MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Podlaska Straż Graniczna ma nowych funkcjonariuszy. 59 pograniczników złożyło ślubowanie. Pożegnano dwóch zasłużonych komendantów

Jakub Wróblewski
Jakub Wróblewski
Ślubowanie nowych funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. 24.02.2023
Ślubowanie nowych funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. 24.02.2023 Wojciech Wojtkielewicz
W piątek 24 lutego 2023 r. w Komendzie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odbyło się uroczyste ślubowanie 59 nowo przyjętych funkcjonariuszek i funkcjonariuszy. W trakcie uroczystości pożegnano dwóch zasłużonych funkcjonariuszy.

Ślubowanie w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej. Jest 59 nowych pograniczników

Ślubowanie odebrał Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Andrzej Jakubaszek. Uroczystość odbyła się w obecności pocztu sztandarowego i kadry kierowniczej w Komendzie Oddziału w Białymstoku.

Było to pierwsze ślubowanie "pograniczników" w tym roku. Uroczystość miała wymiar symboliczny. Z jednej strony słowa roty ślubowania wypowiedziało 59 nowych funkcjonariuszy. Z drugiej strony pożegnano dwóch zasłużonych funkcjonariuszy. W tym najważniejszym dla strażników dniu towarzyszyła im rodzina oraz najbliżsi.

Komendant pogratulował nowo przyjętym funkcjonariuszom podjętej decyzji o wstąpieniu w szeregi Straży Granicznej. Zaznaczył, że dzisiejszy dzień jest ważny zarówno w ich życiu jak i ich rodzin. Dodatkowo pogratulował im pozytywnego zakończenia procesu rekrutacji i życzył wielu sukcesów w szeregach Straży Granicznej.

Dzisiaj mamy szczególny dzień oraz szczególną uroczystość. Zarówno ten dzień jest szczególny jak i czasy są szczególne. To są te czasy i to miejsce, gdzie nie tylko w teorii, ale w praktyce element bezpieczeństwa ma kluczową rolę. Wartością podstawową dla wszystkich naszych obywateli jest wolność - podkreślił Komendant Podlaskiego Oddziału SG gen. bryg. SG Andrzej Jakubaszek.

Uroczystość w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej. Pożegnano dwóch komendantów

W trakcie uroczyste nastąpiło również pożegnanie ze służbą komendanta placówki Straży Granicznej w Płaskiej mjr Andrzeja Mielziuka oraz komendanta placówki SG w Białowieży mjr Marka Ziniewicza. Wraz z przejściem na emeryturę komendanci za szczególne zasługi w ochronie granicy państwowej, zostali mianowani na stopień podpułkownika. Funkcjonariusze pełnili swoją służbę w szeregach Straży Granicznej od ponad 20 lat.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wydanie specjalne Gol24 - Studio EURO 2024 - odcinek 1

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny