MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przed nami IV Wojewódzki Przegląd Amatorskiej Twórczości Teatralnej PIKtoGRAmy. Warto zgłosić się już dziś! Zobaczcie jak to zrobić

Urszula Śleszyńska
Urszula Śleszyńska
Przegląd odbędzie się już w połowie kwietnia
Przegląd odbędzie się już w połowie kwietnia Materiały promocyjne
Już w połowie kwietnia rozpocznie się IV Wojewódzki Przegląd Amatorskiej Twórczości Teatralnej PIKtoGRAmy. Ma on inspirować do rozwijania zainteresowań artystycznych, wrażliwości estetycznej i twórczej współpracy przez recytację, śpiew i działania teatralne. Adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych i średnich, a także do osób dorosłych z całego województwa podlaskiego.

IV Wojewódzki Przegląd Amatorskiej Twórczości Teatralnej "PIKtoGRAmy" organizowany przez Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku odbędzie się w dniach 18-28 kwietnia w Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu – „Dom Ludowy”. Na zgłoszenia zostało już niewiele czasu. Wszelkie informacje odnośnie dat i formularze zgłoszeniowe można znaleźć na stronie internetowej Podlaskiego Instytutu Kultury.

Druga połowa kwietnia zapowiada się zatem jako wielkie święto amatorskiej twórczości recytatorskiej, wokalnej i teatralnej. I jako wielkie celebrowanie przyjaźni. A to dlatego, że tematem tegorocznej edycji jest właśnie "Przyjaźń" – jeden z najważniejszych i najcenniejszych aspektów naszego życia, relacja opierająca się na zaufaniu, akceptacji i wsparciu.

W poszukiwaniu przyjaźni

Organizatorzy zachęcają, by hasłem przewodnim do poszukiwań tekstów literackich i piosenek stały się słowa Ernesta Hemingwaya: „Przyjaźń to najcenniejszy skarb, jakiego człowiek może doświadczyć.” Pomocne mogą być takie określenia jak: przyjaźń, przyjaciel, bliska osoba, bratnia dusza, druh, kompan, towarzysz, bliskość (w relacji), braterstwo, przywiązanie, serdeczność, więzy, więź, wspólnota, zespołowość.

Bardzo się cieszę z zaproszenia do bycia jurorką w IV edycji PIKtoGRAmów - mówi Agnieszka Możejko-Szekowska, aktorka, jedna z jurorów. - Tym bardziej, że oceniać będziemy Mistrzów Recytacji i Mistrzów Piosenki, formę wypowiedzi scenicznej, która jest mi wyjątkowo bliska. Uważam, że mądry udział w konkursach tego rodzaju daje bezcenną możliwość sprawdzenia się na scenie, w sytuacji stresującej, zarówno przez dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Doświadczenie tych emocji kształtuje charakter i buduje poczucie wartości. Nagrody nie powinny być celem samym w sobie, są miłym dodatkiem, ale w moim poczuciu korzyści są o wiele większe. Zachęcam do udziału i czekam z ciekawością na wszystkich, którzy zdecydują się na tę pouczającą przygodę.

Współorganizatorem przeglądu jest Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu. I to właśnie tam, w "Domu Ludowym" odbędą się przesłuchania we wszystkich kategoriach wiekowych i artystycznych.

Uczestnikami przeglądu mogą zostać:

  • Mistrzowie recytacji i mistrzowie piosenki:

- Uczniowie szkół średnich i osoby dorosłe: wybrane i zaproszone przez organizatora po wcześniejszych preselekcjach na podstawie uzupełnionego formularza oraz przesłanego nagrania wykonanego utworu przez recytatora / wokalistę, pełnoletniego uczestnika lub rodzica / opiekuna prawnego niepełnoletniego uczestnika,
- Dzieci przedszkolne i uczniowie szkół podstawowych: laureaci eliminacji miejskich i gminnych z całego województwa wytypowani przez sądy konkursowe.

  • Forum Teatrów:

- Wybrane i zaproszone przez organizatora grupy po wcześniejszych preselekcjach na podstawie uzupełnionego formularza oraz przesłanego nagrania spektaklu przez instruktora grupy.

W jury przeglądu zasiądą: Dawid Malec, Agnieszka Możejko-Szekowska, Marcin Tomkiel, Marta Shalkevich i Anastazja Popławska.

Gala laureatów IV Wojewódzkiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Teatralnej „PIKtoGRAmy” odbędzie się 28 kwietnia w Kinie Ton w Białymstoku.

W białostockich eliminacjach online mogą wziąć udział: przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych mieszkający lub uczęszczający do placówek edukacyjnych na terenie miasta Białegostoku.
Kategorie wiekowe Mistrzów Recytacji i Mistrzów Piosenki:

  • soliści: dzieci w wieku przedszkolnym;
  • soliści: dzieci – uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej;
  • soliści: dzieci – uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej;
  • soliści: młodzież – uczniowie klas 7-8 szkoły podstawowej;

Termin zgłoszeń i przesłanie nagrań do eliminacji musi nastąpić do dnia 27 marca.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny