Festiwal Underground/Independent rozpoczyna się w poniedziałek (program)

(ak)
Organizatorzy festiwalu przygotowali także filmową ekranizację kultowego komiksu "Jeż Jerzy”. W Białymstoku obecni będą twórcy filmu.
Organizatorzy festiwalu przygotowali także filmową ekranizację kultowego komiksu "Jeż Jerzy”. W Białymstoku obecni będą twórcy filmu. mat. organizatora
Udostępnij:
Na fanów sztuki alternatywnej w następnym tygodniu czeka mnóstwo atrakcji muzycznych, filmowych i graficznych.

Na festiwalu Underground/Independent w białostockim kinie Forum będzie można obejrzeć obraz Arkadiusza Jakubika "Prosta historia o miłości" - uznany za najlepszy niezależny film 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Organizatorzy przygotowali także filmową ekranizację kultowego komiksu "Jeż Jerzy". W Białymstoku obecni będą twórcy filmu.

Muzyczne emocje zapewnią takie podlaskie zespoły jak Flaszki i Szlugi oraz Beton. Pojawi się także rockowy zespół z Mińska The Toobes, a także niepokorna punkowa grupa Gówno. Jednym z ciekawszych koncertów będzie występ czeskiego duet DVA.

W trakcie festiwalu prezentowane będą także dwie wystawy grafik: Macieja Salamona oraz pochodzącej z Białegostoku Agnieszki Chmielewskiej.

Program:
28 lutego (poniedziałek)
godz. 18.00 kino FORUM, wstęp wolny
DIALOG - pokaz filmu oraz spotkanie z reżyserem Cezarym Iberem

"Dialog" powstawał na Islandii, w trakcie prac nad projektem fotograficznym, przygotowywanym na Reykjavik Arts Festival przez Annę Leoniak i Fianna Paula. Artyści przejechali całą wyspę, by sfotografować dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Zdjęcia ich twarzy, tworzące architektoniczną instalację, przykryły potem fasadę spalonego budynku w centrum Reykjaviku i zostały tam na wiele miesięcy. "Dialog" to film wolny od przemocy, pokazujący jasną stronę życia, zabierający widzów w podróż do świata dzieciństwa. Prezentujący przy okazji skomplikowane relacje międzyludzkie, życiowe wybory i różne płaszczyzny poszukiwania dialogu. Reżyser o filmie: "Staraliśmy się zrobić film, który pozwoli złapać oddech, i po którym w radosnym nastroju opuszcza się kino, bo nie jest to miejsce, by się katować. Zapraszam na podróż po Islandii, w poszukiwaniu wewnętrznego dziecka." Film został wyprodukowany przez Icebreaker Films, przy współfinansowaniu PISF. Wykorzystano w nim utwory znanego islandzkiego muzyka Mugisona.

Cezary Iber to pochodzący z Olecka (ur. 1980 r) i związany z Suwałkami reżyser, aktor i scenarzysta. Absolwent Wydziału Aktorskiego PWST we Wrocławiu i Wydziału Reżyserii PWSFTViT w Łodzi. Realizator etiud fabularnych i dokumentalnych. W 2008 roku nakręcił dokument "Nie ma odpoczynku na szczytach" (TVP2), jest współautorem scenariusza filmu pełnometrażowego "Święta krowa". Laureat nagród aktorskich na XXVI Kaliskich Spotkaniach Aktorskich i na XXII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi (2004). "Dialog" to jego ostatni film.

godz. 20.00 klub FAMA, wstęp wolny
Wernisaż wystawy grafik Agnieszki Chmielewskiej "Inna bajka"
koncert: FLASZKI i SZLUGI oraz BETON

Agnieszka Chmielewska - urodziła się w 1980 roku w Białymstoku. Dyplom z grafiki (specjalizacja: plastyka intermedialna) uzyskała na Wydziale Sztuk Pięknych w Toruniu. Pierwotnie miała zostać animatorem, ale stwierdziła, że lepiej czuje się w statyce, niż w ruchu. Ma na swoim koncie współpracę z prasą, m.in. z tygodnikami "Przekrój" i "Wprost". Jak pisze sama artystka: "Moje prace są luźnym przekazem bodźców, docierających do mnie ze świata zewnętrznego i przetworzonych w głowie. Książka, film, inny artysta, muzyka, artykuł, wrażenia - to wszystko składa się na te prace. Łączę ze sobą style, robię graficzne kolaże, miksuję obrazy, utrwalam chwile. To takie moje prywatne archiwum, każda praca ma swoją historię i emocje związane z danym momentem".

Flaszki i Szlugi - to gorący rap z kategorii dziwnych, a jego źródłem jest kraina żubra. Sample, syntezatory, dźwięki beczki po ropie to dla nich chleb powszedni. Są niekonwencjonalni w formie i treści. Muzyczny materiał zaprawiają zapachem papierosów, smakiem podlaskiej eau de vie i amerykańskiego burbonu. DźwiękowyKoleżka i KrólŚwiata zmagają się z rapowymi realiami małego miasteczka już od ośmiu lat, a zwieńczeniem serii ich niekończących się eksperymentów muzycznych jest płyta "Kopę lat". Każdy utwór na niej ma swoją historię, każde brzmienie swoje życie.

Beton - zrodził się pod koniec 2009 roku. Tworzy go siedmioro młodych ludzi, pochodzących z różnych zakątków Podlasia, których połączyło umiłowanie do coli bez konserwantów, psychodelic-disco-punku i lirycznego techno. Sami piszą teksty, komponują muzykę, nagrywają, kręcą teledyski i sobie gotują. Zagrali już kilka koncertów, wystąpili na kilku festiwalach (Basowiszcza, Jesień Bardów, Festiwal Miłości, Pokoju i Nienawiści), byli nawet z wycieczką w Hajnówce i na Wawelu, ale mimo to cola (bez konserwantów!) nie uderzyła im do głowy! Brną więc do przodu z determinacją twardszą niż najtwardszy beton.

1 marca (wtorek)
godz. 18.00 kino FORUM, bilet 10 zł
PROSTA HISTORIA O MIŁOŚCI - pokaz filmu oraz spotkanie z reżyserem Arkadiuszem Jakubikiem

Prosta historia o miłości (Polska 2010, 80')
reżyseria: Arkadiusz Jakubik
obsada: Magdalena Popławska, Rafał Maćkowiak, Bartłomiej Topa

Dwoje scenarzystów, podczas podróży pociągiem na Hel, opowiada historię kobiety i mężczyzny, próbuje stworzyć fabułę scenariusza filmowego: prostej historii o miłości. Jest kobieta (Marta) i mężczyzna (Aleks) oraz historia ich przypadkowego spotkania podczas pierwszego dnia wakacji, na trasie Łódź Kaliska - Hel. Aleks i Marta zaczynają rozmawiać. Na początku o niczym, bo ich rozmowa przeskakuje z tematu na temat, wydaje się błaha i zwyczajna. Jednak z czasem zmienia się w coś więcej. W intymność spotkania i rodzącego się uczucia niespodziewanie ingeruje reżyser (Patryk). Okazuje się, że jesteśmy na planie filmowym... "Historia, którą opowiada Jakubik, poświęcona jest procesowi tworzenia, wpływie fikcji na rzeczywistość i na odwrót, pomieszania dwóch światów, tego otaczającego artystę i przez niego kreowanego. Jest rozprawą o samym twórcy, jego duszy, a może jedynie charakterze, o pozach, minach i maskach. Oczywiście o miłości, gdyż to ona wszystko determinuje i jest siłą napędową, sprawczą. Film reżysera/aktora/scenarzysty to opowieść o nim samym, ale też ludziach, których zna, którzy go otaczają, którzy tworzą tak zwane "środowisko". Wszystko zaś jest mieszaniną konwencji, stylów i smaków." (Artur Cichmiński, Stopklatka)

Arkadiusz Jakubik - to twórca wszechstronny: aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, reżyser i scenarzysta, autor musicali i słuchowisk radiowych, a także aktor dubbingowy. Urodził się w Strzelcach Opolskich, w 1969 roku. Przygodę z filmem zaczął już jako ośmiolatek, w filmie "Okrągły tydzień" Tadeusza Kijańskiego. Po studiach we wrocławskiej PWST (1992) przeniósł się do Warszawy, gdzie trafił do Operetki Warszawskiej, a potem do Teatru Roma. Był także aktorem Teatru Rampa, gdzie również pisał i reżyserował przedstawienia. Wystąpił w "Bożej podszewce" I. Cywińskiej oraz w "Kochaj i rób co chcesz" R. Glińskiego (1997). Pojawił się na chwilę w spektaklu-filmie Wojciecha Smarzowskiego "Małżowina" (1998) i od tego czasu występuje regularnie u tego reżysera. Brawurowo zagrał w jego "Weselu" (2004) oraz w "Domu złym" (2009). Arkadiusz Jakubik znany jest także widzom ze spektakli Teatru Telewizji, z sitcomu "13 posterunek", wielu telewizyjnych seriali (m.in."Zakręcone", "Kochaj mnie, kochaj", "Codzienna 2 m.3"), filmów takich jak "Sezon na leszcza", "Jak to się robi z dziewczynami", "Nienasycenie", "Emilia", "Palimpsest" czy "Rozmowy nocą". Ważne miejsce w jego karierze odgrywa dubbing - głosem aktora przemawiali bohaterowie kreskówek: "Scooby Doo", "Flinstonów", "Toma i Jerry'ego" a także "Harry'ego Pottera". "Prosta historia o miłości" to jego pierwszy pełnometrażowy projekt filmowy.

godz. 20.00 klub FAMA, bilet 8 zł
koncert: THE TOOBES (Białoruś)

The Toobes - to muzyczna sensacja na wschodzie Europy, o której pochlebnie wyrażał się sam Tricky: "Elektryzują. The Toobes to najlepsza grupa, którą słyszałem od kilku lat i nie są z Ameryki czy Wielkiej Brytanii, jak można by było się spodziewać. Myślę, że to właśnie dzięki nim Białoruś pojawi się na muzycznej mapie świata!". Dynamiczne trio w składzie: Stas (vocals&drums), Kostya (guitar) i Stas (bass), przypomina, czym powinien być prawdziwy rock'n'roll. Są tak energetyczni, zbuntowani, zadziorni i głośni, że podczas ich koncertów nie można oprzeć się chęci skakania, fruwania, krzyczenia i chodzenia na głowie. W ich muzyce mieszają się wpływy rock'n'rolla, hard rocka i punka. Rozgrzewali publikę przed koncertami zespołów Gogol Bordello, Clawfinger i Franz Ferdinand. Na koncie mają wiele nagród i wyróżnień, m.in. za najlepszy album roku, najlepszy debiut roku, najlepszy album rockowy, Nagrodę Dużego Juri oraz Debiut Roku na Białorusi!

2 marca (środa)
godz. 18.00 kino Forum, wstęp wolny
Wernisaż wystawy grafik Macieja Salamona

Maciej Salamon - człowiek orkiestra: grafik, artysta wizualny, reżyser filmów animowanych i teledysków, muzyk. Urodził się w 1984 roku w Gdańsku, gdzie nadal mieszka i pracuje. Absolwent gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych (dyplom w pracowni prof. Krechowicza na wydziale grafiki) w 2008 roku. Współzałożyciel i członek grupy artystycznej Krecha (wydającej niezależny periodyk o takiej samej nazwie), z którą zdobył Sztorm Roku 2008 - nagrodę czytelników "GW Trójmiasto" w dziedzinie sztuk plastycznych. Nagradzany również za swoje realizacje filmowe, m.in. nagrodą dla najlepszego filmu za "The Wedding" na Northern Wave Film Festiwal na Islandii, nagrodą publiczności dla filmu eksperymentalnego na Con-Can Festival w Tokio, Official StrangerAward 2008 w Amsterdamie i nagrodą festiwalu Filmowe Podlasie Atakuje za "The Scar". Poza tym maluje "po czym się da", zajmuje się sitodrukiem oraz grafiką projektową. Odpowiada za wizualizacje w duecie audiowizualnym Haitti Vatti, jest także wokalistą i autorem tekstów w grupie Gówno. Prowadzi też Zakładową Galerię Gablotka w Stoczni Gdańskiej. Jest autorem plakatu tegorocznego festiwalu ¿UNDERGROUND/INDEPENDENT?

godz. 18.30 kino FORUM, bilet 6 zł
NON SONO PRONTO reż. Michał Grzybowski

Non Sono Pronto (Polska 2010, 73')
reżyseria: Michał Grzybowski
obsada: Agnieszka Dulęba - Kasza, Michał Rolnicki
W Łodzi powstaje agencja aktorska, założona przez adepta wydziału produkcji filmowej - Michała. Do agencji trafia Agnieszka, marząca o wielkiej roli. Dwóch scenarzystów szuka z kolei pomysłu na scenariusz, błąkając się po knajpach i prowadząc bezcelowe dyskusje. Młoda para aktorów: Marta i Przemek, próbuje poukładać swoje życie prywatne i zawodowe...

Zrobiona za niewielkie pieniądze (budżet wyniósł sześć tysięcy zł), po części humorystyczna, po części słodko-gorzka filmowa opowieść o młodych ludziach, próbujących zrobić karierę aktorską lub scenopisarską. Na ubiegłorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, film otrzymał wyróżnienie w konkursie kina niezależnego, za "pełną humoru obserwację rzeczywistości i ciepłe sportretowanie bohaterów".

Michał Grzybowski - pochodzący z aktorskiej rodziny aktor i reżyser (ur. 1979 r w Łodzi). Absolwent Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi, występował m.in. w Teatrze Współczesnym w Szczecinie. Od 2007 roku jest aktorem Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.

godz. 20.00 klub FAMA, wstęp 8 zł
koncert - GÓWNO

Gówno - gdański zespół wokalno-instrumentalny założony w sierpniu 2009 roku przez Piotra Kalińskiego (Hatti Vatti), Tomasza Pawluczuka (Trupa Trupa) i Macieja Salamona (Krecha). Niedługo potem do zespołu dołączył Adam Witkowski (Samorządowcy) i właśnie w takim składzie grupa nagrała i wydała CD "DEMO 2009", płytę "TO NIE JEST KURWA PINK FLOYD" oraz CD "GÓWNO UNPLUGED NA ŻYWO W TEATRZE W OKNIE". W grudniu 2009 roku zespół powiększy się o Marcina Bobera (Loyal Plastic Robot), dzięki czemu skład wzbogacił się o instrument basowy. Zespół zasłynął takimi hitami, jak "Fajnie by było", "Siatka foliowa" czy "Wieloryb" z legendarnym refrenem: "o ja jebie, o ja jebie, jak mi dzisiaj źle bez ciebie". Obecnie GÓWNO kończy nagrywanie nowej, studyjnej płyty "CZARNE RODEO", która ukaże się wiosną 2011.

3 marca (czwartek)
godz. 18.00 kino Forum, bilet 10 zł
WYJŚCIE PRZEZ SKLEP Z PAMIĄTKAMI reż. Banksy

Wyjście przez sklep z pamiątkami (Exit through the gift shop)
reżyseria: Banksy
obsada: Banksy, Shepard Fairey, Theirry Guetta, Rhys Ifans, Space Invader, Joshua Levine

Reżyserski debiut Banksy'ego, legendarnego brytyjskiego artysty graffiti, którego dzieła można zobaczyć na ulicach Londynu, Nowego Orleanu czy Izraela, i któremu od lat udaje się utrzymać w tajemnicy swoją tożsamość. Bohater filmu, Therry Guetta, ekscentryczny właściciel butiku z odzieżą w Los Angeles i filmowiec-amator, obsesyjnie pragnie odnaleźć i zaprzyjaźnić się z Banksym. Udaje mu się dotrzeć do czołowych przedstawicieli street artu, z kamerą w ręku uwiecznia ich nocne eskapady i podniebne wspinaczki z puszką farby. W pewnym momencie Banksy obraca obiektyw w stronę swojego fana, radząc mu, by sam zajął się malowaniem. Guetta bardzo szybko przemienia się w modnego, choć całkowicie nieoryginalnego miejskiego artystę o pseudonimie Mr Brainwash... Ten film to doskonała rozrywka, ale także refleksja nad komercjalizacją sztuki, która zrodziła się w podziemiu. To opowieść o tym, jak spontaniczny gest zamienia się w produkt komercyjny i jak prawa mody i rynku promują hochsztaplerkę zamiast artyzmu. "Chcieliśmy, aby nasz film zrobił dla street artu to, co Karate Kid dla sztuk walki. Żeby każde dziecko wyszło na ulice z puszką sprayu w dłoni. Skończy się tak, że nasz film może zrobić dla street artu to, co Szczęki dla surfingu..." - skomentował swój film Banksy.

godz. 20.00 klub FAMA, bilet 8 zł
koncert DVA/Czechy/

Dva/Czechy/ - Duo z Třebechovicnad Orebem(si) to dělá opravdumoc dobře! Cyrk, beatbox, kabaret, tango, avantpop, akustyczne electro oraz elektroakustyka. DVA łączy głosy z akustycznymi instrumentami, które wirują w zloopowanej rzeczywistości, o której wokal opowiada w uniwersalnym języku. DVA to folk imaginowanych narodów, które nie istnieją w świecie szarych ludzi. Ten świat istnieje gdzieś między północą a południem, gdzie DVA znaczy 2. Akustyczno-elektroniczny duet rodzeństwa DVA powstał w 2006 roku, blisko szopki w Trzebowicach. Obecnie działa głównie w Pardubicach i Hradcu Kralove. Sami siebie określają mianem "popu nieistniejących radioodbiorników" i właśnie w takim duchu utrzymany jest ich trzeci album "HU". Albumy "Fonók" (2008) oraz "HU" (2010) nagrali w domku letniskowym z producentem z Berlina, w wytwórni Indies Scope. W ciągu swojej czteroletniej działalności zagrali ponad 250 koncertów w Czechach i za granicą (m.in. Słowacja, Francja, Hiszpania, Serbia, Norwegia, Polska, Węgry). Na żywo towarzyszą grupie tanecznej z teatru VerTeDance Emigrantes, przygotowali też muzykę do niemego filmu "Gabinet Doktora Caligari" i kilku filmów krótkometrażowych. W 2007 roku założyli swój własny label pod nazwą Kollektt8. Białostockiemu koncertowi towarzyszyć będą analogowe wizualizacje.

4 marca (piątek)
godz. 18.00 kino Forum, bilet 6 zł
NIE TEN CZŁOWIEK - pokaz filmu oraz spotkanie z reżyserem Pawłem Wendorffem

Nie ten człowiek (Polska 2010, 87')
reżyseria: Paweł Wendorff
obsada: Bartosz Turzyński, Lesław Żurek, Sławomir Orzechowski, Maria Maj, Jan Frycz, Piotr Adamczyk

Pewnego dnia, prawie 30-letni Kuba decyduje się za namową rodziców na podjęcie pierwszej w swym życiu pracy. Bez przekonania przyjmuje posadę dostawcy zakupów i już sam początek jego "kariery" układa się niefortunnie. Ponieważ jest świadkiem kolizji drogowej, a nie ma przy sobie dowodu tożsamości, trafia na komendę, żeby złożyć zeznania. Od tego momentu wszystko zaczyna toczyć się inaczej, niż to było zaplanowane. Obserwujemy losy różnych ludzi, z powodu których Kubę spotykają niecodzienne zdarzenia i sytuacje. Mężczyzna nie ma pojęcia, jak ważną rolę, poprzez splot rozmaitych okoliczności, ma tego dnia do odegrania. Oryginalny w formie film, splata ze sobą absurdalną satyrę w stylu Kabaretu Mumio z surowością "Sprzedawców" Kevina Smitha, pokazując obraz współczesnej Polski, pełnej zawistnych, cwanych, pretensjonalnych ludzi. Więcej: www.nietenczlowiek.pl

Paweł Wendorff - reżyser, operator, scenarzysta i producent, urodzony w 1965 roku we Włocławku. Absolwent Wydziału Operatorskiego PWSFTViT w Łodzi (1990). Autor zdjęć do kilkudziesięciu filmów dokumentalnych, kilkunastu spektakli oraz dziesięciu filmów fabularnych, takich jak m.in. "Czarne słońca" (1992), "Tata Kazika"(1993), "Gnoje" (1995), "Pokój 107" (1997), "Kobieta z papugą na ramieniu" (2002). Reżyser aktorskiej części filmu "Tajemnica kwiatu paproci"(2004) oraz niezależnej produkcji "Szaleńcy" (2005), nagrodzonej na Pumelo International Film Festival i prezentowanej na festiwalach w Polsce i na świecie.

5 marca (sobota)
godz. 18.00 kino FORUM, bilet 15 zł
przedpremierowy pokaz filmu JEŻ JERZY oraz spotkanie z twórcami

Jeż Jerzy (Polska, 2010, 80')
reżyseria: Wojtek Wawszczyk, Kuba Tarkowski, Tomek Leśniak

bohaterom głosów użyczyli m.in. Borys Szyc, Maria Peszek, Michał Koterski, Maciej Maleńczuk, Monika Olejnik, Bogusław Linda

Jeżyk z jabłkiem na grzbiecie? A skądże! W bejsbolówce, śmigający na deskorolce Jerzy to całkowite zaprzeczenie swojego gatunku. Dylemat typu: kwiaty dla ukochanej czy piwo, dla niego nie istnieje. Zawsze wybierze piwo... Ale nawet taki luzak musi walczyć o przetrwanie. Ma na pieńku z osiedlowymi skinheadami i okolicznymi Wietnamczykami. Na dodatek, pewnego dnia, w skomplikowany żywot Jerzego wkracza Profesor, który dzięki zdobytemu DNA tworzy klona Jeża. Klon ma zastąpić swój pierwowzór i stać się Celebrytą Doskonałym. Prawdziwy Jeż Jerzy rusza więc, aby odzyskać swoje dobre imię!

"Jeż Jerzy" to jedna z najpopularniejszych serii komiksowych w Polsce. Od ponad 10 lat albumy autorstwa Rafała Skarżyckiego (scenariusz) i Tomasza Leśniaka (rysunki) cieszą się sympatią czytelników i uznaniem krytyków. Autorzy "Jeża Jerzego" byli wielokrotnie nagradzani, m.in. nagrodą Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi. Ich komiksowy bohater w zabawny, przewrotny i czasem absurdalny sposób mierzy się z polską codziennością. Siłą komiksu jest humor, ale także piętnowanie głupoty, fanatyzmu, ksenofobii i hipokryzji. Tego wszystkiego nie zabraknie również w kinowej wersji przygód Jeża Jerzego, która jest szaloną i niepoprawną politycznie komedią społeczno-obyczajową. Trzeba nastawić się więc na odjechane imprezy, gorące romanse, ostre kolce… i jazdę na deskorolce! Film prezentowany jest dzięki uprzejmości firmy MONOLITH FILMS.

godz. 20.30 klub FAMA, bilet 15 zł
IGOR BOXX - BRESLAU live

Igor Boxx to artystyczny pseudonim Igora Pudło z wrocławskiego duetu Skalpel, który w prestiżowej londyńskiej wytwórni Ninja Tune wydał dwie płyty ("Skalpel" 2004 i "Konfusion" 2005) i został nagrodzony Paszportem Polityki (2005). "Breslau" to solowy album muzyka (także wydany przez Ninja Tune), którego bohaterem stało się jego rodzinne miasto Wrocław. Płyta została zainspirowana ostatnimi dniami II wojny światowej i obroną miasta, które przez hitlerowców przekształcone zostało w twierdzę. "Breslau" to opowieść bardzo aktualna, opowiedziana nowoczesnym muzycznym językiem, który odwołuje się do jazzu, hip hopu, Krautrocka ,współczesnej awangardy czy muzyki filmowej. To autorska impresja wypełniona przez nerwowe rytmy, sample i elektroniczne brzmienia. Igor Boxx przypominając historię miasta, tworzy sugestywny soundtrack do przerażających, ale fascynujących scen wojennej Apokalipsy. Dźwiękami opowiada o sile i bestialstwie bitewnej nawałnicy, krautrockowa motoryka niektórych fragmentów oddaje monotonię długotrwałych walk, psychodeliczne ornamenty ilustrują absurd wojennego szaleństwa, jazzowe rytmy odzwierciedlają chaos poczynań obu stron konfliktu, ambientowe plamy - beznadziejną sytuacje obrońców. O swoich inspiracjach tak mówi sam Igor Pudło: "Tworząc tę płytę inspirowałem się takimi opowieściami muzycznymi jak Residents "Eskimo", Steve Reich "Different Trains", Kraftwerk "Computer World", "Histoire de Melody Nelson" Serge'a Gainsbourga. Wpłynęły na mnie też dźwiękowe narracje Lou Reeda o Berlinie i Nowym Jorku. Jest to dla mnie muzyczny "teatr wyobraźni", a ze względu na zastosowane środki techniczne czyli sampling i turntablizm, ma to wiele wspólnego z muzycznymi historyjkami Kida Koali".

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Kurier Poranny
Dodaj ogłoszenie