MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Otwarta sobota w Urzędzie Miejskim w Białymstoku. Można załatwić sprawy związane z wyborami. Do godz. 12

OPRAC.: wal
Departament Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego w Białymstoku przy ul Branickiego 3/5
Departament Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego w Białymstoku przy ul Branickiego 3/5 Andrej Zgiet/Archiwum
W ostatnią sobotę przed ciszą wyborczą (7 października), w godzinach 8.00-12.00, w Departamencie Obsługi Mieszkańców przy ulicy Branickiego 3/5 można załatwić sprawy związane z udziałem w głosowaniu. Np. odebrać zaświadczenie o prawie do głosowania (możliwe jest odebranie zaświadczenia także przez wyborców, którzy nie są ujęci w spisach wyborców) lub zmienić miejsca głosowania, czyli dopisać się do spisu wyborców na najbliższe wybory. W sobotę nie będzie dostępna usługa internetowego umawiania wizyt.

Do końca dnia w środę Departament Obsługi Mieszkańców wydał 2492 zaświadczenia o prawie do głosowania, to jest o ponad 1000 więcej niż podczas wyborów w 2019 roku. O zmianę miejsca głosowania, czyli dopisanie do spisu wyborców na najbliższe wybory wnioskowało już 4029 osób, czyli o 1000 więcej niż podczas wyborów w 2019 roku.

Widzimy duże zainteresowanie uzyskaniem możliwości głosowania poza miejscem zamieszkania, dlatego aby ułatwić załatwienie spraw wyborczych otwieramy urząd także w sobotę – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Zaświadczenie o prawie do głosowania można uzyskać do 12 października (czwartek). Wniosek można złożyć tylko w formie papierowej w dowolnie wybranym urzędzie gminy. Urząd nie może zaświadczenia wysłać pocztą lub elektronicznie. Niezbędna będzie osobista wizyta w urzędzie lub odbiór przez upoważnioną na piśmie osobę. Do 12 października (czwartek) można też złożyć wniosek o zmianę miejsca głosowania, czyli dopisanie do spisu wyborców na jedne wybory. Wnioski można składać elektronicznie na stronie – formularz lub w wersji papierowej – wniosek składa wyborca osobiście, za pośrednictwem innej osoby lub pocztą tradycyjną.

Wnioski o głosowanie przez pełnomocnika można było składać do piątku (6 października), natomiast 2 października zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń zamiaru głosowania korespondencyjnego. W Białymstoku było 170 takich zgłoszeń.

Wybory do Sejmu i Senatu RP odbędą się 15 października. Tego samego dnia zostanie też przeprowadzone ogólnokrajowe referendum, w którym Polacy odpowiadać będą na cztery pytania. (źródło:www.bialystok.pl)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny