Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Muzeum Podlaskie w Białymstoku organizuje konkurs "Autoportret z historią". Instytucja czeka na prace uczniów i studentów

Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Prace plastyczne, literackie, filmy bądź fotografie - w takich formach można przesłać zgłoszenia na konkurs "Autoportret z historią". To już trzecia edycja edycja inicjatywy dla uczniów i studentów tworzonej przez Muzeum Podlaskie w Białymstoku.

Orgaznizowany przez Muzeum Podlaskie konkurs "Autoportret z historią" polega na zaprezentowaniu w formie pracy plastycznej, fotografii, filmu lub dzieła literackiego wybranej historii, miejsca historycznego, czy zabytku w kontekście osobistych relacji i odczuć, jakie wywołują.

Prace konkursowe mogą mieć formę autoportretu w dosłownym rozumieniu, ale również mogą być artystycznym zapisem emocji i uczuć wyrażających osobisty stosunek do „przeżywanej historii”.

Celem konkursu jest uwrażliwienie i zainteresowanie uczniów historią widzianą przez pryzmat osobistych refleksji, doświadczeń rodzinnych, czy emocji jakie wywołują wydarzenia z przeszłość dziejące się w miejscach, w którym dziś żyjemy. Organizatorom zależy także na zainspirowaniu młodzieży do pracy twórczej i rozwijania umiejętności wyrażania siebie poprzez różnorodne działania artystyczne.

Konkurs realizowany będzie w kategoriach:

  • Prace plastyczne: w formie rysunku, malarstwa, grafiki, collage'u, plakatu w formacie PDF lub JPG (format A-3)
  • Film nie dłuższy niż 5 minut, wykorzystujący obraz i dźwięk w formacie MP4.
  • Praca literacka w formie opowiadania, eseju lub wiersza (od 2 do 8 stron A-4, odstęp 1,5, czcionka Times New Roman 12) w formacie PDF.
  • Fotografia lub cykl fotografii (maksimum 6) w formacie PDF lub JPG, z dodatkowym krótkim komentarzem w oddzielnym dokumencie Word.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i studentów z całej Polski.

Pracę konkursową w formie elektronicznej należy zgłosić na adres: [email protected] z dopiskiem AUTOPORTRET Z HISTORIĄ; w terminie do 31 maja 2024 roku.

Prace plastyczne: w formie rysunku, malarstwa, grafiki, collage'u, plakatu, które nie mogą być przesłane w formie elektronicznej, należy przesłać listownie, bądź dostarczyć osobiście na adres: Muzeum Historyczne w Białymstoku, ul. Warszawska 37, 15-062 Białystok, z dopiskiem na kopercie AUTOPORTRET Z HISTORIĄ, w terminie do 31 maja 2024 roku (liczy się data stempla pocztowego).

Zwycięzcy zostaną wyłonieni w trzech grupach wiekowych:

  • uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych
  • uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych
  • uczniowie szkół ponadpodstawowych i studenci

Wśród konkursowych nagród znajdą się wydawnictwa Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, nagrody rzeczowe oraz bony podarunkowe. Najważniejszą nagrodą w konkursie będzie jednak publikacja zwycięskich prac (plastycznych, literackich i fotograficznych) w katalogu pokonkursowym. Nagrodzone filmy zostaną opublikowane na stronie internetowej muzeum oraz w mediach społecznościowych.

Zobacz też:

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny