprezes Polski 2050 Szymona Hołowni.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny