MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ostatni na listach kandydaci na radnych Trzeciej Drogi Polski 2050 chcą zmian w mieście i województwie

Agata Sawczenko
Agata Sawczenko
Mówili o pracy, zarobkach, przedsiębiorczości, sporcie, czysty powietrzu, ale i organizacji miasta - takiej, żeby Białystok był też dobrym miastem dla młodych. Kandydaci Trzeciej Drogi przedstawili swoje plany.

W piątek konferencję zwołali kandydaci ruchu Polska 2050 startujący z ostatnich miejsc na listach Trzeciej Drogi do białostockiej Rady Miasta i sejmiku województwa podlaskiego.

Listy Trzeciej Drogi Polski 2050 są bardzo różnorodne, jeśli chodzi o kompetencje kandydatów - przekonywał Mariusz Konopko.

On sam kandyduje do Rady Miasta, oczywiście z ostatniego miejsca na liście, w okręgu nr 2. Jednym z jego haseł jest "budżet obywatelski bez cwaniakowania". Chce też zmiany finansowania sportu i poprawy jakości powietrza. I zobowiązuje się, że do końca kadencji zlikwiduje wszystkie "kopciuchy" w mieście. - Wiemy, jak to zrobić - przekonywał.

Z kolei Konrad Czarnecki (Okręg 1) to najmłodszy kandydat z Trzeciej Drogi. Jest studentem socjologii i - jak o sobie mówi - aspirującym publicystą.

- Białystok potrzebuje zmiany pokoleniowej, świeżej energii, nowych pomysłów, a jego młodzi mieszkańcy - swojej reprezentacji w samorządzie - przekonywał.

I przedstawił swoje pięć konkretów dla młodych. To rewitalizacja placu NZS i ograniczenie ruchu samochodowego na ulicy Kilińskiego - tak, by utworzyć gastronomiczno-rozrywkową oś miasta, utworzenie w mieście stref rekreacji, wsparcie analizie zawieranych przez młodych ludzi umów o pracę czy wynajmu mieszkania, Deklarował również, że jeśli zostanie radnym, będzie regularnie spotykał się z mieszkańcami. Chciałby również stworzyć ogólnomiejskie targi pracy oraz polepszyć infrastrukturę lokalnych klubów miejskich

Agnieszka Ignatowicz (Okręg 4), adwokat, specjalista w dziedzinie prawa gospodarczego i prawa spółek, chciałaby przekazać na rzecz miasta niezagospodarowane do tej pory i niewykorzystane tereny zielone. Interesuje ją róznież kwestia budownictwa społecznego. - To szansa dla młodych ludzi na pozyskanie lokalu mieszkalnego - mówiła.

Paweł Skowroński (Okręg 3), sportowiec, prezes Podlaskiej Federacji Sportu, chce zająć się propagowaniem wśród dzieci i młodzieży kultury fizycznej:

- 30 proc. dzieci ma nadwagę, 78 proc. nie potrafi zrobić prawidłowego skłonu lub przewrotu w przód - mówił.

W przyszłości planuje powołać miejską radę sportu, zwiększyć liczbę stacji rowerowych BiKeR, wprowadzić dopłaty do rowerów elektronicznych dla seniorów.

Luiza Faluk (Okręg 5), przedsiębiorca, uważa, że w radzie miasta powinno się więcej uwagi poświęcać przedsiębiorcom. - Dziś utrzymanie firmy, zatrudnienie pracowników jest naprawdę bardzo trudne. Dlatego też tworząc programy pomagające im, pomożemy im się rozwinąć i tworzyć nowe stanowiska pracy - mówiła. Chciałaby także tworzyć świetlice osiedlowe, co pomogłoby rodzicom

Dr Łukasz Kierznowski kandyduje do Sejmiku. I - jak mówi - w kampanii skupia się przede wszystkim na temacie gospodarki województwa i Białegostoku oraz zarobków.

- Białystok pod tym względem jest niemal na ostatnim miejscu w kraju - mówił. Według niego powodem jest i sytuacja przygraniczna, i odpływ pracowników do większych miast w Polsce. - Ta sytuacja nie może dłużej trwać, że wszystkie regiony kraju rozwijają się szybciej niż Podlasie. My proponujemy okrągły stół dla gospodarki województwa podlaskiego. Potrzebne jest bowiem zaangażowanie władz lokalnych, miejskich, wojewódzkich, ale także władz centralnych - mówił.

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny