8. Międzynarodowe Targi Książki. Festiwal literacki "Na...

  8. Międzynarodowe Targi Książki. Festiwal literacki "Na pograniczu kultur". PROGRAM [ZDJĘCIA]

  (dor)

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Chris Carter spotka się z czytelnikami w niedzielę, 14 kwietnia, o godz. 12.30 w sali kameralnej opery
  1/5
  przejdź do galerii

  Chris Carter spotka się z czytelnikami w niedzielę, 14 kwietnia, o godz. 12.30 w sali kameralnej opery ©Edward Wroniewski

  Przypominający rockmana autor kryminałów przyjedzie na festiwal literacki „Na pograniczu kultur” w ramach 8. Międzynarodowych Targów Książki w Białymstoku. Chris Carter w Białymstoku przedstawi "Galerię umarłych".
  Chris Carter na dwa tygodnie przed księgarską premierą przywiezie do opery przy Odeskiej polskie wydanie swojej najnowszej książki „Galeria umarłych”.

  Zobacz galerię

  – To prawdziwa gwiazda tego gatunku – ekscytuje się Andrzej Kalinowski, pomysłodawca i organizator białostockich Targów Książki. – Na spotkania z Carterem zawsze przychodzą tłumy fanów.

  Urodzony w Brazylii pisarz po maturze wyjechał do Stanów, gdzie studiował psychologię i zaburzenia kryminalne na Uniwersytecie Michigan.
  Jako psycholog kryminalny Biura Prokuratora Stanu Michigan badał i przesłuchiwał licznych zbrodniarzy, w tym seryjnych morderców. Później przez 10. lat próbował swoich sił w świecie rocka. Wtedy zaczął ozdabiać swoje ciało tatuażami. Wreszcie napisał „Krucyfiks”, mroczny kryminał o seryjnym zabójcy, i powołał do życia detektywa Roberta Huntera. Carter w swoich powieściach często przywołuje wiedzę zdobytą podczas pracy kryminalnego psychologa. Pisze krótkimi zdaniami, każdy z rozdziałów ma po kilka stron.

  – Czytelnik najlepiej jest w stanie skupić się na krótkich zdaniach, liczących najwyżej pięć, sześć słów – mówi Carter w rozmowie z Małgorzatą Stuch z Naszego Miasta Warszawa. – Także współczesne systemy komunikowanie np. Facebook czy SMS-y to krótkie zdania i skróty. Czytelnik naszych czasów, a zwłaszcza młody czytelnik lubi czytać krótkie zdania. Wydawnictwo Sonia Draga, które wydaje w Polsce Cartera, obiecuje, że w Białymstoku będzie miała miejsce ogólnopolska premiera jego najnowszej książki „Galeria umarłych”. Oczywiście o kolejnym seryjnym mordercy psychopacie.

  Wcześniej gwiazdą festiwalu była Katarzyna Bonda  1 3 4 5 6 »

  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Porannego za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Porannego za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  GAZ-SYSTEM realizuje program społeczny „GAZ-SYSTEM dla edukacji”

  GAZ-SYSTEM realizuje program społeczny „GAZ-SYSTEM dla edukacji”

  Pokaż się w internecie! >> Zapisz się za darmo do lokalnej bazy firm.

  Pokaż się w internecie! >> Zapisz się za darmo do lokalnej bazy firm.

  Oto lista najbardziej popularnych ginekologów - Białystok, woj. podlaskie

  Oto lista najbardziej popularnych ginekologów - Białystok, woj. podlaskie