MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Spółka komunalna Stadion Miejski. Szefem jej rady nadzorczej nie jest już Łukasz Prokorym. Zobacz, kto zastąpił marszałka

OPRAC.: wal
Marszałek Łukasz Prokorym
Marszałek Łukasz Prokorym Wojciech Wojtkielewicz
Niecały miesiąc trwała przygoda Łukasza Prokoryma ze spółką miejską Stadion Miejski. W kwietniu został przewodniczącym jej rady nadzorczej. Po wyborze na marszałka województwa zrezygnował z nadzorowania podmiotu praw handlowego w całości należącego do miasta Białystok. Z kolei inny członek władz zarządu województwa - Jacek Piorunek - zasiada jeszcze w radzie nadzorczej Komunalnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Ale i on wzorem marszałka zamierza skupić się tylko na zarządzaniu województwem.

By nie było cienia wątpliwości, że zachodzi konflikt interesów po wyborze na marszałka zrezygnowałem z zasiada w radzie nadzorczej spółce stadionowej - mówi Łukasz Prokorym. - Poza tym, funkcja marszałka jest na tyle absorbująca, że nie ma czasu ani możliwości na inne aktywności.

Dlatego Łukasz Prokorym zawiesił praktykę czynnego radcy prawnego. Swoją aktywności skupi na zarządzaniu województwa. Marszałkiem został 7 maja, o tym jak na pierwszym posiedzeniu nowo wybranego sejmiku ukonstytuowała się większość złożona z 16 radnych radnych KO, Trzeciej Drogi i dwóch wybranych z listy PiS: Marka Malinowskiego i Wiesławy Burnos, którzy w poprzedniej kadencji zasiadali w zarządzie województwa podlaskiego tworzonego przez Zjednoczoną Prawicę.

Łukasz Prokorym w poprzedniej kadencji samorządy był przewodniczącym rady miasta Białystok. Jest liderem miejskich struktur PO w Białymstoku.

Marszałek wierzy, że z takiego samego założenia jak on wyjdzie też inny członek zarządu województwa Jacek Piorunek. Od lat zasiada w radzie nadzorczej Komunalnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Białymstoku. Jest jej sekretarzem. Taki wpis widnieje w Biuletynie Informacji Publicznej a stronie Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Już zgłosiłem prezydentowi gotowość rezygnacji - mówi Jacek Piorunek. I przypomina, że na uregulowanie poprzednich aktywności ma trzy miesiące czasu. Podobnie jak marszałek Prokorym, on także chce skupić się jedynie na zarządzaniu województwem.

W radzie nadzorczej spółki stadionowej jej nowym szefem został zasiadający w niej od lat - Cezary Gil. Z jej sekretarza na wiceprzewodniczącą awansowała Anna Augustyn, a na wolne miejsce opuszczone przez marszałka wszedł Kamil Waligóra, który został sekretarzem.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny