Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tango Prohibicja w weekend u Węgierki. Wygraj bilet

Anna Kopeć
Aktorzy (od lewej): Mateusz Witczuk, Monika Zaborska-Wróblewska, Agnieszka Możejko-Szekowska i Bernard Bania wykonają piosenki o miłości i nienawiści, tęsknocie i niespełnieniu
Aktorzy (od lewej): Mateusz Witczuk, Monika Zaborska-Wróblewska, Agnieszka Możejko-Szekowska i Bernard Bania wykonają piosenki o miłości i nienawiści, tęsknocie i niespełnieniu fot. Andrzej Zgiet
"Prohibicja to fikcja" - mówi gospodarz wieczoru Mieczysław "Wódz" Wodziński w spektaklu "Tango Prohibicja". Czy to prawda? Sami się przekonajcie.

W weekend Teatr Dramatyczny wystawia m.in. widowisko w klimacie polskiego międzywojnia. "Tango Prohibicja" w reżyserii i według scenariusza Macieja Zakliczyńskiego przygotowane pod opieką artystyczną Agnieszki Korytkowskiej-Mazur to utrzymane w musicalowo-kabaretowej konwencji przedstawienie z muzyką graną na żywo.

Aktorzy (a może także śpiewacy i tancerze) sprytnie manewrują piosenkami wciągając widza w dwudziestolecie międzywojenne. Atmosferę tych szalonych czasów tworzą głównie za pomocą zabawy, piosenek i kostiumów.

Sama historia może wydawać się trochę zagmatwana i niejasna. W sylwestra 1938 roku Magiczny Ensemble chce dołączyć swój kabaret Prohibicja do elity lokali rozrywkowych miasta. Trochę brakuje tu pomysłu na akcję, bohaterów. Jednak fabuła nie jest najważniejsza. Ten wodewil ze znanymi, przedwojennymi szlagierami przede wszystkim ma cieszyć ucho i oko. I to twórcom udaje się znakomicie.

Na scenie widzimy ambitnego i zazdrosnego dyrektora nonszalanckiego Mieczysława "Wodza" Wodzińskiego (Bernard Bania), jego rozwiązłą żonę, czyli Jadwigę "Ziółko" Ziółkiewiczównę (Agnieszka Możejko-Szekowska), narwanego niespełnionego ułana Tadeusza "Dymka" Dymowskiego (Mateusz Witczuk), pokorną sierotę Leokadię "Śliwkę" Plumenbaum (Monika Zaborska-Wróblewska) i typa spod ciemnej gwiazdy Anatola "Gorzkiego" Żołądkowskiego (Piotr Szekowski).

Dla naszych Czytelników mamy dwa dwuosobowe bilety na sobotni lub niedzielny (9 lub 10 maja) spektakl o godz. 20. Aby otrzymać jeden z nich wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego chcieliby Państwo obejrzeć ten spektakl? Na odpowiedzi czekamy do piątku, 8 maja do godz. 11 pod adresem [email protected]. W treści maila należy obowiązkowo podać imię, nazwisko, nr kontaktowy i wybrany termin spektaklu.

Zaplanuj wolny czas - koncerty, kluby, kino, wystawy, sport

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny