MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Łomży. Premier apelował o mobilizację przed wyborami.

Jakub Wróblewski
Jakub Wróblewski
Wideo
od 16 lat
W środę 4 października premier Mateusz Morawiecki spotkał się z mieszkańcami Łomży oraz powiatu łomżyńskiego. Spotkanie miało charakter otwarty. Szef rządu apelował o mobilizację przed wyborami. Zapowiedział program skierowany do mniejszych miejscowości, który ściągnie do mniejszych miejscowości inwestorów. Spotkanie z premierem Morawieckim odbędzie się w Hali Kultury przy ul. Stary Rynek 6. Wizyta wzbudziła dużo emocji.

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził woj. podlaskie

W środę premier Mateusz Morawiecki odwiedził również Zambrów. Poruszał tam kwestie związane z seniorami. -Tak długo, jak Prawo i Sprawiedliwość będzie kierowało polskim rządem, tak długo będzie przekazywać jak najwięcej środków na poprawę życia seniorów; to wielkie zobowiązanie rządu, że będziemy taką politykę kontynuować - powiedział w środę w Zambrowie premier Mateusz Morawiecki.

Następnie premier spotkał się w Łomży z mieszkańcami Ziemi Łomżyńskiej. Łomżyńska Hala Kultury wypełniła się po brzegi. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy, samorządowcy, podlascy politycy PiS posłowie, senatorowie, wojewoda oraz marszałkowie województwa podlaskiego.

Premier na początku wystąpienia przywołał postać Hanki Bielickiej, która była silnie związana z Łomżą.

Przywołuje jej słowa, które kiedyś powiedziała w jednym z wywiadów. Mówiła: "My Polacy mamy taką siłę witalną, która powoduje, że mimo różnych kryzysów, które na nas spadają ciągle przemy do przodu." Myślę, że są to bardzo dobre słowa o Polsce, które są aktualne także dzisiaj - mówił premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu apeluje o mobilizację

Premier podkreślił wagę zbliżających się wyborów. Powiedział, że zbliżające się wybory zdecydują o przyszłości naszych dzieci, a nawet wnuków. Mateusz Morawiecki apelował do wszystkich zgromadzonych o mobilizację. Podczas spotkania premier mówił o szansach na rozwój, a także zagrożeniach. Szef rządu zabrał na spotkanie do Łomży tzw. "teczkę Tuska". Pierwszym dokumentem, który zaprezentował premier była zgoda na przymusową relokację migrantów. -W tej teczce są dokumenty, które pokazują, że rząd Platformy Obywatelskiej godził na dziesiątki tysięcy ludzi - mówił premier. Wspominał również o "pakcie migracyjnym"

Nielegalna imigracja i mur na granicy Polsko-Białoruskiej

Oni chcą dzisiaj doprowadzić do tego, aby Polska była zmieniona kulturowo. Żeby wpuszczać tutaj nielegalnych migrantów z krajów muzułmańskich. Mam szczególny komunikat do polskich kobiet. Drogie panie, islamscy imigranci i prawa kobiet tych rzeczy nie da się ze sobą pogodzić. Nielegalni muzułmańscy imigranci nie szanują praw kobiet - mówił Mateusz Morawiecki. Premier zwrócił uwagę na problemy z imigrantami jakie występują obecnie w europejskich krajach. - Na zachodzie przyjmowali nielegalnych migrantów. Zobaczcie co się teraz tam dzieje. W ostatnich 3-4 tygodniach w samej tylko Szwecji zginęło w ulicznych strzelaninach 12 osób - przekazał premier. Mateusz Morawiecki podkreślił, że w czwartek na spotkaniu Rady Europejskiej w Granadzie postawi twarde veto w sprawie nielegalnej imigracji.

Kolejne dokumenty przywoływane przez premiera dotyczyły muru na granicy Polsko-Białoruskiej. -Mieszkańcy woj. podlaskiego dzisiaj przez waszą ziemię przechodziłyby tabunu nielegalnych migrantów z krajów muzułmańskich i nie tylko. Zobaczcie jak głosowała Platforma Obywatelska. Ona chciała, aby ta granica była granicą chaosu. Mielibyście dzisiaj tutaj zamęt, zamieszanie, ferment na całego - mówił premier.

Kolejnym dokumentem opublikowanym były odtajnione fragmenty planów obronnych z 2011 roku. -Panie Boże broń nas przed takimi ludźmi, którzy chcą na pastwę ruskich sołdatów pól Polski - powiedział premier.

Podsumowanie dotychczasowych lat

W trakcie spotkana szef rządu podsumowywał dotychczasowe lata. Mówił o zrealizowanych inwestycjach oraz programach.

Są dwie wizje Polski. Dwie wizje rozwoju społeczno-gospodarczego. Polska wizja Jarosława Kaczyńskiego oraz niemiecka wizja Donalda Tuska - powiedział premier podczas spotkania.

Mateusz Morawiecki zapowiedział Polska zawsze będzie bronić interesów rolników. Powiedział, że rząd zawsze będzie pomagał rolnikom. - Powiedzieliśmy Komisji Europejskiej albo przedłużycie zakaz przywożenia ukraińskiego zboża po 15 września albo sami to zrobimy. Nie przedłużyli zatem sami przedłużyliśmy zakaz. Tak będziemy zawsze postępować - podkreślił premier.

Wizja rozwoju Polski premiera

Szef rządu prezentował swoją wizję na rozwój Polski. Mówił, że niedługo Polacy i Polki będą mieli okazję żyć na poziomie mieszkańców z bogatych zachodnich krajów. Jednocześnie Mateusz Morawiecki przeprosił za dotychczasowe błędy.

Nie jesteśmy idealni. Potykaliśmy się nie raz. Ja również popełniałem błędy. Za te błędy chciałem wszystkich przeprosić. Nie ma powrotu do tych błędów. Nie ma powrotu do niewłaściwej rzeczywistości. Mimo tych błędów, myślę, że jak każdy Polak zamknie telewizor, Internet, to sam dojdzie do wniosku jak się zmieniła Polska w ostatnim czasie(...)Ten, kto nic nie robi, nie popełnia błędów - mówił Mateusz Morawiecki.

Premier opowiadał o przygotowanych przez Prawo i Sprawiedliwość propozycji. Matusz Morawiecki zapowiedział preferencje dla wszystkich inwestorów. Specjalne ulgi, przywileje i wielkie inwestycje w infrastrukturę, uzbrojenie terenu drogi. Skorzystać na tym miałby średnie oraz mniejsze miejscowości takie jak Łomża, Zambrów, Mońki czy Wysokie Mazowieckie.

Po przemówieniu premier zaprezentował kandydatów PiS w zbliżających się wyborach do Sejmu i Senatu.

Wizyta wzbudziła dużo emocji

Przed spotkaniem premiera w Łomży działacze Koalicji Obywatelskiej z woj. podlaskiego zorganizowali konferencję prasową, która była poświęcona wizycie Mateusza Morawieckiego. W briefingu wzięli udział kandydatka KO w wyborach do Sejmu Alicja Łepkowska-Gołaś, radny miejski Piotr Serdyński oraz radny wojewódzki Jacek Piorunek.

Ten rząd nas okrada z naszych własnych pieniędzy, a na pewno wyprowadzi nas z Unii Europejskiej, a to nie jest dla nas dobrą rzeczą. Mam nadzieję, że w Hali Kultury dzisiaj premier zostanie poinformowany przez prezydenta miasta Łomży, o tym jak w fatalnym stanie są finanse tego miasta i co i kto na to wpłynęło - mówiła Alicja Łepkowska-Gołaś.

Działacze KO rozdawali na łomżyńskim rynku gazetkę 100 afer PiS-u.

Zobacz też:Wojewoda wydał zezwolenie na budowę odcinka S19 Bielsk Podlaski - Boćki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Łomży. Premier apelował o mobilizację przed wyborami. - Gazeta Współczesna

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny