Święto ulicy Kilińskiego. W tym roku wirtualnie (zdjęcia, wideo)

Jerzy Doroszkiewicz
Jerzy Doroszkiewicz
Święto ulicy Kilińskiego - wspomnienia
Święto ulicy Kilińskiego - wspomnienia Archiwum WOAK/PIK
W tym roku inaczej niż zwykle obchodzimy Święto Ulicy Jana Kilińskiego. Biorą w nim udział miejskie instytucje, które mieszczą się przy tej ulicy.

W tym roku inaczej niż zwykle obchodzimy Święto Ulicy Jana Kilińskiego. Biorą w nim udział miejskie instytucje, które mieszczą się przy tej ulicy. W niedzielę, 24 maja 2020, od godz. 11 zacznie się wirtualny spacer spacer historyczny, który poprowadzą: Dyrektor Domu Kultury "Śródmieście" Wojciech Bokłago, Dyrektor Galerii im. Sleńdzińskich w Białymstoku Jolanta Szczygieł-Rogowska oraz Dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku Robert Sadowski. Opowiedzą nam między innymi kim był Jan Kiliński i dlaczego ta ulica została właśnie tak nazwana. Będziemy mogli również zobaczyć archiwalne zdjęcia wozów bojowych oraz powstanie Muzeum Wojska. Nie zabraknie informacji jak wyglądała ul.Kilińskiego na przełomie XVIII, XIX i XX wieku. Fakty oraz anegdoty z pewnością zainteresują białostoczan.

- Święto Ulicy Kilińskiego przypada w najbliższą niedzielę, 24 maja. Będzie inne niż do tej pory, bo bez roześmianych tłumów na ulicy. Ale może uśmiech na twarzach wywoła nasza galeria wspomnień, fotografie z ostatnich kilku lat, na których widać radość, zabawę, po prostu bycie razem

– zaprasza Krystyna Kunicka, instruktor PIK. - Kiedyś spotkamy się na ulicy Kilińskiego, a tymczasem powspominajmy. I jeszcze niespodzianka: jeśli ktoś z Państwa w weekend będzie przechodził ulicą Kilińskiego, to proszę zerknąć na okna naszej galerii.

Podlaski Instytut Kultury zaprasza do wspólnego powspominania radosnych, niedzielnych spotkań na jednej z najpiękniejszych ulic Białegostoku. Od ponad 60 lat PIK ma tu swoją siedzibę, kiedyś pod nazwą Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku, a jeszcze wcześniej Wojewódzki Dom Kultury.

Mowa oczywiście o ulicy Jana Kilińskiego – pełnej kawiarnianych ogródków, klimatycznych restauracji, galerii, instytucji kultury, zwieńczonej piękną, zabytkową bryłą pałacyku gościnnego.

To tutaj raz do roku, w maju, bawili się białostoczanie przy dźwiękach kapel, występach zespołów i solistów, a nade wszystko biorąc udział w zabawach i animacjach ulicznych przygotowanych z ogromną pomysłowością przez instruktorów Podlaskiego Instytutu Kultury i wielu innych placówek kulturalnych mieszczących się w sąsiedztwie.

Teraz oglądasz: Święto ulicy Kilińskiego 2017

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny
Dodaj ogłoszenie