Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"niesamowity świat Obłoczka" czyli spektakl, w którym można się zatracić. Skierowany do najmłodszych widzów - zachwyca również dorosłych

Urszula Śleszyńska
Urszula Śleszyńska
To spektakl dla najmłodszych dzieci, ale i rodzice się nim zachwycą. Pełen jest delikatnych dźwięków i poznawania faktur i kształtów
To spektakl dla najmłodszych dzieci, ale i rodzice się nim zachwycą. Pełen jest delikatnych dźwięków i poznawania faktur i kształtów Urszula Śleszyńska
"niesamowity świat Obłoczka" można było oglądać w Białostockim Teatrze Lalek w ramach projektu Przestrzenie sztuki. To spektakl mięciutki w scenografii, miły w odbiorze i przepiękny jeśli chodzi również o warstwę dźwiękową i taneczną. Taki, o którym pamięta się po wyjściu z teatru. I wspiera rozwój wyobraźni, a u nieco starszych (jednak wciąż młodych odbiorców) wywołuje prawdziwą lawinę pytań. I to filozoficznych!

Spis treści

A gdyby tak stanąć pod chmurką - i tą zwykłą, radosną i taką, która przynosi deszcz? Albo złapać kilka małych chmurek i przytulić się do nich? Pewnie wielu powie, że to niemożliwe. A powiedzą tak, bo nie byli na spektaklu "niesamowity świat Obłoczka", który niedawno miał premierę w Białostockim Teatrze Lalek. I który jest absolutnie wyjątkowy!

Spektakl dla najnajów

O tejże wyjątkowości świadczy już samo to, że skierowany jest do najmłodszych dzieci (w wieku 0-3 lat) i ich rodziców. W założeniu ma zbliżać do siebie rodziny i pomagać w budowaniu więzi. Jeśli wybierzemy się na niego z dziećmi, które potrafią już mówić, to na pewno nie opędzimy się od pytań o chmury, niebo, przyrodę, ale też o to, co oznacza siedzenie z głową w chmurach, czy posiadanie pochmurnej miny.

Co fajne, spektakl jest interaktywny. Widzowie nie tylko biernie oglądają, ale mogą też czynnie uczestniczyć w wydarzeniach, które dzieją się na scenie. Już sam fakt, że widzowie siedzą na niej, tuż obok aktorów, wciąga ich niejako do świata wykreowanego przez twórców. Staje się on przestrzenią ożywioną, która bez widzów nie będzie w pełni istnieć i dobrze działać.

Kraina chmur z różnymi fakturami, dźwiękami i tańcem

Podczas spektaklu widzowie i aktorzy - tancerze poznają krainę chmur. Każdą z nich przedstawiają bez użycia słów - naprawdę wystarczy ruch, taniec, muzyka i przepiękna scenografia. Te wszystkie składniki sprawiają, że możemy doświadczać chmur, przytulać je, ale też odkryć jak można bujać w obłokach, czy po prostu się zrelaksować i pomuzykować wspólnie. A na koniec podotykać wszystkich elementów scenografii, by jeszcze bardziej poczuć tę magiczną krainę chmur.

Przestrzenie Sztuki również dla najmłodszych

Reżyserią spektaklu zajęła się Olga Bury, która wraz z Piotrem Stankiem przygotowała również choreografię. Scenografia to zasługa Mateusza Mioduszewskiego, a muzyka - Asi Nawojskiej.
Na scenie występują tancerze/ aktorzy Olga Bury i Piotr Stanek oraz Asia Nawojska, tworząca muzykę na żywo i prowadząca interaktywną część muzyczną, która podczas premiery spektaklu spodobała się bardzo i maluchom i dorosłym.

Spektakl został sfinansowany z funduszy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny