MKTG SR - pasek na kartach artykułów

"Scena Mistrzów" już dziś w Ratuszu. Zobaczcie kto wystąpi i jakie utwory znajdą się w repertuarze

OPRAC.:
Urszula Śleszyńska
Urszula Śleszyńska
Wystąpią Krystyna Gołaszewska - flet i Robert Marat - fortepian. A o muzyce opowie Tomasz Baranowski.
Wystąpią Krystyna Gołaszewska - flet i Robert Marat - fortepian. A o muzyce opowie Tomasz Baranowski. Materiały promocyjne muzeum
Już we wtorek, 12 marca o godz. 18 niezła gratka dla wszystkich melomanów. W Ratuszu (ul. Rynek Kościuszki 10) odbędzie się bowiem koncert muzyki poważnej z cyklu "Scena Mistrzów". Wystąpią Krystyna Gołaszewska - flet i Robert Marat - fortepian. A o muzyce opowie Tomasz Baranowski. W programie utwory: Georga Philipa Telemanna, Johanna Nepomuka Hummela, Franza Schuberta, Philippa Gauberta, Fryderyka Chopina i Paula Genina.

To będzie wyjątkowy koncert. Nie zabraknie cudownych dźwięków. Wśród występujących będzie m.in. Krystyna Gołaszewska. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Warszawie Filii w Białymstoku, którą ukończyła z wyróżnieniem. W latach 2004–2005 prowadziła klasę fletu w Keimyung University F. Chopin Academy of Music w Daegu w Korei Południowej, w latach: 2006–2012 pełniła obowiązki Kierownika Zakładu Instrumentów Dętych, Akordeonu, Perkusji i Gitary, 2012-13r. Kierownika Zakładu Kameralistyki, 2016-2020r. Prodziekan Wydziału, prowadzi klasę fletu w UMFC w Warszawie Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny, Edukacji Muzycznej i Wokalistyki w Białymstoku oraz w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku.

Była członkiem kwintetu dętego Senza Battuta (1990–2007), z którym nagrała płytę z muzyką m.in. Bizeta, Bozzy, Gershwina, Poulenca. Dokonała również nagrania CD z muzyką fletową kompozytorów polskich (Szeligowski, Tansman, Kilar, Szałowski) oraz nagrań dla rozgłośni Polskiego Radia i Telewizji Białystok (Trojan, Poulenc, Hue, Debussy). Występowała jako solistka i kameralistka w kraju i za granicą (Niemcy, Szwajcaria, Rosja, Węgry, Czechy, Słowacja, Korea Południowa). Juror ogólnopolskich i makroregionalnych konkursów muzycznych. Regularnie prowadzi konsultacje klasy fletu w szkołach muzycznych.

Prowadziła również zajęcia w ramach kursów muzycznych w Dusznikach-Zdroju, w Nowym Sączu oraz Letnich Kursów Interpretacji dla Toho Gauken College of Drama and Music w Tokio (2006, 2010) i dla studentów Uniwersytetu Soai w Osace (2010, 2013).

"Scena Mistrzów" już we wtorek w Ratuszu

Na scenie wystąpi też Robert Marat. To pianista i pedagog, profesor w Akademii Muzycznej im. Grażyny Bacewicz, gdzie prowadzi klasę fortepianu. Wychowanek szkół muzycznych Białymstoku, które ukończył pod kierunkiem Heleny Frankiewicz (uczennicy Aleksandra Michałowskiego). Dyplom pianistyczny uzyskał w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Andrzeja Jasińskiego (1988).

Studiował również kameralistykę pod kierunkiem prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej, a także grę na organach i klawesynie. Jest laureatem konkursów pianistycznych (m.in. Karola Szymanowskiego w Łodzi) oraz wielu nagród w zakresie muzyki kameralnej. Prowadził klasę fortepianu na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym Akademii im. Fryderyka Chopina w Białymstoku (2002-2007). Jako kameralista współpracował z Mozarteum w Salzburgu.

Prowadzi aktywną działalność jako pianista występując z orkiestrami symfonicznymi i recitalami solowymi w kraju i za granicą. Jako kameralista w recitalach pieśni towarzyszył wybitnym śpiewakom: Henryce Januszewskiej, Iwonie Hossie, Urszuli Kryger, Kałudi Kałudowowi. Występował na prestiżowych festiwalach takich jak "Warszawska Jesień", "Salzburger Festspiele". Dokonał wielu nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji oraz na płytach CD. Dla wytwórni Selene nagrał po raz pierwszy w historii fonografii utwory Raula Koczalskiego i Aleksandra Michałowskiego, które ukazały się w serii "Wielka tradycja chopinowska".

Bilety w cenie 15 zł są do nabycia w Ratuszu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Błysk i cekiny czyli gwiazdy w Cannes

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny