8. Międzynarodowe Targi Książki. Festiwal literacki "Na...

  8. Międzynarodowe Targi Książki. Festiwal literacki "Na pograniczu kultur". PROGRAM [ZDJĘCIA]

  (dor)

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Chris Carter spotka się z czytelnikami w niedzielę, 14 kwietnia, o godz. 12.30 w sali kameralnej opery
  1/5
  przejdź do galerii

  Chris Carter spotka się z czytelnikami w niedzielę, 14 kwietnia, o godz. 12.30 w sali kameralnej opery ©Edward Wroniewski

  Przypominający rockmana autor kryminałów przyjedzie na festiwal literacki „Na pograniczu kultur” w ramach 8. Międzynarodowych Targów Książki w Białymstoku. Chris Carter w Białymstoku przedstawi "Galerię umarłych".
  Chris Carter na dwa tygodnie przed księgarską premierą przywiezie do opery przy Odeskiej polskie wydanie swojej najnowszej książki „Galeria umarłych”.

  Zobacz galerię

  – To prawdziwa gwiazda tego gatunku – ekscytuje się Andrzej Kalinowski, pomysłodawca i organizator białostockich Targów Książki. – Na spotkania z Carterem zawsze przychodzą tłumy fanów.

  Urodzony w Brazylii pisarz po maturze wyjechał do Stanów, gdzie studiował psychologię i zaburzenia kryminalne na Uniwersytecie Michigan.
  Jako psycholog kryminalny Biura Prokuratora Stanu Michigan badał i przesłuchiwał licznych zbrodniarzy, w tym seryjnych morderców. Później przez 10. lat próbował swoich sił w świecie rocka. Wtedy zaczął ozdabiać swoje ciało tatuażami. Wreszcie napisał „Krucyfiks”, mroczny kryminał o seryjnym zabójcy, i powołał do życia detektywa Roberta Huntera. Carter w swoich powieściach często przywołuje wiedzę zdobytą podczas pracy kryminalnego psychologa. Pisze krótkimi zdaniami, każdy z rozdziałów ma po kilka stron.

  – Czytelnik najlepiej jest w stanie skupić się na krótkich zdaniach, liczących najwyżej pięć, sześć słów – mówi Carter w rozmowie z Małgorzatą Stuch z Naszego Miasta Warszawa. – Także współczesne systemy komunikowanie np. Facebook czy SMS-y to krótkie zdania i skróty. Czytelnik naszych czasów, a zwłaszcza młody czytelnik lubi czytać krótkie zdania. Wydawnictwo Sonia Draga, które wydaje w Polsce Cartera, obiecuje, że w Białymstoku będzie miała miejsce ogólnopolska premiera jego najnowszej książki „Galeria umarłych”. Oczywiście o kolejnym seryjnym mordercy psychopacie.

  Wcześniej gwiazdą festiwalu była Katarzyna Bonda  1 3 4 5 6 »

  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.poranny.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Kobiety poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, fałszerz, dilerka

  Kobiety poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, fałszerz, dilerka

  Każdy inny, wszyscy równi. Przez centrum Białegostoku przeszedł I Marsz Równości

  Każdy inny, wszyscy równi. Przez centrum Białegostoku przeszedł I Marsz Równości

  Wojsko wyprzedaje sprzęt z demobilu. Okazyjne ceny [OFERTY Z MAJA 2019]

  Wojsko wyprzedaje sprzęt z demobilu. Okazyjne ceny [OFERTY Z MAJA 2019]