Bartosz Głąb
Krzysztof Wołkowicz (Stal) w meczu z Jagiellonią Białystok
Krzysztof Wołkowicz (Stal) w meczu z Jagiellonią Białystok Paweł Topolski / PAP
Jagiellonia Białystok przegrała w sobotni wieczór na wyjeździe ze Stalą Mielec w meczu 31. kolejki PKO Ekstraklasy 2:3 i ma już tylko 2 punkty przewagi w tabeli nad Śląskiem Wrocław. Nastroje w zespole lidera tabeli mogą robić się coraz bardziej nerwowe. Jaga mimo dobrego początku i trafieniu Nene później straciła 3 gole. Na kwadrans przed końcem kontaktową bramkę zdobył Afimico Pululu, ale Jagi nie było stać na choćby punkt w Mielcu.

Jagiellonia Białystok z dobrym początkiem, Stal Mielec odpowiedziała przed przerwą

Lider tabeli świetnie rozpoczął mecz w Mielcu. W 12. minucie piłka powędrowała w pole karne Stali, tam Nene zgrał do Afimico Pululu, który uderzył wprost w rywala, ale futbolówka trafiła jeszcze pod nogi Nene, który sytuacyjnym strzałem otworzył wynik. Chwilę później mogło być już 2:0 dla przyjezdnych, ale uderzenie Jesusa Imaza z linii pola karnego trafiło tylko w poprzeczkę bramki Mateusza Kochalskiego.

Gospodarze obudzili się dopiero w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. Najpierw dośrodkowanie w pole karne Jagiellonii niefortunnie wybijał Mateusz Skrzypczak, ale białostoczan uratował słupek, a w 35. minucie niezawodny był Ilja Szkurin, który precyzyjnym uderzeniem głową doprowadził do wyrównania.

Tuż przed przerwą Nene miał okazję sprawić, by Jaga schodziła do szatni z prowadzeniem, ale uderzenie Hiszpana z około 25 metrów minimalnie minęło bramkę miejscowych. Natomiast zaraz po zmianie stron fantastycznej okazji na strzelenie gola miał Dominik Marczuk, ale młody gracz białostoczan fatalnie spudłował z bliskiej odległości.

Koki Hinokio (Stal) w walce o piłkę z graczami Jagiellonii.
Koki Hinokio (Stal) w walce o piłkę z graczami Jagiellonii. Paweł Topolski / PAP

Szalony początek drugiej połowy dla Stali Mielec

Niewykorzystane okazje lidera zemściły się w 48. minucie. Do wrzutki z lewej strony wyskoczył Mateusz Matras i mocnym strzałem głową przełamał ręce Zlatana Alomerovicia. W Mielcu niespodziewanie prowadzenie objęła Stal.

Minuty mijały a napór gospodarzy nie słabł. W 56. minucie Futbolówka ponownie powędrowała w pole karne Jagi, gdzie znalazł się Łukasz Gerstenstein. Gracz miejscowych zdecydował się na sytuacyjne uderzenie, które z granicy linii bramkowej wybił bramkarz. Sędzia Piotr Lasyk nie pozwolił kontynuować gry i nasłuchiwał komunikatu z wozu VAR. Ostateczna decyzja - gol na 3:1 dla Stali.

Gol dla Stali Mielec na 3:1.
Gol dla Stali Mielec na 3:1. Canal+ Sport 3

Jagiellonia Białystok przegrała w Mielcu. Nastroje w zespole lidera robią się nerwowe

Jagiellonia nie otrząsnęła się po stracie trzeciego gola, a po chwili Zlatan Alomerović mógł zostać pokonany po raz kolejny. Na uderzenie z dużej odległości zdecydował się Piotr Wlazło, a piłka lecąca ze sporą siłą obiła poprzeczkę bramki przyjezdnych.

Jagiellonia obudziła się kwadrans przed końcem meczu. Michal Sacek dośrodkował z głębi pola na głowę Afimico Pululu, a snajper gości uderzył celnie i skutecznie. Lider tabeli uwierzył, że jest w stanie nie przegrać tego meczu. Jednak do końca nie potrafił już nawet zagrozić bramce przeciwnikom i w sobotni wieczór sensacyjne zwycięstwo zanotowała Stal.

Jagiellonia nie zdołała zdobyć punktów w Mielcu i sytuacja w ekipie lidera tabeli zrobi się naprawdę nerwowa. Jeśli jutro Legia pokona Radomiak, zbliży się do białostoczan na odległość 3 punktów. Jaga ma przed sobą jeszcze mecze z Koroną, Piastem i Wartą. Z pewnością dwa najbliższe pojedynku będą niezwykle trudne dla podopiecznych Adriana Siemieńca. Korona wciąż walczy o utrzymanie, a Aleksandar Vuković będzie chciał pomóc Legionistą w walce o mistrzostwo Polski.

Skrót meczu Stal - Jagiellonia

Michal Sacek (Jagiellonia) walczy o piłkę w meczu ze Stalą Mielec.
Michal Sacek (Jagiellonia) walczy o piłkę w meczu ze Stalą Mielec. Paweł Topolski / PAP

Oceny piłkarzy po meczu Stal Mielec - Jagiellonia Białystok (w skali 1-6):