MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wystawa „Pomiędzy” Dawida Smacznego w Domu Kultury „Śródmieście” już 28 listopada. Warto przyjść i zobaczyć wyjątkowe obrazy

OPRAC.:
Urszula Śleszyńska
Urszula Śleszyńska
Obrazy Dawida Smacznego hipnotyzują
Obrazy Dawida Smacznego hipnotyzują Dawid Smaczny
Już we wtorek, 28 listopada w Domu Kultury "Śródmieście" będzie można oglądać wystawę wyjątkową. Dawid Smaczny zaprezentuje swoje pracy, które ukazują jak wielką wyobraźnią dysponuje artysta. Wstęp na wernisaż jest bezpłatny, rozpocznie się on o godz. 18. Ekspozycję można oglądać od wtorku do piątku w godz. 10-18. Będzie czynna do 29 grudnia.

Spis treści

Wystawę „Pomiędzy” Dawida Smacznego w Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku będzie można oglądać już od wtorku, 28 listopada.

Magiczny świat pełen pasji w obrazach Dawida Smacznego

Dawid Smaczny to artysta niezależny, urodzony w 1976 r. w Białymstoku, absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Grottgera w Supraślu. W młodości specjalizował się w tkaninie artystycznej, obecnie uprawia malarstwo sztalugowe w technice akrylowej. Jego prace wpisują się w szeroko rozumiany nurt współczesnego realizmu magicznego. Prywatnie miłośnik literatury science fiction oraz audiofil. Jego osobiste pasje, umiejętność dostrzegania ludzkich emocji oraz problemów współczesności, takich jak samotność, mają znaczący wpływ na tematy powstałych prac.

- Podczas tworzenia zawsze towarzyszy mi muzyka – najczęściej ze stajni starego, dobrego 4AD, jak Dead Can Dance czy Pieter Nooten - mówi Dawid Smaczny. - A po drodze zawsze znajdzie się też jakaś książka. Sam czas powstawania obrazu to czas pracy i samodyscypliny. Jest to także przygoda, która na końcu nie zawsze jest taka, jak założyłem – rozprowadzając pierwszy kolor, tworząc pierwszy kształt – pozostaje ona do końca pewną tajemnicą.

Malarstwo sztalugowe i gobeliny

Prezentowane obrazy to pejzaże umiejscowione w magicznej, surrealistycznej przestrzeni. Są personifikacją uczuć takich jak strach, nadzieja, czy tęsknota. Ukazują „stan zawieszenia” pomiędzy wielopłaszczyznową teraźniejszością, w której żyjemy, a miejscem, w którym chcielibyśmy być. Motywami przewodnimi są wielowymiarowe bramy i portale czy też kompozycje z elementami fantastycznej architektury inspirowanej światem florofantomowym.

- Pomimo rzucającej się w pierwszej chwili aury przygnębienia czy też melancholii bijącej z obrazów to myślę, że odbiorca dostrzeże również nadzieję towarzyszącą każdej ze scen, a także wszechobecne życie oraz jego pragnienie pod różnymi postaciami – podsumowuje Dawid Smaczny.

Wystawę tworzą obrazy oraz prace z wczesnej działalności Dawida Smacznego – gobeliny. Te unikatowe tkaniny zostały wykonane przede wszystkim splotem płóciennym oraz w technice własnej, a wykończone drewnianymi elementami wpisującymi się w kompozycję tkaniny.

Wernisaż wystawy już 28 listopada

Wernisaż wystawy „Pomiędzy” Dawida Smacznego odbędzie się 28 listopada (wtorek) o godz. 18 w Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku (ul. Jana Kilińskiego 13, II piętro). Ekspozycję można oglądać od wtorku do piątku w godz. 10-18, wstęp wolny. Wystawa będzie czynna do 29 grudnia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Hanna Lis o bogatym facecie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny