STUDNIÓWKA
  2019

  Szalona zabawa na studniówkach!

  Rozwiń
  STUDNIÓWKA
  Zwiń
  Robert Tyszkiewicz intwerweniuje w sprawie Adama...

  Robert Tyszkiewicz intwerweniuje w sprawie Adama Andruszkiewicza. Jest pismo do ABW

  (mg)

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Przemysł zbrojeniowy w Polce, czy polityka energetyczna - m.in. takimi zagadnieniami jako poseł interesował się Adam Andruszkiewicz, nowy wiceminister cyfryzacji. Jego interpelacjom przyjrzał się poseł PO Robert Tyszkiewicz i skierował interwencję poselską do ABW.- Lektura interpelacji złożonych przez pana posła wygląda jak lista życzeń służb specjalnych Federacji Rosyjskiej - uważa Robert Tyszkiewicz.
  Robert Tyszkiewicz interweniuje w sprawie Adama Andruszkiewicza
  1/12
  przejdź do galerii

  Robert Tyszkiewicz interweniuje w sprawie Adama Andruszkiewicza ©Wojciech Wojtkielewicz

  To już kolejna interwencja w ABW w sprawie Adama Andruszkiewicza, który tuż przed Nowym Rokiem otrzymał nominację na wiceministra cyfryzacji. Burza zaczęła się od raportu „The Weapo-nization of Culture: Kremlin’s traditional agenda and the export of values to Central Europe”, opublikowanego przez węgierski think-tank Political Capital Institute w 2016 r. W raporcie znalazły się nazwiska polskich polityków, którzy „mogą pozostawać pod wpływem służb Federacji Rosyjskiej”. Wśród wymienionych znalazł się również Adam Andruszkiewicz.

  - Składam do szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego interwencję poselską zszokowany lekturą ostatnich interpelacji poselskich posła Adama Andruszkiewicza. Od listopada ubiegłego roku pan poseł Andruszkiewicz złożył 93 interpelacje głównie w zakresie dotyczącym obronności, bezpieczeństwa narodowego, energetyki i polityki zagranicznej. Chciałbym przypomnieć, że pan poseł jest członkiem komisji łączności z Polakami z zagranicą oraz członkiem grupy bilateralnej sympatyków Aleksandra Łukaszenki, zwanej grupą przyjaźni polsko-białoruskiej. W swojej aktywności komisyjnej i poselskiej nie zajmuje się zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa - podkreśla szef podlaskiej PO poseł Robert Tyszkiewicz.

  A jednak Adam Andruszkiewicz pyta o sprawy związane z obronnością i bezpieczeństwem.

  - Lektura interpelacji złożonych przez pana posła wygląda jak lista życzeń służb specjalnych Federacji Rosyjskiej - uważa Robert Tyszkiewicz.

  I podaje przykłady o co pyta nowy wiceminister cyfryzacji: zakup samolotów myśliwskich nowej generacji (jakie są koszty, jakie przeznaczenie samolotu), plany powstania nowej 18. Dywizji Zmechanizowanej, polityka energetyczna Polski do 2040 roku, utworzenie wojsk obrony cyberprzestrzeni, nowe dostawy karabinków BERYL i MINI-BERYL

  Nowego wiceministra z Podlaskiego krytykuje i opozycja, i narodowcy

  - Pytania Adama Andruszkiewicza nie mają charakteru interwencyjnego, nie są związane z chęcią rozwiązania jakiejś sprawy. Mają wyłącznie charakter informacyjny. Nasilenie tych interpelacji bezpośrednio przed nominacją do rządu powinna budzić zaniepokojenie służb specjalnych naszego kraju - zaznacza Robert Tyszkiewicz.

  Dlatego w swojej interwencji poselskiej poseł PO pyta ABW, czy prowadziła czynności operacyjno- rozpoznawcze w sprawie interpelacji Adama Andruszkiewicza. Czy ustalała ewentualnych współautorów tych pytań i ich potencjalną wartość dla służb specjalnych Rosji.

  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (27)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (27) forum.poranny.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Podlaskie memy. Śmieszne, obrazoburcze, kontrowersyjne. Tak się z nas śmieją

  Podlaskie memy. Śmieszne, obrazoburcze, kontrowersyjne. Tak się z nas śmieją

  Pogrzeb ojca Gabriela. Archimandryta w swojej pustelni zostanie na zawsze

  Pogrzeb ojca Gabriela. Archimandryta w swojej pustelni zostanie na zawsze