MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory samorządowe 2024. Kandydaci na radnych powiatowych podsumowali inwestycje drogowe i zapowiedzieli kolejne

Jakub Wróblewski
Jakub Wróblewski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
W środę 27 marca kandydaci PiS od rady powiatu oraz sejmiku podsumowali inwestycje drogowe zrealizowane w powiecie. Jednocześnie zapowiedzieli, że jeżeli ponownie zostaną wybrani do rady będą realizowali kolejne. Zwrócili uwagę na potrzebę budowy ścieżek rowerowych oraz łączenia już istniejących.

Podsumowanie inwestycji drogowych w powiecie białostockim

Starosta powiatu białostockiego Jan Perkowski prezentował co udało się zrealizować samorządowi podczas mijającej kadencji.

Udało się nam przebudować ponad 120 km dróg. Pozyskaliśmy na to 130 mln zł z rządowego funduszu rozwoju dróg. Inwestycje w powiecie białostockim w tej kadencji, to kwota 570 mln zł. Udało się nam dużo, ale nie mówimy stop. Potrzebujemy jeszcze jednej kadencji, aby powiat białostocki się zmienił. Posiadamy do przebudowy prawie 482 km z 1100 km dróg. Do wzmocnienia nawierzchni jest ok. 126 km. Mamy dosyć dużo potrzeb - podkreślił starosta powiatu białostockiego.

Jednocześnie starosta oraz kandydat PiS do rady powiatu białostockiego przekazał, że samorząd ma już zakończone oraz jest w trakcie opracowywania dokumentacji na 109 km dróg.

Chcemy, aby nasz powiat nadal dynamicznie rozwijał się we wszystkich kierunkach. Być ponad podziałami w 15 gminach powiatu białostockiego, tak jak się to udawało nam do tej pory - zaznaczył starosta Jan Perkowski.

Starosta przekazał, że plan na następną kadencję zakłada m.in. budowę ścieżek rowerowych. Samorząd ma obecnie zaplanowane budowę około 100 km ścieżek. Jan Perkowski powiedział, że chce połączyć istniejące ciągi rowerowe ze sobą. Wicestarosta Roman Czepe poinformował, że obecny zarząd na starcie kadencji zastał 72 dokumentacje, które w dużej mierze były zdezaktualizowane.

Zrealizowaliśmy inwestycje nawet te, które nasi poprzednicy trzymali na wybory, ale ich nie realizowali. Ogrom zrobionych dróg, ale nie tylko. Mimo realizacji przedsięwzięć drogowych, inwestowaliśmy chociażby w szpital w Łapach czy szkoły - mówił Roman Czepe.

Kandydaci zwracają uwagę na potrzebę budowy kolejnych ścieżek rowerowych

Kandydat PiS w wyborach do sejmiku województwa podlaskiego Mariusz Gromko przekazał, że mieszkańcy podczas rozmów często wskazują na potrzebę rozwoju infrastruktury drogowej.

W sejmiku województwa podlaskiego również będę zabiegał o środki na wsparcie tych inwestycji, tak aby były zabezpieczone, żebyśmy połączyli najciekawsze elementy naszego województwa siecią dróg rowerowych - zapowiedział Mariusz Gromko.

Henryk Suchocki członek zarządu rady powiatu białostockiego zwrócił uwagę, że gmina Supraśl szybko urbanizuje się w związku z czym rozwija się tam sieć szkół. Dlatego też potrzeba jest modernizacja dróg oraz budowa chodników i ścieżek rowerowych. Przewodniczący rady powiatu białostockiego Zenon Żukowski również zwrócił uwagę na potrzebę budowy ścieżek rowerowych w szczególności w gminach, które okalają Białystok.

Zobacz też:Kilometrowa ścieżka pieszo-rowerowa z Wasilkowa do Dąbrówek. Poprawi bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Zobacz zdjęcia z otwarcia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny