MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kilometrowa ścieżka pieszo-rowerowa z Wasilkowa do Dąbrówek. Poprawi bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Zobacz zdjęcia z otwarcia

Jakub Wróblewski
Jakub Wróblewski
Ścieżka ma od 2,5 do 3 metrów szerokości. Rozpoczyna się od ul. Piłsudskiego w Wasilkowie i prowadzi wzdłuż ulic 11 Listopada i Starowiejskiej.
Ścieżka ma od 2,5 do 3 metrów szerokości. Rozpoczyna się od ul. Piłsudskiego w Wasilkowie i prowadzi wzdłuż ulic 11 Listopada i Starowiejskiej. Wojciech Wojtkielewicz
W środę 6 marca odbyło się oficjalne otwarcie ścieżki pieszo-rowerowej z Wasilkowa do Dąbrówek. Nowa inwestycja znacznie poprawi bezpieczeństwo pieszych oraz rowerzystów. Mieszkańcy od dłuższego czasu zabiegali o inwestycje. Koszt kilometrowej ścieżki wyniósł około 2 mln zł.

Ścieżka pieszo-rowerowa z Wasilkowa do Dąbrówek

Ścieżka ma od 2,5 do 3 metrów szerokości. Rozpoczyna się od ul. Piłsudskiego w Wasilkowie i prowadzi wzdłuż ulic 11 Listopada i Starowiejskiej. Inwestycje udało się zrealizować m.in. dzięki blisko 1 mln zł to dotacji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Tego rodzaju inwestycje są szalenie potrzebne ze względu na potrzeby wspólnot lokalnych. Jazda na rowerze jest jednym z elementów zdrowego trybu życia. Każdy, kto doświadczył tej przyjemności nie ma co do tego wątpliwości. Z drugiej strony jest rzecz równie ważna, czyli bezpieczeństwo tych, którzy korzystają z tej drogi - mówił wojewoda podlaski Jacek Brzozowski.

Wojewoda podlaski przekazał, że woj. podlaskie pod względem długości ścieżek rowerowych w przeliczeniu na liczbę mieszkańców zajmuje trzecie miejsce w Polsce.

Współpraca gminy oraz powiatu

Inwestycję udało się zrealizować również dzięki współpracy powiatu białostockiego oraz gminy Wasilków.

Mam nadzieję, że te środki nadal będą spływały do powiatu białostockiego, bo mamy 1100 km dróg i dużo potrzeb. Uważam, że jest to pierwszy etap tego ciągu pieszo-rowerowego. Musimy go dociągnąć, aby mieszkańcy mieli komfortowe warunki przemieszczania się - mówił starosta białostocki Jan Perkowski.

Dodatkowo starosta przekazał, że jest plan, aby w następnej kadencji stworzyć plan budowy ścieżek rowerowych. Wszystko po to, aby łączyć ścieżki.

Burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz przekazał, że o inwestycję mocno zabiegała sołtys wsi Dąbrówki Tamara Tyszkiewicz - Winogrodzka.

Ta inwestycja cieszy, ponieważ dotychczas było tutaj niebezpiecznie. Ważna inwestycja, chcemy takich na terenie gminy Wasilków jeszcze więcej. Mamy chociażby potrzebę zrealizowania połączenia rowerowego pomiędzy Wasilkowem a Nowodworcami, czy Jurowcami. Liczę na to, że ta współpraca będzie i zrealizujemy kolejne przedsięwzięcia - podkreślił podczas otwarcia burmistrz Wasilkowa.

Mieszkańcy od dawna zabiegali o inwestycje

O inwestycję zabiegała również radna powiatowa Jadwiga Piotrowska.

Zależało mi bardzo na tym, żeby ta ścieżka powstała. Zabiegałam w starostwie o to jako radna powiatowa oraz wspólnie z radnymi gminnymi chociażby Anną Pszczółką. Zależało mi najbardziej na bezpieczeństwie dzieci, ponieważ dojeżdżały rowerami do szkoły podstawowej. Wielokrotnie mieszkańcy zgłaszali to mnie potrzebę budowy ścieżki, ponieważ martwili się o bezpieczeństwo dzieci - wspominała radna Jadwiga Piotrowska.

Całość kosztowała około 2 mln zł, z czego blisko 1 mln zł to dotacja z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Powiat białostocki i gmina Wasilków przeznaczyły na zadanie po 508 tys. zł.

Zobacz też:Na plaży w Dojlidach powstaje park linowy. Otwarcie nowej atrakcji planowane jest na majówkę 2024. To kolejna inwestycja BOSiR na kąpielisku

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny